Soru Mi 8 Se Eu rom Vs Global rom. (Farklar nedir ?)

DarthVader/L

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
1
Kafam da gezen bir soru soru o ki hangi rom u seçmeliyim kafam karışık.
global rom sitesinden düzünleme seçenegi var kendin yap rom gibi bişey bu sayede içini boş doldurmak yok.
eu stabil bir rom içi dolu geliyor bu sayede gereksiz boş işlerle ugraşmak yok.
durum şu ki hangi rom u kursam mms ile para kesiyor durdursam bile soruyor ve bi şekilde kesiyor.
tabi ki sorun bu degil evelden gelen bir soru hangisi alır.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Arkadaş muhtemelen Globe Rom'u demek istedi. Onun içerisinden istediğin gibi özellikleri ekleyip çıkarabiliyorsun. Mi8 SE için neredeyse hiç stabil rom yok bence. Stabil rom da kursan stabil çalışmıyor. Eu romu çok seviyorum ancak bu cihazda iyi performans göstermiyor. Belki Mi Room denemek istersin eğer Miui arayüzünü sevip onu kullanmak istiyorsan, bizim cihazlarda en sorunsuz çalışan custom rom onlar oluyor. Ama eğer benim için stabil olsun Aosp romlar da olur derseniz Evolution X romunu tavsiye ederim. Neredeyse Miui arayüzünden 2 kat fazla pil performansı alıyorum. Telefonu gece bıraktığım ile sabah aldığımda şarj yüzdesi değişmemiş oluyor. Miui arayüzünde format data ile temiz kurulum yapmama rağmen geceden sabaha %10-15 arası şarjım azalmış olarak elime alıyorum. Burada önemli olan tercih meselesi. Biraz da kendiniz deneyimleyip bulacaksınız.

Oyla:

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Mi-Globe 10.3.2 kurabilirsin ve şimdi yeni çıkan 11.0.3 ü de kurabilirsin ikisi de sorunsuz ve stabil romlar. Hata almazsın ve uzun dönemler kullanabilirsin.
Ben mi globe tercih ederim.

Oyla:

DarthVader/L

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
1
Yanlış yazmışım düzeltenlere teşekürler Globe miş aslında orda çok yazım yanlışı var da neyse önemli olan herkesin anlaması idi.
ağlar Evolution X gibi hovac os vs. kurdum gerçektende pill performansı vs olsun çok iyi ama terçihim miui arayüzü çok hoş oldugu aşikar ve android gücünü alıyorum gibi hisediyorum root larsamda tadından yenmez
ama asıl sıkıntı twrp destegi hangi sürüm hangi os hangi twrp yi desteliyor bilmiyorum araştırıyom bu diyor ama sıklıkla olmuyor bu beni deli eden bir sorun peki beni pixel arayüz kulanan o Os ları neden sevmedim ana ekrandaki o google arama kısmını isdedigim zaman kaldıramamak sinir siter oluyor insanda.

ve bir sorunumu söylemek istiyorum size şu an telefonum çin sürümünde ve be eu sürüme geçmek istiyorum hangi twrp ve yi seçmeliyim twrp.me deki sürüm olurmu
denedim olmuyor

Oyla:

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
mi globe harici bütün romları kullandım bana göre en iyisi masik ama masik artık güncelleme vermiyor şuanda revos kullanıyorum çok sevdim bana göre;
revos>mi room=eu

eu sade ve güzel mi room batarya süresi 30 dk falan daha fazla ama bi tık ağır çalışıyor.

Oyla:

DarthVader/L

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
1
mi globe harici bütün romları kullandım bana göre en iyisi masik ama masik artık güncelleme vermiyor şuanda revos kullanıyorum çok sevdim bana göre;
revos>mi room=eu

eu sade ve güzel mi room batarya süresi 30 dk falan daha fazla ama bi tık ağır çalışıyor.
hocam masik rom u çok duydum tam olarak nedir

Oyla:

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Arkadaş muhtemelen Globe Rom'u demek istedi. Onun içerisinden istediğin gibi özellikleri ekleyip çıkarabiliyorsun. Mi8 SE için neredeyse hiç stabil rom yok bence. Stabil rom da kursan stabil çalışmıyor. Eu romu çok seviyorum ancak bu cihazda iyi performans göstermiyor. Belki Mi Room denemek istersin eğer Miui arayüzünü sevip onu kullanmak istiyorsan, bizim cihazlarda en sorunsuz çalışan custom rom onlar oluyor. Ama eğer benim için stabil olsun Aosp romlar da olur derseniz Evolution X romunu tavsiye ederim. Neredeyse Miui arayüzünden 2 kat fazla pil performansı alıyorum. Telefonu gece bıraktığım ile sabah aldığımda şarj yüzdesi değişmemiş oluyor. Miui arayüzünde format data ile temiz kurulum yapmama rağmen geceden sabaha %10-15 arası şarjım azalmış olarak elime alıyorum. Burada önemli olan tercih meselesi. Biraz da kendiniz deneyimleyip bulacaksınız.
Stabil bi Gcam olsa MIUI'ı unuturuz EvoX ya da PE ile :D

Oyla:

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
pixel ara yüzü sevmiyorum be hocam google google içim dışım google
Ben bir süre Pixel Experience kullandım. Gerçekten çok rahat çok hızlı. Stabil bir Gcam olsaydı MIUI'a geri dönmezdim. Arayüz tasarımını beğenmek göreceli tabiki.

Oyla:
Üst Alt