Rom Mi 8 se DotOs rom

asim03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
6
Arkadaslae miui romlardan aosp tabanli romlara geciste format data yapmak gerekiyor mu? Dahili hafiza silinmesin istiyorum.

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Kendim imei repair yaptım. Sizin tabirinizle çakma.
Onun dışında şebeke gitmiyor gitmez vs dedim diye sordunuz büyük ihtimal.Bu konuda dehşet bilgi kirliliği var :)
Kabaca söylemek gerekirse attığınız romda firmware yoksa ki aosp custom romların ve Gsı romların hiçbirinde olmaz zaten.Telefonun ömrü yettiği kadar rom atar güncellersiniz . Şebeke sorunu yaşamazsınız.Modem dosyası firmware içindedir.
Zaten GSI romlar tek dosya sistem imajı şeklindedir mesela.Kısa sorunuza uzun cevap verdim farkındayım ama varsa gerek sizin gerekse sonradan görüp okuyanların sorularını aydınlatmış olur.
hayır volte var dediniz ondan sormuştum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaslae miui romlardan aosp tabanli romlara geciste format data yapmak gerekiyor mu? Dahili hafiza silinmesin istiyorum.
evet miui rom kalıntısı kalmaması lazım

Romu aktif olarak kullanıyorum. 4g şebekede dalgalanma olur genelde custom romlarda.Bu romda bu sorun yok.Volte aktif geliyor.Aramalarda 4g düşmüyor. Gayet akıcı ve yumuşak geçişleri olan bir rom.Custom kernel ile geliyor. Kernel başarılı.Rom GSI rom.Zip içinde vendor yok.Bu arada romda modemde yok haliyle. Yani güncellemeler ile şebeke sorunuda yaşanmayacak demektir. Mutlaka merak edenler olucaktır o konuyuda.Batarya performans için yorum yapamıcam çünkü o süreleri kovalayan bir kullanıcı değilim .Genel fikrim rom içinden bildirim beklemediğiniz uygulamaları kısıtladığınızda sanırım bir tık daha iyi pil ömrü var..
magisk kurulumu geldi sizmi kurdunuz

Son düzenleme:

kutlusancak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi8SE Mi8 Mix2
Konular
0
hayır volte var dediniz ondan sormuştum

evet miui rom kalıntısı kalmaması lazım

magisk kurulumu geldi sizmi kurdunuz
volte ile imei repairin alakası yok. Romdan kaynaklıysa ims.apk eksikdir. Romdan kaynaklanmıyorsa hattınız operatörden aktif değildir.Magiski ben kurdum

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
volte ile imei repairin alakası yok. Romdan kaynaklıysa ims.apk eksikdir. Romdan kaynaklanmıyorsa hattınız operatörden aktif değildir.Magiski ben kurdum
operatör imeiyi 4.5 g destekli telefon olarak görmediği için zaten açmıyor volteyi.

Son düzenleme:

kutlusancak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi8SE Mi8 Mix2
Konular
0
Format data yapmanıza gerek yok. Advanced wipe dan dalvik-data-cache ve sistem wipe etseniz yeterli olur. Format data ihtiyacı belli belirsiz birkaç nedenden dolayı lazım oluyor zaman zaman fakat son twrp ile böyle bir ihtiyaç yok. Ben şahsen format data yapmadan rom değiştiriyorum.

operatör imeiyi 4ç5 g destekli telefon olarak görmediği için zaten açmıyor volteyi.
Hattını 4.5g destekli bir telefona tak. Müşteri hizmetlerini ara. Hizmeti açtır. Devam et yada geçici olarak 4.5G destekli bir imei ile repair et . Yine açtıktan sonra değiştirebilirsin.

Son düzenleme:

asim03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
6
Format data yapmanıza gerek yok. Advanced wipe dan dalvik-data-cache ve sistem wipe etseniz yeterli olur. Format data ihtiyacı belli belirsiz birkaç nedenden dolayı lazım oluyor zaman zaman fakat son twrp ile böyle bir ihtiyaç yok. Ben şahsen format data yapmadan rom değiştiriyorum.

Hattını 4.5g destekli bir telefona tak. Müşteri hizmetlerini ara. Hizmeti açtır. Devam et :)
Twrp surumunuz nedir?

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
sizin romda yüz tanıma var mı bende yokta acaba gappslamı alakalı çözemedim

Üst Alt