Soru Mi 8 SE Deji batarya hızlı şarj etmiyor

Quup

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ 12.5.1 eu stabil
Telefon Modeli
Mİ 8 SE
Bootloader Kilidi
Açık
3.5 yıldır kullandığım telefonumun bataryası iyice ölmüştü telefondan da gayet memnundum bu yüzden batarya değiştirmeye karar verdim. Orjinalinin olmaması nedeniyle deji bataryaya yöneldim. Bataryayı cuma günü sipariş ettim çarşamba günü geldi bende kendim değişimini yaptım. ilk izlenimler gayet iyi, bir kaç gün kullanımdan sonra batarya tam performansa ulaştı buraya kadar gayet iyi ama şarj olma konusunda yavaş şarj ediyor gibi geldi bende accubattery ile (uçak modu açık, parlaklık en düşükte) şarj testi yaptım. Kendi orijinal şarj cihazı(18W) ile 10-11W arası veriyordu, 65W ve 35W lık şarj cihazları ile de test ettim max 13W ile şarj oldu. Deji batarya değişimi yapmış bir arkadaşa forum üzerinden ulaştım o da ara aparat kullanarak test etti max 12W aldığını söyledi. bunun nedenini bilen var mı? Yazılımsal olabilir mi ? veya herhangi bir ayarı var mı? (cihazım rootlu) konu hakkında bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

Not: Deji müşteri hizmetlerini aradım durumdan bahsettim bataryanın bu şekilde üretilmiş olabileceğini söylediler(kendileri de bilmiyor) ama istersem batarya değişimi yapabileceğimi söylediler. Açıkçası gelen bataryanın da aynı olacağını düşünüyorum.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Kendileri bile durumdan bihaber ise batarya değişimiyle uğraşmaya değeceğini sanmıyorum, garantili de olsa bu da bir yan sanayi batarya.

Yazılımsal olarak işin önüne geçmeye çalışırken bataryanın bozulma ihtimali de var. Ben olsam risk almayıp yeni bataryanın tadını çıkarırdım :)

Oyla:

Quup

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendileri bile durumdan bihaber ise batarya değişimiyle uğraşmaya değeceğini sanmıyorum, garantili de olsa bu da bir yan sanayi batarya.

Yazılımsal olarak işin önüne geçmeye çalışırken bataryanın bozulma ihtimali de var. Ben olsam risk almayıp yeni bataryanın tadını çıkarırdım
Bende böyle yapmayı düşünüyordum ama belki basit bir şey yüzündendir bilen vardır gibisinden bir sorayım dedim hocam, cevabınız için teşekkürler

Oyla:

Quup

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kesinlikle batarya değiş şansını dene
Hocam yukarıda bahsettiğim gibi bir arkadaşta mi 8 SE de deji kullanıyor onda da aynı hız var ondan dolayı hem uğraşmak pek istemedim hemde daha çok takma sırasında cihaza zarar verebilirim diye korktuğumdan pek yapmak istemedim 12 ay garantisi var. ileride sıkıntı artarsa yapmayı düşünüyorum. son olarak mi 8 SE kullanan bir arkadaşa daha yazdım onun batarya orijinal ise hız testi yapmasını isteyeceğim bakalım en olacak

Son düzenleme:
Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam yukarıda bahsettiğim gibi bir arkadaşta mi 8 SE de deji kullanıyor onda da aynı hız var ondan dolayı hem uğraşmak pek istemedim hemde daha çok takma sırasında cihaza zarar verebilirim diye korktuğumdan pek yapmak istemedim 12 ay garantisi var. ileride sıkıntı artarsa yapmayı düşünüyorum. son olarak mi 8 SE kullanan bir arkadaşa daha yazdım onun batarya orijinal ise hız testi yapmasını isteyeceğim bakalım en olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anladım hocam sende haklısın tabi basit iş değil.

Oyla:
Üst Alt