Çözüldü Mi 8 Şarj sorunu

brave28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil ibrahi
Cihazım
Mi 8 128GB
Meslek
Elektronik Teknike
Konular
2
Bugün başıma gelen olay söyle gerçekleşti telefonumun sarjı %10 altına düstü bende şarja takıyım dedim şarja taktim hızlı sarj olmuyordu kablodan süpelendim kabloyu değiştirdim gene hızlı bi şekilde şarj almıyor sonra evde aynı telefondan kardeşimde de olduğu için kardeşimin telefonuyla test ettim kardeşimin telefonuyla test ettiğimde ise sıkıntısız hızlı şarj etmeye başladığını gördüm sonra eu romdan fastboot ile pcden tamamen global roma döndüm gene hızlı sarj etmeme sorunu vardı ampere adlı uygulamayı yükledim max 400ma sarj ediyordu telefon kendi. Benim anlamadığım telefon pcye kusursuz bağlanılıyor usb kabloların içinde 4 kablo oldugunu da biliyorum (vcc Gnd D+ d-) bu dort kabloda pcye dosya aktarırken tam zamanlı çalışıyor hızlı sarj prensibinide biliyorum telefon şarj aletine bilgi gönderip d+ d- kablosu ile voltaj aralığında sarj istiyor yazılımsal olarak telefonda quick charge kapandımı anlamadım yardım edermisiniz

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Garip buna benzer bir sorun bugün benim de başıma geldi. Durup dururken şarjı kesiyordu 3-5 defa yaptı. Sonra şarj olmaya başladı hızlı şarj şeklinde yazı vardı fakat, şarj süresi normalden uzundu galiba hızlı şarj olmadı. Şimdiye kadar hiç olmamıştı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brave28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil ibrahi
Cihazım
Mi 8 128GB
Meslek
Elektronik Teknike
Konular
2
Anlayamadım zaten öbür telefon hızlı sarj oluyor ben bu telefonla sarjda oyun oynarken film izler tak diye o kadar sey yapmama ragmen doluyordu suan hic birşey yapmıyorum sarj olmuyor sarj %10 da

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Ben telefonu alalı 2,5 sene oldu belki bataryanın ömrü dolmuş olabilir. Sizde de bu tarz bir sorun olabilir mi?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brave28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil ibrahi
Cihazım
Mi 8 128GB
Meslek
Elektronik Teknike
Konular
2
aynen 2.5 sene olucak ritzy garantili benim telefon
yarın bi gsm iletişime götürcem soket değiştircem vaya pili simdilik burdan bir yardım olur diye yazdım ama fazla bu konuda bilgisi olan yok bugun çok kötü geçiyor işlerim bile ters gidiyor

Jeansque

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selami
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
8
Telefona bilmediğimiz bir şey mi oldu acaba ben de bugün birkaç defa şarj olmama sorunu ile karşılaştım. Daha önce hiç böyle bir şey gelmemişti başıma

brave28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil ibrahi
Cihazım
Mi 8 128GB
Meslek
Elektronik Teknike
Konular