Yardım mi 8 rom yükleme sonrası GPS sorunu

akarta5521

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi8
Konular
3
arkadaşa Merhaba ben mi 8 kullanıyorum miui 12.5 stabil Android 10 rom yükledim. fakat bazı sorunlar var. ilk olarak çift GPS diye bişey kalmadı sadece konum var. normalde çift GPS kapalı olsa bile haritalar yada diğer uygulamalar konum gösterirdi. ayrıca cihazı bul yapınca çift GPS otomatik açılırdı. şimdi ne yaptım sa bulamadım. haritaya giriyorum konum yok illa konum açmam lazım. ikinci olarak ses tuşları ile ekran uyandırmayı bulamadım ayrıca facebookda video izliyorum mesela ses tuşu zil sesine müdahale ediyor. zil sesi ayarlı olduğu için önceden öyle bir ayar da yoktu müzik dinlersem müziği kısar ana ekranda zil sesini kısardı. yardımlarınızı bekliyorum

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
bir sürümde hatırladığı gps sorunu vardı romlarda. uzun zaman oldu mi8 kullanmayı bırakalım farklı bir sürüm deneyin birde temiz bir kurulum yapın derim.

akarta5521

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi8
Konular
3
bir sürümde hatırladığı gps sorunu vardı romlarda. uzun zaman oldu mi8 kullanmayı bırakalım farklı bir sürüm deneyin birde temiz bir kurulum yapın derim.
temiz kurulum yaptım halbuki. rom işinde acemiyim bi rom önerildi yüklemiştim. bi rom önerisi veren arkadaş olsa iyi olur valla

darkwatch39

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mi8
Konular
0
activity launcher uygulamasını indir, arama kısmına gps yaz, AGPS ayarları na tıkla, erişim ağ türünü tüm ağ yap, sunucu adresını supl.google.com yap, sunucu port numarasını 7275 yapıp ekranın aşağısından daha fazlaya tıklayıp kaydet de. yeniden başlatıp haritalar uygulamasından dene bakalım gps i açıp

akarta5521

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi8
Konular
3
activity launcher uygulamasını indir, arama kısmına gps yaz, AGPS ayarları na tıkla, erişim ağ türünü tüm ağ yap, sunucu adresını supl.google.com yap, sunucu port numarasını 7275 yapıp ekranın aşağısından daha fazlaya tıklayıp kaydet de. yeniden başlatıp haritalar uygulamasından dene bakalım gps i açıp
yok hocam yine olmadı benim Telefon konum açıyor onda problem yok. konum kapalı iken haritalar yaklaşık konum gösterirdi mesela hava durumu da konum kapalı olsa da bulunduğum konumu gösterirdi. benim ekstra navigasyon açınca yol tarifi alınca konum açmaya ihtiyaç duyardı. artık öyle bişey yok haritalar konum kapalı iken bomboş harita gösteriyor

darkwatch39

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mi8
Konular
0
android 10 ile beraber güvenlik arttığı için konum kapalıyken artık arka planda izin vermiyor. hava durumu, haritalar vs. konum açman gerekiyor

Üst Alt