Yardım Mi 8 neden hızlı sarj almıyor

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Merhaba arkadaşlar mi 8 cihazım neden hızlı şarj almıyor hatta yavaş şarjın çok çok altında şarj oluyor bir şeyler test gidiyor ne olabilir sizce hızlı başlık kablo her şey orjinal olmasına rağmen hatta kendi diğer cihazımda yani mi 9t pro taktım hızlı şarj o alıyor sorun telefunda bataryasını dün bataryasını da değiştirdim Sorun sizce şarj soketi olabilir mi işte resjmler mi 9 t pro ve. Mi 8 verileri.

Ekli dosyalar

• IMG_20211126_115847.jpg
    IMG_20211126_115847.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210602_152114.jpg
    IMG_20210602_152114.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20211126_120413.jpg
    IMG_20211126_120413.jpg
    562,6 KB · Görüntüleme: 40

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Batarya, şarj adaptörü yada kablo bu 3 parçanın bozulmasından dolayı bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Adaptör ve kabloyu değiştirerek denemeye başlayın aksi takdirde batarya da sorun olabilir. En son ben de de hızlı şarj sorunu yaşadığım da kabloyu değiştirdiğim de sorun çözüldü.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Bilmiyorum şarj soketi kalmış en sonunda ondan mı yokda başka bir şey mi şarj adaptör orijinal hızlı şarj kablo orijinal başka telefun denedim sorun yok

eren2709

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eren
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Aynı sorunu bende yaşadım. Orjinal kablodan kaynaklandığını anladım. Kabloyu değiştirdim ve sorun çözüldü.

Aykutk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Merhaba arkadaşlar mi 8 cihazım neden hızlı şarj almıyor hatta yavaş şarjın çok çok altında şarj oluyor bir şeyler test gidiyor ne olabilir sizce hızlı başlık kablo her şey orjinal olmasına rağmen hatta kendi diğer cihazımda yani mi 9t pro taktım hızlı şarj o alıyor sorun telefunda bataryasını dün bataryasını da değiştirdim Sorun sizce şarj soketi olabilir mi işte resjmler mi 9 t pro ve. Mi 8 verileri.
Geçen bende de aynı sorun olmuştu, öncelikle tlf kapat şırınga iğnesi veya kürdanla şarj soketi girişini temizle ne kadar pamukçuk çıktığına inanamıyacaksın. İkincisi nemden dolayı soket telleri oksit yapıyor onları yamultmadan kazımaya çalış, ben bunları yapınca düzeldi umarım sizde de olur.

yasincandan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Konular
0
ynı sorun bende de var şarj boardunu değiştirdim fakat başarılı bir sonuç alamadım, aynı telefondan arkadaşımda var "mi 8". Adaptörüm ve kablomu onda denedim çalışıyor, hızlı şarj ediyor. Benim telefon bilgisayarada bağlanmıyor ama arabada 1500mah kadar şarj ediyor adaptör ile 400 mah civarı şarj ediyor. Şarj boardundan anakarta giden flex kablo ile ilgili olabilir mi acaba? Çözebilen var mı?

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
ynı sorun bende de var şarj boardunu değiştirdim fakat başarılı bir sonuç alamadım, aynı telefondan arkadaşımda var "mi 8". Adaptörüm ve kablomu onda denedim çalışıyor, hızlı şarj ediyor. Benim telefon bilgisayarada bağlanmıyor ama arabada 1500mah kadar şarj ediyor adaptör ile 400 mah civarı şarj ediyor. Şarj boardundan anakarta giden flex kablo ile ilgili olabilir mi acaba? Çözebilen var mı?
Sorun düzeldi arkadaşlar orijinal boardunu değiştirdim orjjnali 160 TL mal oldu şu an 3000 bin mah hızında şarj ediyor..

emresycn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre Soycan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
TCDD Tekniker
Konular
13
Aynı sorunu bende yaşamaya başladım. Arkadaşın arızalı kablosu nedeniyle orjinal şart aletim bozulmuş, farkında olmadan şarj aletine kendi telefonumu takınca hızlı şarj özelliği gitti, ek olarak artık bilgisayarda telefonumu görmüyor. 480 - 650mA arasında şarj oluyor.

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Aynı sorunu bende yaşamaya başladım. Arkadaşın arızalı kablosu nedeniyle orjinal şart aletim bozulmuş, farkında olmadan şarj aletine kendi telefonumu takınca hızlı şarj özelliği gitti, ek olarak artık bilgisayarda telefonumu görmüyor. 480 - 650mA arasında şarj oluyor.
Şarj bordu değiştir düzelir fakat orijinal al diğeri yavaş şarj eder orijinal 3000 mah üzeri eder yavaş olan 1500 geçmez

emresycn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre Soycan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
TCDD Tekniker
Konular
13
Siz nereden aldınız öğrenebilir miyim ?

wiper30

Düzenleme: Arkadaşın orjinal şarj aleti ve kablosunu alınca hızlı şarj etmeye başladı. Yaklaşık 2600mah ile. Quick Charge ibaresi belirdi. Sanırım telefonum değil de kablom zarar gördü..

Son düzenleme:
Üst Alt