Rom Mi 8 - MIUI 10 v9.1.24 Global Beta Rom

Pirdeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Hocam sonrasında Stabil sürüme geçmek için tekrar sıfırlama yapmanız gerekecek aklınızda bulunsun. İsterseniz yedek alın wipe data yapın betaya geçmeden. 1 kere sıfırlamış olursunuz.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tam anlamadim simdi yedek alip normal tlfnun icinden kendi yukleyisiyle betaya gectim ..daha sonrasinda recorvy moddlami stabil surume gecmek istersem gecilir? Yoksa yine yukleyiciyle gecebiliyormuyum ?

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Tam anlamadim simdi yedek alip normal tlfnun icinden kendi yukleyisiyle betaya gectim ..daha sonrasinda recorvy moddlami stabil surume gecmek istersem gecilir? Yoksa yine yukleyiciyle gecebiliyormuyum ?
Beta sürümlere beta güncellemesi, stabil sürümlere stabil güncellemesi gelir. Ne yaparsanız yapın birinden birine geçmek istediğiniz zaman verileriniz gidecektir. Anladığım kadarıyla çok fazla uğraşmak istemiyorsunuz ve ben de yedek alıp betaya geçmeden önce yine yedeğinizi alın fakat betaya geçmeden bi temiz kurulum yapın dedim. Çünkü beta sürümü bir süre kullanacaksınız ve yeni verileri de alabilmek için tekrar yedek alacaksınız. Bir kere uğraşın iki kere uğraşmayın diye en azından olduğunuz sürümü temiz kurulum yapıp yedeğinizi yüklemenizi tavsiye ederim. Çünkü ben ve başka arkadaşlar da kararlı sürüm kullanıyor fakat çoğunda şarj durumunda olumsuzluk yok.

Pirdeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Beta sürümlere beta güncellemesi, stabil sürümlere stabil güncellemesi gelir. Ne yaparsanız yapın birinden birine geçmek istediğiniz zaman verileriniz gidecektir. Anladığım kadarıyla çok fazla uğraşmak istemiyorsunuz ve ben de yedek alıp betaya geçmeden önce yine yedeğinizi alın fakat betaya geçmeden bi temiz kurulum yapın dedim. Çünkü beta sürümü bir süre kullanacaksınız ve yeni verileri de alabilmek için tekrar yedek alacaksınız. Bir kere uğraşın iki kere uğraşmayın diye en azından olduğunuz sürümü temiz kurulum yapıp yedeğinizi yüklemenizi tavsiye ederim. Çünkü ben ve başka arkadaşlar da kararlı sürüm kullanıyor fakat çoğunda şarj durumunda olumsuzluk yok.

Tesekkur ederim yedekleme yapacam.bi gun daha boyle kullanayim bakalim ne olcak sanki hucre bekleme süresi normale dondu yuzde 25 den 10 düşmüş sikinti gecti gibi.ama yinede fazla suan 54 sarj var 2. Saat 10 dk ekran suresi almisim ..eskiden 7 saat ekran suresi aliyordum.10.0.3 te.bi oncekinde 9 saat alıyordum..guncellemeler hic yaramadi bana nedense

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
telefonu twrp yükleyip magisk ile rootladıktan sonra gelen güncellemeleri verileri silemden nasıl yüklerim?çok yazı okudum 2 sefer telefon çöktü.Bu konuda bana adım adım yazabilirmsininiz.Bazı yerlerde ota güncellemleri için redwolf twrp yüklennebilir deniyor.yardımlarınızı bekliyorum.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
telefonu twrp yükleyip magisk ile rootladıktan sonra gelen güncellemeleri verileri silemden nasıl yüklerim?çok yazı okudum 2 sefer telefon çöktü.Bu konuda bana adım adım yazabilirmsininiz.Bazı yerlerde ota güncellemleri için redwolf twrp yüklennebilir deniyor.yardımlarınızı bekliyorum.
sorunsuz sekilde kurmak için fullsürümünü indirip twrp ile kurmalısınız. veriler silinmiyor

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Hocam adım yazabilirsiniz?
twrp ile romu yükleyin yeniden başlattığınızda mi yazısında kalıyor ilerlemiyorsa, tekrar recovery açın
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip dosyasını yükleyin.
ben bu şekilde hallediyorum. fakat bazen magisk unistall yapıp da açılan cihazlar oluyor. o twrp nasıl yüklediğinize bağlı

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
twrp ile romu yükleyin yeniden başlattığınızda mi yazısında kalıyor ilerlemiyorsa, tekrar recovery açın
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip dosyasını yükleyin.
ben bu şekilde hallediyorum. fakat bazen magisk unistall yapıp da açılan cihazlar oluyor. o twrp nasıl yüklediğinize bağlı
Zıp dosyasını direk geri yükle adımından mi yüklenen gerekiyor?

gunes59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güneş
Cihazım
Mi8, mi6
Meslek
Elektronik
Konular