Rom Mi 8 - MIUI 10 v9.1.24 Global Beta Rom

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
voLTE açılmıyor derken hocam ? volte destekleyen modele sim kartınızı takıp HDSES yazıp 2200 ya da 2222 gönderip servisi etkinleştirin, ardından kendi telefonunuza sim kartınızı takarak kodlamayı yapın. disable yazması gerekiyor ekranda.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Başka bi telefondan aktif ettim. Ancak telefonda hala volte aktif değil. Yapılması gereken başks bir şey var mı?
1.hattı aktif ettim
2.*#*# ile başlayan kodu girdim (disable çıktı)
3. ims adı ile apn de ekledim

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Başka bi telefondan aktif ettim. Ancak telefonda hala volte aktif değil. Yapılması gereken başks bir şey var mı?
1.hattı aktif ettim
Kilit ekranında görünüyor mu?

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
1.hattı aktif ettim
Sim 2 yerine taktım, açtı volteyi

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Türk Telekom da nasıl yapabilirim volteyi
*#*#86583#*#* kodunu arama uygulamanızdan girin. Girdikten sonra içinde "disable" yazan bir bildirim çıkacak.
Eğer daha önce hattınızın volte servi aktif edilmemişse volte destekleyen bir telefona hattınızı takın ve türk telekom için VOLTE yazıp 5555'e gönderin. Onay mesajı geldikten sonra hattınızı telefonun "sim2" slotuna yerleştirin. Muhtemelen açılacaktır. Açılmazsa yeni apn ekleyip ad, apn, apn türü başlıklarına "ims" yazın. Apn protokolünü ipv4/ipv6 olarak seçin. Diğer kutuları doldurmayın. Ardından kaydet diyip çıkın.
Bu işlemlerden sonra muhtemelen volte aktif hale gelecektir.

sel501

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
mi8
Konular
1
*#*#86583#*#* kodunu arama uygulamanızdan girin. Girdikten sonra içinde "disable" yazan bir bildirim çıkacak.
Eğer daha önce hattınızın volte servi aktif edilmemişse volte destekleyen bir telefona hattınızı takın ve türk telekom için VOLTE yazıp 5555'e gönderin. Onay mesajı geldikten sonra hattınızı telefonun "sim2" slotuna yerleştirin. Muhtemelen açılacaktır. Açılmazsa yeni apn ekleyip ad, apn, apn türü başlıklarına "ims" yazın. Apn protokolünü ipv4/ipv6 olarak seçin. Diğer kutuları doldurmayın. Ardından kaydet diyip çıkın.
Bu işlemlerden sonra muhtemelen volte aktif hale gelecektir.

Olmuyor iPhone 6s ile denedim defalarca iPhone da Türk Telekom mobil uygulamayı yükledim ayarlar kısmında 4.5g sim ve cihaz desteği var gözüküyor ama volte desteği olumsuz mi8 de ise sadece 4.5g sim desteği olumlu gözüküyor

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Uygulama yerine söylediğim şekilde mesaj attınız mı hattınız iphone 6s'te takılıyken?
Olmuyor iPhone 6s ile denedim defalarca iPhone da Türk Telekom mobil uygulamayı yükledim ayarlar kısmında 4.5g sim ve cihaz desteği var gözüküyor ama volte desteği olumsuz mi8 de ise sadece 4.5g sim desteği olumlu gözüküyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Hocam önerebileceğim başka bir işlem yok maalesef. Bugün biri söyledi doğruluğu konusunda net bir bilgim yok ama ocak ayından itibaren türk telekom xiaomi satmaya başlayacakmış. O zaman resmi olarak veritabanında yer alır ve uğraşmak zorunda kalmazsınız. Umarım doğrudur.
Ayrıca hattınız faturalı mı, bildiğim kadarıyla faturasızlara volte desteği vermiyor türk telekom

sel501

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
mi8
Konular
1
Hocam önerebileceğim başka bir işlem yok maalesef. Bugün biri söyledi doğruluğu konusunda net bir bilgim yok ama ocak ayından itibaren türk telekom xiaomi satmaya başlayacakmış. O zaman resmi olarak veritabanında yer alır ve uğraşmak zorunda kalmazsınız. Umarım doğrudur.
Ayrıca hattınız faturalı mı, bildiğim kadarıyla faturasızlara volte desteği vermiyor türk telekom

Faturalı artık bekleyeceğiz malesef teşekkürler

Üst Alt