İpucu Mi 8 Lite Wifi Kopmasına Çözüm

tulpar35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orbay
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
İyi günler arkadaşlar mi 8 lite wifi kopması için bulduğum çözümü anlatacağım ben de işe yaradı. Telefonda eğer hafıza kartı kullanıyorsanız yuvadan hafıza kartını çıkarın ve öyle kullanın. Wifi ile ne alakası var bilmiyorum ama benim telefonumun wifi sorunu bu şekilde düzeldi. Umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur:)

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Xiaomi saçmalığı işte. Ben hayatımda bu kadar sorunlu bir marka görmedim. Benzer zibilyon tane sorunu mi4 de yaşayıp yine gittim F/P diye mi8 lite aldım şimdi sorunlarıyla boğuşuyorum. Whatsapp da yapılmadık tek bir bildirim ayarı yok hepsi yapılı (otomatik başlatmayı aç, arka planda çalışmayı aç falan demeyin diye söylüyorum alayı yapılı) ama yine de wifi ye bağlıyken tuş kilidini kapatırsam 10dk sonra bildirimler gelmiyor. BL kilidini açıcaz da twrp yüklicez de xiaomi'nin yapamadığı, beceremediği şeyleri rotla romla biz halledicez saçmalığa gel. He BL kilidi açıcam telefon en son Ryzen sistemi beğenmiyor 1,5 saat fastboot bağlanmadı diye uğraştım kafayı yiyecektim en son yabancı forumlarda gördüm Ryzen desteklemiyormuş ulan dünya çapında milyonlarca sistemde bulunan bir işlemciyi sen nasıl desteklemiyorsun? gittim 10 yıllık yıkık dökük intel bir laptop da zor hallettim işini.

Kimse kusura bakmasın ama XIAOMI PİŞMANLIKTIR.

Evet sen sorunsuz kullanıyorsundur, hiç bir sorun yaşamıyorsundur, çok memnunsundur ama bu sana yada senin gibi 5-10-100 kişiye özgür bir durum geri kalan binlerce insan bu markada sorun yaşıyor bu kadar açık ve net.

Gurcumansur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mensur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1
aynı sorunu huawei p10 ve p9 u olan arkadaşlarım da da vardı onlarınkini telefonun kendi ayarların da ayarlar>veri kullanımı>whatsapp>Arkaplan verisi kapalı olduğu için bildirim almıyordu orayı açıyorsunuz olay bitiyor. aynı ayarı eski telefonum iphone de de kapandığı için bildirim gelmiyordu ama artık geliyor.

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
aynı sorunu huawei p10 ve p9 u olan arkadaşlarım da da vardı onlarınkini telefonun kendi ayarların da ayarlar>veri kullanımı>whatsapp>Arkaplan verisi kapalı olduğu için bildirim almıyordu orayı açıyorsunuz olay bitiyor. aynı ayarı eski telefonum iphone de de kapandığı için bildirim gelmiyordu ama artık geliyor.
Sorunu buldum hocam wifi daha doğrusu modem sanırım. Üst katta ki wifi ye bağlanınca hiç bir sorun yok ama evde ki wifiye bağlanınca 15dk sonra whatsapp dan mesajlar gelmemeye başlıyor defalarca test ettim %100 modemden kaynaklı olduğunu sonunda anladım ama nasıl çözebilirim bilemiyorum. Modem markası da Tenda V300.

Gurcumansur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mensur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1
siz benim dediğim ayar kısmına bir bakın yine de. Modem ile alakalı pek bir şey diyemeyeceğim fakat modemi resetleyip baştan kurabilirsiniz nede olsa en çok kullandığınız internet sağlayıcı o :D

Berzan_201

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan Koçh
Cihazım
Mi 5 prime
Konular
0
Mİ 8 Lite wifi kopma sorunu çözümü var mı ?

Üst Alt