Yardım Mi 8 Lite V10.2.2.0 Sürümü Mobil Veri,Şebeke,4G Sorunu [ Bilinen ilk çözüm yöntemleri eklendi ]

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Yahu bıktım bu mobil verinin kopmasından bu telefonu iade edebilir miyiz lanet ettim telefona garantisi hala 23 ay mevcut.

Bilinen çözüm yöntemleri :

eu rom diğer hatlarda 3g öncelikli seçiyorum.

taşıyıcı kısmına girip belirtilmemiş seçerseniz hat 4g desteği buluncca 4g ye geçiyor eğer bulunduğun yerde 4g zayıfsa 3g den devam ediyor bu şekilde kopma olmuyor ama bölgende 4g kötü ise taşıyıcıdan belirtilmemiş seçebilirsin o zaman telefon kafasına göre çektiği şebekeye giriyor yok 4g zayıf ise belirtilmemiş değil elle seçmen gerekiyor o zamanda 4g 3g edge vs.... hepsini seçebilisin asla kopma olmuyor eminim 4g kapsama alanına girince kopmadan bağlantı değişiyor ve hızın 80 lere kadar geliyor. telefonda sorun yok sorun şebekelerde şimdi bunu iyice araştırdım aradaşlar sizde bakabilirsiniz türkcell ve vodofone 4g yatırımını kısmış en son yapılan ihalede tüm 4g şebekelerini telekom almış (internette en son şebeke ihalesi yazarsanız görürsünüz) bu telefon band20 destekliyor ama türkcell ve vodafone band20 ihalesine girmemiş band20 ve 800-850-1900 vs... gibi ihalelerde band aralıkları var 1 den 20 hatta 40 a kadar yani sorun kısaca şebekeden ya da telefonu değiştireceksiniz başka çözümü yok telefonların band aralıkları hakkında detaylı bilgi gsmarena dan bakabilirsiniz mi 8 lite tüm bandları destekliyor global versonda çin bandları tamamen farklı zaten telefonun orjinal mi çin mi olduğunu kontrol edin çinse hiç uğraçmayın adamların band sistemi çok farklı neyse bandı kontrol ettikten sonra şebekenin size o bölgede hangi banddan hismet verdiğini bulursanız o zaman sıkıntı kopma vs... olmuyor karışmamıştır umarım kafalar...

son olarak hattı 3g ye alıp taşıyıcıyı 4g ye çevirirsen telefon çalışıyor bende
yada 3g ye alıp taşıyıcıyı belirtmezseniz gene çekiyor 4g servis yakalarsa oraya giriyor

işin garibi ben açık alanda türkcell ile 3g de 50 -60 7- indirme alırken

4g de 20-25 alıyorum ????

bu da sanırım kullanıcı çokluğu ve türkcellin 4g yatırımlarını durdurmasından band aralıkları alımlarına ara vermesinden aşırı yüklenmeden oluyor .

herkes 4g kullanıyor ama verimini kontrol etmiyor diye düşünüyorum.

dip not geçeyim aslında 4.5 g diye bir halt yok buda uydurma biliyorsunuz ? tüm sıkıntı alt yapıda yani yeni telefonlar çok iyi ama türkiye geriye gidiyor...

ben de telefonu yeni aldım alır almaz bilmeden güncelleme yaptım. sonra mobil veri sorunu ile tanıştım. internetteki tüm çözümleri denedim. youtube dahil. hatta vodafonla yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım olmadı. sonra telefonu servise gönderdim. sürüm düşürmüşler 9,6,5,0 sürümünü yüklemişler. servisten geleli 3 gün oldu ve sıkıntı olmadı. bu arada bu sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. millet bilip bilmeden konuşuyor. serviste 10 gün kaldı adamlarla neredeyse ahbap oldum her gün her gün telefonla görüştüm. iade raporu istedim dediler ki telefonda bir sıkıntı yok sadece son güncelleme de bir problem var. durum bu. ayrıca çok net söylüyorum delta servis özellikle uyardı 10,02,2 yazılımını tekrar yüklemeyin problem bu yazılımdan kaynaklanıyor dedi.

Yukarıda bahsi geçen sürüm

Fastboot :

Recovery :

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

Moderatör tarafında düzenlendi:

Davut basol

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davut
Cihazım
Xiaomş mi 8
Konular
0
Arkadaşlar bende aynı durumdan rahatsızım.sım kart 2 ye taktım şuan iyi gibi ama çözüm değil bir an önce güncelleme ile düzeltilmeli benimki son güncelleme ile oldu.

Oyla:

extralife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Extralife
Cihazım
Mi8 L 128G/6G
Meslek
Muhasebe
Konular
3
Arkadaşlar bende aynı durumdan rahatsızım.sım kart 2 ye taktım şuan iyi gibi ama çözüm değil bir an önce güncelleme ile düzeltilmeli benimki son güncelleme ile oldu.

Yakında kopmalar başlar. Demedi deme. İlk bir yada 2 gün iyi oluyor sıfırlama ve baştan yüklemelerde. Sonra bir bakmışsın yine başlamış.

Oyla:

getschwifty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
5
Kopmaları yaşayanlar ağırlıklınolarak hangi operatörü kullanıyor acaba? Turkcell de durum daha iyiyse vodafonu değiştireyim..

Oyla:

tkilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tarık
Cihazım
m5
Konular
0
Kopmaları yaşayanlar ağırlıklınolarak hangi operatörü kullanıyor acaba? Turkcell de durum daha iyiyse vodafonu değiştireyim..
Ben Turkcell
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hepsi aynı aslında telefon kötü

Genel yazılımsal 4g problemi olduğunu okuyorum forumda yakın zamanda bir güncelleme gelecektir diye düşünüyorum.
Heee evet gelir sendenal birtane...

Oyla:

getschwifty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
5
Ben Turkcell

Hepsi aynı aslında telefon kötü

Heee evet gelir sendenal birtane...
Telefonda sikinti yok da. Huawei p9 dan gectim vodafone onda da berbatti. Vodafona geçtiğime pişman oldum. Bilemedim. Galiba bantlar ulkeye uygun degil d3diginizden anladigim kadariyla. Telefonu aomadan once hep yabanci kaynaklara baktim ve gordugum kadariyla sadece turkiyede olan bi sıkıntı.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Telefonda sikinti yok da. Huawei p9 dan gectim vodafone onda da berbatti. Vodafona geçtiğime pişman oldum. Bilemedim. Galiba bantlar ulkeye uygun degil d3diginizden anladigim kadariyla. Telefonu aomadan once hep yabanci kaynaklara baktim ve gordugum kadariyla sadece turkiyede olan bi sıkıntı.

Ya arkadasim bendemi sikinti var anlamadim ben mi 5x ten gectim bu cihaza mi 5x te b20 bile yok bak istersen telefon 4g deydi full kopmada yoktu. Bu telefonda birçok band mevcut kopmamasi gerekir. Yoksa apple disinda cogu modelde kopar cunku bandlari bu cihazdan berbat olan cok cihaz var ki bu cihazin bantlari bence cok iyi.

Oyla:

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
Bende kopmalar arttı pupgde ping baya kötüleşti hiç oynanmıyor artık

Oyla:

tkilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tarık
Cihazım
m5
Konular
0
4G Frekansları; Türkiye'de kullanılan 4G (LTE FDD) frekansları 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz'dır.
Üç operatörün kullandığı ortak frekanslar: 800 (band 20), 1800 (band 3), 2600 (band 7)
Operatörlere göre kullanılan frekanslar:
Vodafone: 800 (band 20), 900 (band 8), 1800 (band 3), 2600 (band 7)
Turkcell: 800 (band 20), 1800 (band 3), 2100 (band 1), 2600 (band 7)
T. Telekom: 800 (band 20), 1800 (band 3), 2600 (band 7)

Kıyaslama yaparken yani kendi telefonlarınızın band larına bakarken global versyona bakmayın çine bakın arkadaşlar çünkü bildiğim kadarı ile çoğunluk paralel ithalat.

Ek olarak düzgün bir veri transferi için sağlıklı kesintisiz yani sonuçta şehir içinde sürekli gaziyoruz tüm bandlar ve ortak bandlara sahip olmak daha mantıklı mesela

samsung a 50
4G Frekanslar ı

örneğinde olduğu gibi şehir içinde şebekeler uzun aralıklı band kullanıyor sanıtım. veriler epey.com alırken türkiye garantili olmasının nedeni bu sanırım :) birde iphona gelelim adamlar 2 tip üretiyor tüm dünya ve çin bandları telefonlar bandları kullanmak için para ödüyor sanırım çin telefonların ekstra ucuz olmasının nedeni.

bu yüzden kopma oluyor. kopmuyor diyen arkadaşlar yanıma gelsin nasıl koptuğunu anlarlar. ayrıca kopma değil çekme diyelim hız testi yaparak görebilirler telefon 4g gösterirken 5bit hız verebiliyor. ama 3g de 20 üstü hız alabilirsiniz bunun nedeni şebekenin 3g hizmeti kapsamına daha yakın olmak ve 4g hizmetinin zayıf olması aynı zamanda senin band dan yakalayamama vs...... gelelim fasülyeye mi bir çok telefonunda bu bandlar yok arkadaşlar. bazıları bende band 20 var diyor bazı sitelerden bakara sorun bir band 20 değil daha önce yazmıştım 800 uzun mesafe band 20 şehir içi frekans için şebeke ne kullanıyor ?

İşin özeti ülkemiz garantili servis garantili cihazların bandlarına bakın.. birde bizim bandlara mesela
Xiaomi Redmi Note 6 Pro tam bizim ülkelik. samsungun tüm cihazlarında tüm bandlar var eğer ülkemizin ürünü ise ki samsung global çalışıyor iphone gibi.

Son düzenleme:
Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
4G Frekansları; Türkiye'de kullanılan 4G (LTE FDD) frekansları 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz'dır.
Üç operatörün kullandığı ortak frekanslar: 800 (band 20), 1800 (band 3), 2600 (band 7)

Kıyaslama yaparken yani kendi telefonlarınızın band larına bakarken global versyona bakmayın çine bakın arkadaşlar çünkü bildiğim kadarı ile çoğunluk paralel ithalat
Yani siz telefonlar karma mi gonderiliyor global diye çini mi ittiriyorlar.

Kıyaslama yaparken yani kendi telefonlarınızın band larına bakarken global versyona bakmayın çine bakın arkadaşlar çünkü bildiğim kadarı ile çoğunluk paralel ithalat.

Ek olarak düzgün bir veri transferi için sağlıklı kesintisiz yani sonuçta şehir içinde sürekli gaziyoruz tüm bandlar ve ortak bandlara sahip olmak daha mantıklı mesela

samsung a 50
4G Frekanslar ı

örneğinde olduğu gibi şehir içinde şebekeler uzun aralıklı band kullanıyor sanıtım. veriler epey.com alırken türkiye garantili olmasının nedeni bu sanırım :) birde iphona gelelim adamlar 2 tip üretiyor tüm dünya ve çin bandları telefonlar bandları kullanmak için para ödüyor sanırım çin telefonların ekstra ucuz olmasının nedeni.

bu yüzden kopma oluyor. kopmuyor diyen arkadaşlar yanıma gelsin nasıl koptuğunu anlarlar. ayrıca kopma değil çekme diyelim hız testi yaparak görebilirler telefon 4g gösterirken 5bit hız verebiliyor. ama 3g de 20 üstü hız alabilirsiniz bunun nedeni şebekenin 3g hizmeti kapsamına daha yakın olmak ve 4g hizmetinin zayıf olması aynı zamanda senin band dan yakalayamama vs...... gelelim fasülyeye mi bir çok telefonunda bu bandlar yok arkadaşlar. bazıları bende band 20 var diyor bazı sitelerden bakara sorun bir band 20 değil daha önce yazmıştım 800 uzun mesafe band 20 şehir içi frekans için şebeke ne kullanıyor ?

İşin özeti ülkemiz garantili servis garantili cihazların bandlarına bakın.. birde bizim bandlara mesela
Xiaomi Redmi Note 6 Pro tam bizim ülkelik. samsungun tüm cihazlarında tüm bandlar var eğer ülkemizin ürünü ise ki samsung global çalışıyor iphone gibi.
Tkillic ben senin dedigin ihale anlasmasini gordum ancak o anlasma 3 yillik kopmayi herkes anlamaz diyorsun ama biz htc ile de casper ilede xiami hemde çin versiyon oyun oynadik kopma elbette cekmeme aninda oluyor ama bu cok fazla bunda cekmesine ragmen cihaz gelen veriyi kullanmiyor. Redmi note 6 pro az banda calismis ancak mi 8 lite in modemi bircok 4g bandini destekliyor ozellikle band 20 yani 800 ü hadi diyelim 1800 ü alamadik band 20 kopma yapacak bir hiz mi? Ve bu cihazlarla ilgili sanirim degindiniz sey cihazlar cin icin uretilmis ama global diye satiyorlar oyle bisi olamaz. Cunku bu cihazlar globalde bootloader kilidi kapatilamaz. Bu isin icinde xiaominin olmasi lazim Türkiye nin resmi satisi zannedersem cepport yapıyor. Dogrusunu bilirler oyle bisi yapamazlar diyelim oldu. Ben daha oncede soyledim mi 5x kullandim kopma degil cekme olmaz oda normal bisi dersin cunku tel cin ama bu cihaz cekiyor. Veri kopuklugu oluyor. Sacma geliyor bana bunlarla alakasi yok xiaomide mobil veri sorunu yasatan baska telefon gormedim. En azinda bu kadarini yani onlarca yüzlerce konu acildi. Bu kadar olmazdi. Çin icin uretilende bile bu kadar olmazdi. O cihazlar durust cekmedigi icin sebeke gidiyordu servis yok vs der. Bunda aramada sorun yok bitek nette yani bu bana biraz enteresan geliyor.

Oyla:

getschwifty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
5

samsung a 50
4G Frekanslar ı

Hocam ben mediamarkttan aldim global ve sorunsuz olması gerekmiyor mu?

Oyla:
Üst Alt