Yardım Mi 8 lite ses hakkında aklıma takılan bı olay

Mehmettmeert

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Mert
Cihazım
Mi 8 lite 6/128
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Stock
Telefon Modeli
Mi8 lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba; öncelikle mi 8 lite kullanmaya başlayalı 8 ay oluyor. Bu süreçte fark ettiğim bı olay var sizde fark etmissinizdir zaten . Pubg falan oynarken mesela mikrofon açılınca nerdeyse ses 2 katına çıkıyor ve bozulmuyor bu beni şaşırtıyor bende başka deneyler yapmaya başladım .Bunu telefonla arama görüşme yaparken de denerseniz gene yükseldiğini görürsünüz mesela birini arayın ve alta alın onu görüşme açık olsun o sırada YouTube'dan müzik açın ve sesin ne kadar değiştiğini fark etmek için dinlerken bildirim çubuğunu indirip aramayı bitirin sesin nerdeyse yarıya indiğini fark ediceksiniz hemde aynı birim açıkken . Soruma geleyim şimdi bu olayı devamlı nasıl yapabiliriz ses seviyesini nasıl mikrofon açılmadan da yüksek tutabiliriz ? Bunun bı ayarı varmı varsa bulamadım . Herşey için şimdiden teşekkürler :))

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Evet pubg mobil oynarken mikrafonu açtığımız zaman sesi çıkışını hoparlör yerine mikrofondan veriyor. Yani hoparlör'den ses gelmiyor elinizi koyup bakabilirsiniz :). Bunu devamlı yapılamaz Malesef.
Mi 8 Lite'ın en sevdiğim özelliği hoparlör kalitesinin yüksek olması. Dolby'de kurunca tadından geçilmiyor ;)

Oyla:

Mehmettmeert

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Mert
Cihazım
Mi 8 lite 6/128
Konular
4
Evet pubg mobil oynarken mikrafonu açtığımız zaman sesi çıkışını hoparlör yerine mikrofondan veriyor. Yani hoparlör'den ses gelmiyor elinizi koyup bakabilirsiniz :). Bunu devamlı yapılamaz Malesef.
Mi 8 Lite'ın en sevdiğim özelliği hoparlör kalitesinin yüksek olması. Dolby'de kurunca tadından geçilmiyor ;)
Nasıl yani mikrafondan ses gelirmi ya denicem şimdi ? Dolby nasıl kuruluyor ilgili konuyu yollarmisin birde teşekkür ederim:)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu denedigime inanamıyorum ama denedim böyle birşey yok ve mümkün değil

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım