Yardım Mi 8 Lite Şarj Sorunu

mboz33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
12
Önceden GM4 kullanıyordum o eski olmasına rağmen 1 günü çıkarıyordu hemen hemen. Mi 8 Lite aldım 2 gün önce aşağıdaki değerler normal mi anlamıyorum ben?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
Gün boyu telefonu kullandıktan sonra (veya günü çıkarmasa bile şarj edeceğiniz zaman) şarj etmeden önce pil kullanımının ekran görüntüsünü tekrardan atabilirseniz bir fikir edinebiliriz. Şu an için bir şey söylemek yanlış olur. Fakat ekran süresi ve kullanım oranında ufakta olsa anormallik var.

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Önceden GM4 kullanıyordum o eski olmasına rağmen 1 günü çıkarıyordu hemen hemen. Mi 8 Lite aldım 2 gün önce aşağıdaki değerler normal mi anlamıyorum ben?
Kullanmadigin fabrikadan gelen google uygulamalarini devre disi birak arasira ram temizle ekran isigini otomatik yap konumu filan isin yoksa kapat ve ekran duvar kagidini koyumsu yap. İste gerekirse pil tasarrufu ac simdi bendeki super gidiyor desem kime gore neye gore olur. Senin cihaz tecruben yani onceki kullandiklarin farklidir onlara gore bakiyosundur asiri bildirimli veri harciyan uygulama kullaniyosundur yani kisiden kisiye oldugu icin soyle sorun var batarya bozuk gibi yorumlar yapamam. Ama dediklerimi yapin bende cogu zaman yapiyorum. Suan iyi. Pie guncellemesiyle daha iyi oldu sarji cihazin.

Oyla:

mboz33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
12
Gün boyu telefonu kullandıktan sonra (veya günü çıkarmasa bile şarj edeceğiniz zaman) şarj etmeden önce pil kullanımının ekran görüntüsünü tekrardan atabilirseniz bir fikir edinebiliriz. Şu an için bir şey söylemek yanlış olur. Fakat ekran süresi ve kullanım oranında ufakta olsa anormallik var.
Tamamdır bu akşam atarım o zaman. Bir de klavye titreşimini nasıl kapatacağım bulamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullanmadigin fabrikadan gelen google uygulamalarini devre disi birak arasira ram temizle ekran isigini otomatik yap konumu filan isin yoksa kapat ve ekran duvar kagidini koyumsu yap. İste gerekirse pil tasarrufu ac simdi bendeki super gidiyor desem kime gore neye gore olur. Senin cihaz tecruben yani onceki kullandiklarin farklidir onlara gore bakiyosundur asiri bildirimli veri harciyan uygulama kullaniyosundur yani kisiden kisiye oldugu icin soyle sorun var batarya bozuk gibi yorumlar yapamam. Ama dediklerimi yapin bende cogu zaman yapiyorum. Suan iyi. Pie guncellemesiyle daha iyi oldu sarji cihazin.
Kullanmadığım uygulamaları nasıl kapatacağım?

Oyla:

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
Tamamdır bu akşam atarım o zaman. Bir de klavye titreşimini nasıl kapatacağım bulamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullanmadığım uygulamaları nasıl kapatacağım?

Gboard klavye kullanıyorsanız sırasıyla ayarlar>ek ayarlar>diller ve giriş>giriş yöntemi altında "Gboard" yazan kısma dokunun>açılan ayarlar ekranında tercihler kısmına dokunun>sayfanın alt kısmında "tuşa basıldığındaki titreşim gücüne dokunup titreşim seviyesini en sola çektiğinizde titreşim kapanmış olur.

Sizin tarafınızdan yüklenen fakat kullanmadığınız uygulamaları silebilirsiniz. Haricinde gömülü olarak gelen uygulamaları root yöntemi olmadan ancak devre dışı bırakırsınız

Oyla:

mboz33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
12
Güncel değerler bu şekilde;

Oyla:

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
Güncel değerler bu şekilde;

Video izleyip, oyun oynamanıza karşın değerler gayet normal gözüküyor. Eski cihazınız ile yeni cihazınız arasında kullanım alışkanlıklarınızı da değiştirdiyseniz dediğim gibi gayet normal.

Oyla:

arcarta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
M8
Konular
6
Bende bu olaydan şikayetçiyim M8 kullanıyorum 2-3 aydır telefonu kullanmadığım halde 3 saatte 10-15 arası batarya gitmesi yaşıyorum

Oyla:

mboz33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
12
Bende bu olaydan şikayetçiyim M8 kullanıyorum 2-3 aydır telefonu kullanmadığım halde 3 saatte 10-15 arası batarya gitmesi yaşıyorum
Bu olay kötüymüş ben dün gece yattığımda %89'du sabah kalktığımda %1 azalmıştı sadece.

Oyla:
Üst Alt