Çözüldü Mi 8 Lite Instagram Bildirim Sesi ve Titreşim Gelmiyor

emnvrnl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
5
noldu çözüldü mü sorun
Eski sürüm yükleme işiyle uğraşmadım. Artık çok da takmıyorum bu problemi. Bir gün birisi çıkar "bende de vardı sorun çözdüm şu zımbırtı bug yapıyormuş " der diye bekliyorum.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Khontkar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Khont
Cihazım
Mi8 lite
Konular
8
Hocam keşke üst tarafta yazılanları bir okuyup öyle yazsaydın. Birincisi konu Instagram bildirimleri sorunu. İkincisi tüm ayarların ekran görüntülerini ekledim hepsi açık.

Hocam Twitter için söyleyenlerde olmus o yüzden dedim bu bir ikincisi bende öyle bir problem yok sanırsam

HADSAFADA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi8
Konular
2
4 aydir kullaniyorum mi 8 telefonum bende her ayari actim fabrika ayarlarina aldim geri ugrastim herseyi ayarlardim yok olmadi hocam reddit miui forumlarini gezdim dedim ya nasil olur kimi bende yok diyor kimi ben de ayni sekilde yaziyor ne yapacagimi bilemedim telefon guzel bir telefon ama bu benim icin cok onemli bir detay ne yapacagimi bilmiyorum temiz kurulum falan yapin demisler de nasil yapacagimizi yazmamislar

emnvrnl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
5
4 aydir kullaniyorum mi 8 telefonum bende her ayari actim fabrika ayarlarina aldim geri ugrastim herseyi ayarlardim yok olmadi hocam reddit miui forumlarini gezdim dedim ya nasil olur kimi bende yok diyor kimi ben de ayni sekilde yaziyor ne yapacagimi bilemedim telefon guzel bir telefon ama bu benim icin cok onemli bir detay ne yapacagimi bilmiyorum temiz kurulum falan yapin demisler de nasil yapacagimizi yazmamislar
Senin dediklerini aynılarını ben de yaptım ama hala çözmüş değilim. Bir arkadaş eski sürüm APK larından birisini önermişti ben uğraşmadım. Belki sen deneyip çözebilrisin. Nasıl yapılacağını tam olarak ben de bilmiyorum Android de baya amatörüm.

HADSAFADA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi8
Konular
2
Senin dediklerini aynılarını ben de yaptım ama hala çözmüş değilim. Bir arkadaş eski sürüm APK larından birisini önermişti ben uğraşmadım. Belki sen deneyip çözebilrisin. Nasıl yapılacağını tam olarak ben de bilmiyorum Android de baya amatörüm.

Hocam bildirim vermeyen apknin eski sürümünü falan bu işlerle alakası olduğunu sanmıyorum bana gelmiyor bildirim aynı telefonu kullanan başkasına geliyor bence benim yazılımda sıkıntı var yeni rom mu atmak gerek tekrar temiz yazılım mi kurmak gerek bilmiyorum bunları yapmam gerekiyorsa nasıl yapacağımı şimdilik bilmiyorum birileri beni aydınlatsa sevinirim aslında

Ahmetorkay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
2
ARkadaşlar bende de aynı sorun var. Çözülmüyor.

Şöyle ki 3 hafta önce aldığımda pil çabuk tükeniyordu araştırdım telefon hiç deep sleep moduna geçmediği için ekran kapalı olsa da sürekli arkada açık kalıyordu. Tek sorun buydu ama önemliydi. 5saat ekran max 1 gün şarj sürem vardı.

Format attım, herşeyi sildim tekrar kurdum ve manuel kurdum. düzeldi. ama Dediğiniz gibi sosyal medya bildirimlerinden ses çıkmamaya başladı.
zorlayınca da tekrar pil sorunu çıktı. Anladım ki instagramdan kaynaklanıyor.
tekrar kaldırıp kurdum pil düzeldi ama ses düzelmiyor.

Yani temiz kurulumla alakalı değil. Yeni kurdum. belki tekrar kurulum yapınca bu düzelir ama başka sorun çıkar diye bunu göz ardı etmek zorundayım.
çok takılmıyorum...

kolay gelsin...

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17

Zamanında Mi6 için bende çok uğraşmıştım. Sizin yaptığınız o ayarları kaç defa denedim olmamıştı. Özellikle twitter bildirimler gelmiyordu. Diğer bildirimlerde de ara ara sorun oluyordu.
Daha doğrusu şöyle oluyordu;
Bazen ekran uyanıyor ses gelmiyor veya ses geliyor ekran uyanmıyor, sadece ses geliyor ne ekran uyanıyor nede bildirim simgesi gözüküyor vb gibi garip garip şeyler oluyordu.
Nasıl çözdün dersen, xiaomi eu beta roma'a geçerek çözdüm. Şimdi tüm bildirimler sorunsuz geliyor.
Belki global beta da çözülmüş olabilir.

HADSAFADA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi8
Konular
2
Zamanında Mi6 için bende çok uğraşmıştım. Sizin yaptığınız o ayarları kaç defa denedim olmamıştı. Özellikle twitter bildirimler gelmiyordu. Diğer bildirimlerde de ara ara sorun oluyordu.
Daha doğrusu şöyle oluyordu;
Bazen ekran uyanıyor ses gelmiyor veya ses geliyor ekran uyanmıyor, sadece ses geliyor ne ekran uyanıyor nede bildirim simgesi gözüküyor vb gibi garip garip şeyler oluyordu.
Nasıl çözdün dersen, xiaomi eu beta roma'a geçerek çözdüm. Şimdi tüm bildirimler sorunsuz geliyor.
Belki global beta da çözülmüş olabilir.
Rom geçişini temiz bir şekilde nasıl yaparız anlatabilir misiniz cihazım mi8

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Rom geçişini temiz bir şekilde nasıl yaparız anlatabilir misiniz cihazım mi8
Ben şu şekilde yapıyorum.
Mesaj, arama geçmişi, fotolar Miblut ile senkronize ediyorum. kişilerim, fotolar (google fotoğraflar), keep (notlar) google drive ayrıca yedekliyorum.
twrp den format data yapıyorum, sonra recovery modda yeniden başlat yapıyorum, sonra bilgisayardan romu telefona atıp install yapıyorum.
yeni bir cihaz olarak kurulum yapıp, sadece google playdan uygulamaları tekrar yüklüyorum.
Cihazım mi6

aliofage

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
2
Pil tasarruf kısmında uygulamaya özel ayarlarda ^kısıtlama yok^ seçeneğini seçtiniz değilmi

Üst Alt