Yardım Mi 8 Lite hızlı şarj bitmesi, ısınması ve performans sorunu

erenvortexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.0.3 Global Rom
Telefon Modeli
Mi 8 Lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Mi 8 Lite kullanıyorum. Telefonda son zamanlarda çok hızlı pil bitme, çok çabuk ve fazla ısınma ve performans düşüşleri gibi sorunlar var. Telefonu hep pil tasarrufunda kullanıyorum ona rağmen hızlı bitiyor pil. Örneğin gece yatmadan saat 2 gibi şarjım yüzde 30 oluyor, sabah uyandığımda şarj yüzde 5 veya kapanmış oluyor. Bir türlü çözemedim. Ayrıca telefon çok hızlı ve fazla ısınıyor. Performans düşüşleri de yanında geliyor tabii. Mesela FC Mobile gireyim maç atayım diyorum, maçın ortasında oyundan atıyor ve maçta da yeterince kasıyor. Yüklü uygulamalardan dolayı mı başka bir şeyden mi anlayamadım. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca az önce bir konuya daha baktım sanırım en iyisi eu 12.5.1'imiş. Bunu indirmek istesem nasıl indireceğim? Veya indirince telefondaki veriler sıfırlanır mı?

erenvortexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar yok mu yardım edecek ya?

Oyla:

Darkwawe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
6
Pilinizin ömrü bitmiş olabilir. İşlemciyi tam kuvvetle besleyemiyo olabilir emin olmak için şarjınız 70 seviyelirinde şarja takılı bir şekilde pil tasarufu açık olmadan oyuna girip bir maç atık bakalim fark olucak mı

Oyla:

erenvortexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Pilinizin ömrü bitmiş olabilir. İşlemciyi tam kuvvetle besleyemiyo olabilir emin olmak için şarjınız 70 seviyelirinde şarja takılı bir şekilde pil tasarufu açık olmadan oyuna girip bir maç atık bakalim fark olucak mı
Hocam denedim oyundan atmadı ancak çok fazla ısındı ve ısındıkça da çok kasmaya başladı. Game booster'dan baktım da 10 15 FPS falandı yani.

Oyla:

Darkwawe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
6
Hocam denedim oyundan atmadı ancak çok fazla ısındı ve ısındıkça da çok kasmaya başladı. Game booster'dan baktım da 10 15 FPS falandı yani.
Bataryanın ömrünü yitirdiğini düşünüyorum. Aldığınızdan beri değişmediyse pilinizi değiştirmeyi ön sıralara alabilirsiniz

Oyla:

erenvortexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Bataryanın ömrünü yitirdiğini düşünüyorum. Aldığınızdan beri değişmediyse pilinizi değiştirmeyi ön sıralara alabilirsiniz
Hayır hocam. Aldığımdan beri hiç değiştirmedim. Öneriniz için teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt