Soru Mi 8 Lite hala kullanılır mı?

Khukicha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Mi 8 Lite kullanıyorum ve cihazdan çok memnunum. Ufak tefek takılmalar dışında tek eksisi bataryanın aşırı hızlı tükenmesi. Hala canavar gibi olduğundan dolayı değiştirmek istemiyorum. MIUI 10.3.7 kursam hala beni götürür mü? MIUI 10 biraz eski ama en sevdiğim ve en performanslı MIUI bence MIUI 10. Siz ne düşünüyorsunuz?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Mi 8 Lite kullanıyorum ve cihazdan çok memnunum. Ufak tefek takılmalar dışında tek eksisi bataryanın aşırı hızlı tükenmesi. Hala canavar gibi olduğundan dolayı değiştirmek istemiyorum. MIUI 10.3.7 kursam hala beni götürür mü? MIUI 10 biraz eski ama en sevdiğim ve en performanslı MIUI bence MIUI 10. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ne aradığınıza bağlı biraz,whatsapp ufak tefek sosyal medya için hala iş görür.
Ancak ekran yenileme hızı ekran kalitesi yüksek batarya ram işlemci gibi beklentileriniz varsa artık işinizi görmeyecektir.
Miui 10'a döndüğünüzde belli bir performans artışı sağlarsınız ancak günümüz için baktığımızda o da sizi fazlaca tatmin etmeyecektir.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Kullanılır hocam, Mi 8 Lite güçlü ve güzel bir cihaz, belki günümüz için ram ve depolama yeterli olmayabilir ancak performans olarak çok fazla geride kalmıyor ve kamerası oldukça güzel işler çıkarıyor. Sadece ekranın ömrü biraz kısa. Parça fiyatları ucuzladığında bende mi 8 lite cihazımı tamir edip kullanmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:

Mackies

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baver
Cihazım
Mi 11 Lite 5GNE
Meslek
GNU/Linux/Web
Konular
6
Merhaba MIUI 12.5 kullanıyorum hiç takılma veya donma yaşamıyorum dediğiniz gibi tek sorun batarya fakat onun için Qti Memory Optimization ve Universal Gms Done modüllerini kullanıyorum işimi görüyor.

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Merhaba MIUI 12.5 kullanıyorum hiç takılma veya donma yaşamıyorum dediğiniz gibi tek sorun batarya fakat onun için Qti Memory Optimization ve Universal Gms Done modüllerini kullanıyorum işimi görüyor.

Hocam hangi rom kullanıyorsunuz? Ve söyledikleriniz magisk modülü mü?

Fitiq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
mi 8 lite
Konular
6
Orijinal olarak ilk çıktığında aldım.Tasarım yönünden yanları metal arkası cam olması amiral gemisi telefonlarda bile yok.Her oyunu mütevazi ayarlarda oynatıyor.Pil 'her cihazda olduğu gibi ' zamanla eskidiği için performansı azaldı.Hala severek zevkle kullanıyorum.Daha da kullanmaya devam edeceğim.Hiçbir şekilde ne donanımsal ne de yazılımsal bir sıkıntı yaşamadım.

0648

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cc
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1
Günümüzde halen kullanila bilir donanımsal ve malzeme kalitesi olarak günümüzdeki bir çok telefonu geride bırakır.👍bu fotoğraf mi 8 lite ile cekildi.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Bende kullanıyorum. Genel olarak her işimi görüyor. Güncel olarak eksik gördüğüm yerler geniş açı kamerası yok ve pil zayıfladı ( değiştirmem gerek). Tasarım konusunda ve malzeme kalitesi olarak başarılı görüyorum. Mi 11 lite da bu kalite yok plastik bildiğin.
Gündüz fotoğraf çekimini çok beğenmiyorum. İnsan yüzlerini özellikle pastel boya gibi yapıyor. Ama gece çekimlerinde harikalar yarattığını söyleyebilirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210907_204619.jpg
    IMG_20210907_204619.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 26

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Çıkarıp masaya koyduğunuzda premium bir his oluşturduğunu direkt söyeleyebilirim. O kadar ince ve malzeme kalitesi o kadar iyi ki. Ben bizzat telefonun içini açıp pilini değiştirdiğimde iç tasarımını da gördüm ve kalitesiz tek bir yer görmedim.
Bana göre de hala kullanılabilecek kaliteli bir telefon fakat bu global rom çok gereksiz şişirilmiş bir rom olduğu için telefonu yoruyor. Xiaomi bir hamle yapıp 12.5 getirip bu şişik romu hafifletse muazzam olurdu aslında. Ben birçok gereksiz sistem uygulamasını kaldırdım (özellikle veri toplayan uygulamaları). Ama bu yaptıklarınız ram kullanımını 1 mb bile azaltmıyor. Sistem hep 2 gb civarı ram kullanıyor.
Ek olarak ben Twitter ve Trendyol uygulamasında kaydırırken takılmalar yaşıyorum bazen. Özellikle Twitter inanılmaz derecede takılıyor. Sizde bu sorun var mı?

Yardım - Instagram altta boşluk oluşuyor?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hazır mi 8 lite ı övmüşken şu konuma bakabilir misiniz ?
Hocam o dediğiniz konu daha önce de dediğim gibi Instagram tarafından çözülebilecek basit bir sorun ama nedense Instagram bu sorunu çözmüyor.

Üst Alt