Rehber Mi 8 Lite Fera v10.0 Kernel

• Konbuyu başlatan CraweL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 26
  • Görüntüleme 2K

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Bildiğim kadarıyla android 10 sürümünde bluetooth ve ses sorunu çıkarabiliyor. Kernel android 9 için. Eğer android 9 ise sürümünüz bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Bende ilk mi room stabilde 11.0.2.0 de kullandım ama bu romda bende bluetooth sıkıntısı çıktı. Kernel olmadan da mi roomu denedim ama bluetooth sorunum devam etti. Benim kullandığım rom sıkıntılıydı galiba. Başka hiç bir sıkıntım yoktu miRoom da.

Kerneli yapan arkadaş ise Global stabil rom altyapısını kullanmış ve ve Fde.ai tavsiye etmiş. Siz en güzeli rom u komple yedekleyip öyle deneyin. En azından bir sıkıntı çıktımı geri dönebilirsiniz.

Anladım hocam teşekkürler.

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Mi 8se için kernel var mı, ve miui sürümde kullanabiliyor muyuz?

Mühendüstri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Meslek
Endüstri Mühendisi
Konular
4
9.11.14(Pie) EU beta kullanıcısıyım, Magisk son sürüm kullanıyorum, direk FeraKernelv12 flaşlarsam sıkıntı olur mu, stock kernel bulabilir miyim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery, Magisk yüklü olmalıdır.

Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

Not: Kernel sadece Aosp tabanlı romlarda çalışmaktadır. Miui Tabanlı romlarda deneseniz Bluetooth çalışmayacaktır.

Used clean 4.4.184 kernel version with fixed WiFi driver
Compiled with latest GCC 10
Compiled with ultimate kernel code optimizations flags
Updated kernel base with last changes for sdm660 from CAF msm-4.4 (framebuffer,camera,ufs, etc)
GPU overclock to 700МHz
Kernel version upstreamed to 4.4.197
Ported some libs from 5.х kernel
Added LZ4 support
Disabled all kernel tracing
RAM bus freqs will be raised quicker on high loads.
Activated multi-threading for crypto routines
Faster VM allocation
Disabled unneeded task stats
Reduced log buffers memory
Enabled all Cgroups for better system handling
Heavily reduced various kernel debugging
Disabled core dumps
Disabled modules signature verification
More power-saving kernel
Updated WIFI driver to latest version (5.1.1.74N)
Enabled Clean-cache framework
Enabled Front-swap framework
Enable ZSwap & zbud
Swap service can run only on small cores
Cleaned kernel cmdline
Disabled unneeded drivers
Enabled MSM HW random generator
Increased audio buffer size
Enabled FS cache framework
Enabled NTFS (rw) support
Enabled Samba (SMB) network file system
Optimized crypto routines
Added, activated & set as default very latest version of 'anxiety' I/O scheduler
Activated & set as default 'westwood' TCP congression controller
Updated msm-adreno-tz GPU governor to very latest version
Tuned simple-ondemand GPU governor for better performance
Added & activated Adreno idler logic
Added Adreno boost logic
Disabled CRC checks while booting
Tuned GPU idle timeout
Undervolted GPU
Set minimal GPU freq as default
Disabled few more unneeded drivers
Overclocked CPU - BIG cores to 2.5Ghz
Slightly undervolted CPU
Slightly undervolted display
Increased CMA memory size
Increased thermal polling interval
Added TTL fixup support
Super-fast random entropy generator
Tuned VM tweaks
I2C/SPI bus max freq overclock from 500 to 800Mhz
Updated GPU KGSL driver
Enhanced arm64 NEON instructions
Optimized interactive CPU governor
Added new FS sdfat v2.1.8
Meltdown CPU protection is off (slows down cpu & nobody will hack you over wifi while u use updated & secure browser)
Added enhanced I/O scheduler - maple
Added KCAL display color control
Added sound gain control
Zram default compression algo set to LZ4
Added Fsync on/off toggle support
Updated init.qcom.post_boot.sh to very latest version
Screen supports physical power off while deepsleep
Screen is set to 32bpp (bit per pixel) (was 24)
misc..

Kurulum
-Cihazı Recovery Twrp modunda başlatın.
-Twrp'den Yükle(İnstall) kısmına gelin.
-İlk önce Firmware yükleyin. Geri gelin Fera v10.0 kerneli yükleyin. Son olarak Magisk'i yükleyin.

Firmware
Kernel
Magisk
9.11.14(Pie) EU beta kullanıcısıyım, Magisk son sürüm kullanıyorum, FeraKernelv12 flaşlarsam sıkıntı olur mu? Stock kernel bulabilir miyim?

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
9.11.14(Pie) EU beta kullanıcısıyım, Magisk son sürüm kullanıyorum, direk FeraKernelv12 flaşlarsam sıkıntı olur mu, stock kernel bulabilir miyim

9.11.14(Pie) EU beta kullanıcısıyım, Magisk son sürüm kullanıyorum, FeraKernelv12 flaşlarsam sıkıntı olur mu? Stock kernel bulabilir miyim?
Bir ara android pie son sürümde denemiştim. galiba sizin kullandığınız sürüme yakın bir sürümdü. Telefon çalışmasında bir sorun yoktu ama bir yeri arıyamıyordum. rom dan mı kernel den mi çözememiştim. İşin özü recorvery menüsünden yedek alıp ondan sonra deneyin. Bir sorun çıktımı direk geri dönebilirsiniz. Stock kernel bulunur mu bilmiyorum ama aynı rom u tekrar yüklediğiniz zaman bütün dosyalar stock hale gelir. wipe cache, wipe dalvik yaparak kullanmakta olduğunuz rom dosyasını yükleyerek kerneli stock yapabilirsiniz.

Sıkıntı çıkarabilecek durumları malesef test ederk denemek gerekiyor.Geçen günü miui italy nın 11.0.8.0 glob. stabil sürümünde denedim , telefon açılışta hata mesajı veriyordu ama bir problem yaşamamıştım . Magisk yüklüydü, orada da cts profile = false gözüküyordu , bir türlü onuda değiştirememiştim. Şuan 11.0.4.0 miui eu stab. için kullanıyorum güzüme çarpan bir sorun farketmedim.

Mühendüstri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Meslek
Endüstri Mühendisi
Konular
4
Bir ara android pie son sürümde denemiştim. galiba sizin kullandığınız sürüme yakın bir sürümdü. Telefon çalışmasında bir sorun yoktu ama bir yeri arıyamıyordum. rom dan mı kernel den mi çözememiştim. İşin özü recorvery menüsünden yedek alıp ondan sonra deneyin. Bir sorun çıktımı direk geri dönebilirsiniz. Stock kernel bulunur mu bilmiyorum ama aynı rom u tekrar yüklediğiniz zaman bütün dosyalar stock hale gelir. wipe cache, wipe dalvik yaparak kullanmakta olduğunuz rom dosyasını yükleyerek kerneli stock yapabilirsiniz.

Sıkıntı çıkarabilecek durumları malesef test ederk denemek gerekiyor.Geçen günü miui italy nın 11.0.8.0 glob. stabil sürümünde denedim , telefon açılışta hata mesajı veriyordu ama bir problem yaşamamıştım . Magisk yüklüydü, orada da cts profile = false gözüküyordu , bir türlü onuda değiştirememiştim. Şuan 11.0.4.0 miui eu stab. için kullanıyorum güzüme çarpan bir sorun farketmedim.
Teşekkür ederim, 3 aydır yazılım yüklemiyorum, uygulama dolu telefon, bu sürümde kerneli flashladım, Magisk i yüklendikten sonra donmalar oldu kaldırdım yine donmalar oldu, Fde.Aı dan da olabilir ancak Magisk 19 sürümlerinde böyle sıkıntılar yaşamıyordum

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Bende sıkıldım yazılım yüklemekten ondan stabil yazılım kullanmaya çalışıyorum. Bence magisk ten olabilir , magisk de boot dosyalarına müdahale ettiği için problem çıkarmış olabilir. Eğer elinizdeki sürümden memnunsanız çok kurcalamayın bence. 2 3 Hafta önce miui 11 eu beta sürümü yükledim ve arayüzde 1 2 gün sonra takılmalar farkettim. Belkide benden kaynaklıydı problem ama birazdaha stabil olana kadar eu stabilden devam etmeyi düşünüyorum

Mühendüstri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Meslek
Endüstri Mühendisi
Konular
4
Bende sıkıldım yazılım yüklemekten ondan stabil yazılım kullanmaya çalışıyorum. Bence magisk ten olabilir , magisk de boot dosyalarına müdahale ettiği için problem çıkarmış olabilir. Eğer elinizdeki sürümden memnunsanız çok kurcalamayın bence. 2 3 Hafta önce miui 11 eu beta sürümü yükledim ve arayüzde 1 2 gün sonra takılmalar farkettim. Belkide benden kaynaklıydı problem ama birazdaha stabil olana kadar eu stabilden devam etmeyi düşünüyorum
En doğrusu sorunu az olan alt sürümleri kullanmak, her yeni sürümde ayrı sorunlar çıkıyor, bu yüzden sürekli güncel sürüm kullanma gereği duymuyorum. Teşekkür ederim konuyla ilgilendiğiniz için.

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Rica ederim. İyi günler.

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
Ben kernel yüklediğimde telefona değişik birşeyler oluyor kullanılmaz hale geliyor.
Telefon açılıyor ama ekran çok kısık parlaklıkta yanıp sönüyor dokunmatik işlemiyor daha önce yaşayan var mı?

Üst Alt