Yardım Mİ 8 lite çözünürlük ve renk problemi

barisdulger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Merhabalar
Telefonu alalı 2 hafta oldu düşme herhangı bırsey tek darbe bıle almadı fakat cıdden sinirimi bozan ve takıntı haline getirdiğim bi olay var tek bende mi merak ediyorum.
Hocam telefonun ekranı otomatik parlaktıkta ve kontrast değerleri ise öncelike otomatik konstrast seceneğinde kullanılıyor fakat dikkatımı ceken ve sinirimi bozan çözemediğim sorun şu.
Telefonu kapalı ortamda kullandıgım surece bı problem yok.Ama özellikle güneşli bi havada kullandıgımda ekrana vuran gunes ısığı olunca özellikle renklerde bı açılma oluyor örneğin whatsapp menusunde iken koyu yesılse gunes ısı alınca degısık bı yesıl oluyor.Sonrasında piksellerde dikkatlı bakıldıgında bı goruntu kalıtesı kaybı farkedıyorum pıl sımgesının ıcındekı yuzdelık degerın yazdıgı kısımdakı sayı kotulesıyor,son kullanılan uygulamarı kapatacagım sekmeyı actıgımda temizleyici,güvenlik taraması,derin temizlik,uygulamaları yönet kısmındaki o simgelerın goruntu kalıtesı de dusuyor ama cok detaylı bakmak gerekıyor fakat bı kere gordugum ıcın takıntı halıne geldi.Böyle birsey tek bende mı var sadece? bu bır sorun mu? bunu cok merak edıyorum yardım edersenız sevınırım cunku eger bı ozellıkse servıse gondermeyecegım sıfır telefonu servıse gonderıp actırmak ıstemıyorum.Cidden eger dıkkat etmedıysenız bıle dıkkat etmenızı ısterım.

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Sanırım tam güneş ışığındaki süper parlaklık özel durumunu kastediyorsunuz. Ekrandaki koyu renklere açık kontrast ve daha fazla keskinlik verilerek gün ışığındaki yansımanın sebep olabileceği görme zorluğunun giderilmesi adına yapılmış bir özellik. Standart görüntüye göre bana da güzel görünmüyor ancak gün ışığında görmeyi kolaylaştırdığını söyleyebilirim.

Oyla:

Erdem388

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Mi 8 aynı durum bende de var. Önceki telefonum mate 10 pro dada vardı

Oyla:

barisdulger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Sanırım tam güneş ışığındaki süper parlaklık özel durumunu kastediyorsunuz. Ekrandaki koyu renklere açık kontrast ve daha fazla keskinlik verilerek gün ışığındaki yansımanın sebep olabileceği görme zorluğunun giderilmesi adına yapılmış bir özellik. Standart görüntüye göre bana da güzel görünmüyor ancak gün ışığında görmeyi kolaylaştırdığını söyleyebilirim.
Hocam içime su serptin evet görüntüye çok dikkatli bakıldığında güneşte bi değişme oluyor demekki bunda bi sorun yokmuş teşekkür ederim.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

barisdulger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Mi 8 aynı durum bende de var. Önceki telefonum mate 10 pro dada vardı
Anladım hocam cidden telefondan soğuyordum çevremde de kullanan yok deneyemedim çok yere sordum insanların verecek bi cevabi da olmadı en azından kullanan insanlardan bunları duymak güzel demekki servise göndermeye gerek yokmus teşekkür ettim.

Oyla:

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Cihazınızı güle güle kullanın hocam, yoğun gün ışığında ekranı hiç görememek kuşkusuz daha kötü olurdu :) koyu kısımları kontrastla açarak ayna gibi yansıma yapmasını azaltıyor, keskinliği de metinleri daha okunaklı hale getirmek için epey artırıyor. Nahoş görüntüye sebep olan da bu abartılı keskinlik artışı sanırım

Oyla:

barisdulger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Cihazınızı güle güle kullanın hocam, yoğun gün ışığında ekranı hiç görememek kuşkusuz daha kötü olurdu :) koyu kısımları kontrastla açarak ayna gibi yansıma yapmasını azaltıyor, keskinliği de metinleri daha okunaklı hale getirmek için epey artırıyor. Nahoş görüntüye sebep olan da bu abartılı keskinlik artışı sanırım
Teşekkürler hocam :)

Oyla:

rave

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ugur
Cihazım
X
Konular
0
ekran ayarlarında otomatik kontrast seçeneğini kapatıp yüksek kontrast'ı seçerseniz bahsettiğiniz problem tamamen ortadan kalkacak, yüksek ışıklı ortamlardaki kalite düşüklüğü tamamen ortadan kalkacaktır :)

Oyla:

mementomori

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
memento
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Lit
Konular
2
Hocam benim telefonumda sizin bahsettiğiniz olay hep var. Eskiden güneş ışığına maruz kaldığımda oluyordu şimdiyse evdeykende renkler anlattığınız gibi bu neden oldu ki daha önce sadece güneşli havada dışarıdayken oluyordu. Nasıl düzelteceğim daha önce yoktu böyle bir şey.

Oyla:

barisdulger

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Hocam benim telefonumda sizin bahsettiğiniz olay hep var. Eskiden güneş ışığına maruz kaldığımda oluyordu şimdiyse evdeykende renkler anlattığınız gibi bu neden oldu ki daha önce sadece güneşli havada dışarıdayken oluyordu. Nasıl düzelteceğim daha önce yoktu böyle bir şey.
Hocam ayarlardan kontrast ayarını değiştir bi dene

Oyla:
Üst Alt