Yardım Mi 8 Lite banka doğrulama sms okumama sorunu

şaomili

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.3.1.0
Telefon Modeli
Mi 8 Lite 64 gb
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
merhaba,
foruma yeni üye oldum, konuyu da doğru şekilde mi açtım bilemiyorum.
hoşgörünüze sığınarak;
bir süredir Mi 8 Lite 64 gb kullanıyorum, şu an cihazım MIUI Global 10.3 kararlı versiyon yüklü
önceleri yapı kredi mobil uygulamada işlem yaparken gelen doğrulama sms lerini otomatik olarak okuyup kutuya yapıştırıyordu
artık bu seçenek uygulama izinlerinde mevcut değil, çok kurcaladım ama bir ayarını bulamadım
diğer telefonlarda bu özellik aktif iken ben faydalanamıyorum
sorun ve çözümü nedir? bilen var ise teşekkür ederim.

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Benim bildiğim o olayları google store güvenlik gerekçesi ile uygulamalara kaldırttı. Yani telefondan değilde uygulamadan diye biliyorum şuan hiç bir banka uygulamamda o özellik artık yok. Hatta ses kayıt programlarıh kişilere ulaşmasını dahi kaldırdı ihlal ediliyor diye uymayan uygulamalar mağazadan kaldırıldı TrueCaller gibi.

Oyla:

şaomili

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Benim bildiğim o olayları google store güvenlik gerekçesi ile uygulamalara kaldırttı. Yani telefondan değilde uygulamadan diye biliyorum şuan hiç bir banka uygulamamda o özellik artık yok. Hatta ses kayıt programlarıh kişilere ulaşmasını dahi kaldırdı ihlal ediliyor diye uymayan uygulamalar mağazadan kaldırıldı TrueCaller gibi.
cevabınız için teşekkür ederim.
Eğer durum böyle ise şu an aktif olan arkadaşlar güncelleme almamış olabilir mi? o özellik çok işime yarıyordu doğrusu.
var mı başka bilgisi olan? kesin diyebilir miyiz?

Oyla:

ncpblk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Necip
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Yapı Kredi ve mi 8 lite kullanıyorum sürümüm de aynı endspeed hocamın da dediği gibi kaldırıldı. Elle girmek zorundayız bendede durum aynı hocam.

Oyla:

şaomili

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Yapı Kredi ve mi 8 lite kullanıyorum sürümüm de aynı endspeed hocamın da dediği gibi kaldırıldı. Elle girmek zorundayız bendede durum aynı hocam.
cevap için teşekkür ederim. bu sonuç hoşuma gitmese de telefon kaynaklı olmadığına sevindim. güvenlik ile ilgili bir çözüm bulsaydı google bunu kaldıracağına. zira bu oldukça işe yarıyordu. her yapılan değişiklik olumlu olmuyor maalesef.

Oyla:

ncpblk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Necip
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Maalesef baya can sıkıcı oldu. Sık kullanınca sürekli elle girmek sinir bozabiliyorhaha--

Oyla:
Üst Alt