Rehber Mi 8 Lite 65 HZ Ekran Yenileme Darkness Kernel [MIUI] [Android 10]

tugrul.gdkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Muhasebeci
Konular
50
Hocam o kernelden de olabilir sadece 5 hz eklemiyordur bu kernel performansa da katkı sağlıyordur.
Yok hocam ben mi 9 se de kernelsiz denedim direk hz dosyalarin8 drgiserek kernelin performansi ekrsn hizini etkilemez.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Yok hocam ben mi 9 se de kernelsiz denedim direk hz dosyalarin8 drgiserek kernelin performansi ekrsn hizini etkilemez.
5hz lik bir değişim ekranda öyle aman aman bir etki yapmaz sadece animasyonlar hızlanır ama bu akıcılaştığın anlamına gelmez.

tugrul.gdkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Muhasebeci
Konular
50
5hz lik bir değişim ekranda öyle aman aman bir etki yapmaz sadece animasyonlar hızlanır ama bu akıcılaştığın anlamına gelmez.
Aman aman demedim zaten etki yapmaz diyen arkadaşa gozle görülür derceede erki yaptiğini anlstmak istedim.5 Ghz ile aman aman yapsa 120.ghz e dokunmana gerek kalmaz degil mi ama
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ki o arkadasta senmişsin .walla hocam denedin mi bilmem ben hep oyle kullandim farkediyir bence akicilikta belki senin beklentini karsilamiyordur o ayri sonucta daha yuksek desteksese yapacagiz da bi cihazim 84 u destekledi baska biri 72 yi em sonuncusu da 66 dan yukari cikmadi ama sirf onu da kulkanmak icin tele root attiim

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
eu rom da bazen kerneller yükledimi boot ekranında kalıyor. MiuiMix in romlarında ise pek boot da kalmıyor çoğu kernel sıkıntısız çalışıyor. Misal alpaca kernel eu romlarda son sürümleri yüklenmiyor.Bootda kalıyor. Morph kernel ise eu yada miuimix de yüklendimi çalışıyor. ama diğer kerneller yüklenmiyebiliyor. Ben şuan venoom r3 işlemci overclocklu versiyonunu kullanıyorum miuimix de. hatta ilk sayfadaki darkness kernelin yeni versiyonun çıkıt geçenlerde, çekirdek sürümü 4.4.218 olan ben pek memnun kalmadım ve benchmark testlerinde de puanım garip bir şekilde düştüğü için venoom r3 kernele döndüm. Kernelleri deneye deneye öğreniyoruz. Ben pek kernelleri paylaşmıyorum , çünkü boot ekranında çok kalabiliyor. Bu arada bizim telefonlar için geçen open gl - v454 sürümünü ve vulkan nın .1.1.128 sürümünü buldum. Yani Gpu driverinin güncel versiyonlarını buldum. MiuiMix son sürümde yükledim sorun çıkmadı. Ama çok oyun oynuyan biri değilim ondan performans arttımı artmadımı bilmiyorum.
Eu romda v454 yüklendiğimde gf tools 60fps oynarken bir süre süre 40 45 fps kilitleniyor ve bidaha yükselmiyor eski v415 geri dönmüştüm onda düşsede 50fps civarları hep

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0
Eu romda v454 yüklendiğimde gf tools 60fps oynarken bir süre süre 40 45 fps kilitleniyor ve bidaha yükselmiyor eski v415 geri dönmüştüm onda düşsede 50fps civarları hep
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Oyun oynamadığım için ben bir fark hissetmemiştim.

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Xiaomi.eu MIUI 11 V11.0.2.0 sürüm kullanıyorum. Global Firmware yükleyeceksem sorunu olur mu? lütfen cevap verirsen sevinirim

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
firmware yükledim
Darkness yüklemedim. ERROR CODE 1 hata veriyor.
Xiaomi.eu MIUI 11 çalışmıyordur.
Global Stable çalışıyor diye düşünüyorum

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Evulation OS v4.3 rom ile denemiştir. Ekran kapattım 1-2 dakika sonra ekran uyandırınca ekranda yatay çizgiler animasyon geldi sürekli kendi ekran dokunma oluyor. dokunma çalışmıyor sürekli rastgele dokunuyor. fren, gece ışığı, vb.. dokunuyor.

Üst Alt