Yardım Mi 8 kullanıyorum batarya kalibrasyonu düzelmedi?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
ROM atmam nedir bilmiyorum
Çok da zor bir şey değil hocam. Konulara göz atın.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Çok da zor bir şey değil hocam. Konulara göz atın.
Tamam olmadı bakarım şuan birşey oldu %28 de yine tıkandı sjsjs bu telefon neyse işte açıp kapatayım düşer dedim 32 ye çıktı sanırım bu yazılımsal değil birde böyle kullansam telefonu sorun olur mu? Şuan batarya.degisimi zor durum garantisi bitti :(

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Tamam olmadı bakarım şuan birşey oldu %28 de yine tıkandı sjsjs bu telefon neyse işte açıp kapatayım düşer dedim 32 ye çıktı sanırım bu yazılımsal değil birde böyle kullansam telefonu sorun olur mu? Şuan batarya.degisimi zor durum garantisi bitti :(
Garantisi bittiyse ROM en mantıklı. Baktınız sorun devam ediyor o zaman donanımsal bir sorundur ve bataryayı değiştirirsiniz.

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Bi sonraki adım batarya 40 civarındayken anlık kapanma yaşamak. Mutlaka değiştirin bataryayı.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Bi sonraki adım batarya 40 civarındayken anlık kapanma yaşamak. Mutlaka değiştirin bataryayı.
Ya şuan değiştirmek zor durum bizim için bak yine aynısı oldu düşüyor açıp kapatırken birden yüzde 90 oldu peki şarj iyi oluyor dolarken sorun yok böyle şimdilik kullanamaz miyim peki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garantisi bittiyse ROM en mantıklı. Baktınız sorun devam ediyor o zaman donanımsal bir sorundur ve bataryayı değiştirirsiniz.
Bı bakayım olmadı yeni telefon gözüküyor android alsam yine ayni sorun olucak

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Pili %20'nin altına düşürmeden şarja takın. Pilin en sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım alanı %20-80 aralığı. Bir süre sonra da tek seferlik şarjı komple bitirip telefonu kapalı şekilde %100'e kadar doldurursunuz. Böyle yapınca pil kalibre olur, takılmalar atlamalar olmaz. Ha yine olursa o zaman yazılımsal değil bataryada fiziki bir problem vardır.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Pili %20'nin altına düşürmeden şarja takın. Pilin en sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım alanı %20-80 aralığı. Bir süre sonra da tek seferlik şarjı komple bitirip telefonu kapalı şekilde %100'e kadar doldurursunuz. Böyle yapınca pil kalibre olur, takılmalar atlamalar olmaz. Ha yine olursa o zaman yazılımsal değil bataryada fiziki bir problem vardır.
Aslında yaptım ama demekki tam yapamadım bir daha deniyecegim peki yine olmazsa bataryadan ise böyle kullansam sorun olur mu

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Telefonu sıfırlayın ardından telefonun şarjını komple bitirin. %100 şarja ulaştığında 15 dakika kadar beklesin ve şarjdan çekin. Şarjınız %20 ye düşene kadar kullanın ve ekran süresi alıp burada paylaşınız daha net birşey söyleyelim. %20-%80 arası kullanmak en sağlıklısıdır. %20-%100 arasında da kullanabilirsiniz. Dediğim gibi ekran süresi alıp atarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Telefonu sıfırlayın ardından telefonun şarjını komple bitirin. %100 şarja ulaştığında 15 dakika kadar beklesin ve şarjdan çekin. Şarjınız %20 ye düşene kadar kullanın ve ekran süresi alıp burada paylaşınız daha net birşey söyleyelim. %20-%80 arası kullanmak en sağlıklısıdır. %20-%100 arasında da kullanabilirsiniz. Dediğim gibi ekran süresi alıp atarsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Tamam bugün öyle yapacağım o zaman bugün. Format attım tele sanki biraz daha iyi gibi ama bu uygulamayı yapayım android lerde sorun mu oluyor bu durum hep

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Ya şuan değiştirmek zor durum bizim için bak yine aynısı oldu düşüyor açıp kapatırken birden yüzde 90 oldu peki şarj iyi oluyor dolarken sorun yok böyle şimdilik kullanamaz miyim peki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bı bakayım olmadı yeni telefon gözüküyor android alsam yine ayni sorun olucak
Kullanmanızı tavsiye etmem aniden kapanan telefon vardı bende batarya değişince gördükki hep erimiş dış kısmı, patlama riski olabilir.

Üst Alt