Yardım mi 8 kendi kendine açılıp kapanması

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
merhaba. geçenlerde dışarıda fazla kaldıgımdan telefonu virüs sebebiyle kolonyayla iyice sildim. ancak ancak akabinde kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. açılıyor ve hemen peşine kapatıyordu kendi. hatta açma kapama tuşuna çift tıklamayla feneri açma komutu atamıştım feneri bile bir kaç kez yaktı. ben de bir ara bir kaç saniyeliğine fırsat verdiğinde hemen kapatıp öylece sarja taktım ve sark sonrası kullanmaya başladım. 3 gündür bir sorun yoktu ama az önce telefon masanın üzerindeyken tekrar başladı aç kapaya.

şimdi bu acaba kolonyadan kaynaklı düğme arızası mıdır yoksa yazılımsal bir sorun mudur? donanımsa kolonyanın etkisi geçmemiş midir?

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Ben yıllar önce kontrolsüz açma kapama sorunları ile karşılaşmıştım. İşlemcide sorunu var dediler.

Oyla:

Kürşat 981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Mi8
Konular
5
merhaba. geçenlerde dışarıda fazla kaldıgımdan telefonu virüs sebebiyle kolonyayla iyice sildim. ancak ancak akabinde kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. açılıyor ve hemen peşine kapatıyordu kendi. hatta açma kapama tuşuna çift tıklamayla feneri açma komutu atamıştım feneri bile bir kaç kez yaktı. ben de bir ara bir kaç saniyeliğine fırsat verdiğinde hemen kapatıp öylece sarja taktım ve sark sonrası kullanmaya başladım. 3 gündür bir sorun yoktu ama az önce telefon masanın üzerindeyken tekrar başladı aç kapaya.

şimdi bu acaba kolonyadan kaynaklı düğme arızası mıdır yoksa yazılımsal bir sorun mudur? donanımsa kolonyanın etkisi geçmemiş midir?
Bende aynı sorunu yaşadım, son bir yıl içinde birkaç kez yaşadım güç tuşuna en ufak temas bile hemen kapanmaya yol açıyordu sanki temazsizlik veya kısa devre varmış gibi.
Ama bugün durduk yerde güç tuşuna dokunmadan kendi kendine açılıp kapanma yaşadım yaklaşık yarım saat telefonu açamadım... Mi8

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Sorun güç tuşu ve ses açma kapama tuşunun içine kolonya kaçması. İçine sızmadan dezenfekte ettikten sonra hemen kuru peçete ile silmeliydin. İçine kaçarsa oksitlenme olur kafasına göre açar kapatır. Benim arkadaşa da aynısı oldu. Telefona fön makinesiyle 35-40 saniye ılık hava verdi. Sonra düzeldi. Onu da çok abartır yakın tutarsan işlemci yanar, batarya şişer. Telefonun güç tuşu ve ses açma kapama tuşunu nemlendirme 3-5 gün iyice kurusun. Alkol daha hızlı oksitlenme yapmıştır. Benim arkadaşta kolonyayı abartıp içine kaçırınca olmuştu.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Muhtemelen fenerde açılıp kapandığından fiziksel açma kapama tuşuyla ilgili sorununuz bulunmakta gibi görünmektedir.

Yazılımsal olsa fener açılmaz açma kapama direk reset atma gibi oluyor.

Oyla:

Kürşat 981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Mi8
Konular
5
Muhtemelen fenerde açılıp kapandığından fiziksel açma kapama tuşuyla ilgili sorununuz bulunmakta gibi görünmektedir.

Yazılımsal olsa fener açılmaz açma kapama direk reset atma gibi oluyor.
Eğer açma kapama tuşuna herhangi birşey tanımlı ise yapıyor, mesela acil arama sos güç tuşuna hızlı hızlı 5 kere basınca karşı tarafa mesaj gönderiyor o tanımlı idi bende bu olaydan dolayı çok kez tanımlı kişilere sos göndermişim telaslanmışlar artık yalancı çoban misali gerçek anlamda birşey gelse başımıza inanmayacak kimse.

Oyla:

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
ben de ondan şüphelendim zaten. geçer mi peki yoksa ara ara yapar mı böyle? ama youtubeda adamlar su geçirmezlik testi yapıyorlar. akvaryuma falan sokup sokup çıkarıyorlar.

Oyla:

Kürşat 981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8.1
Cihazım
Mi8
Konular
5
ben de ondan şüphelendim zaten. geçer mi peki yoksa ara ara yapar mı böyle? ama youtubeda adamlar su geçirmezlik testi yapıyorlar. akvaryuma falan sokup sokup çıkarıyorlar.
Ben fön makinesi ile biraz hava verdim çok sıcak olmadan... şimdilik düzeldi ama arada yapıyor benim 3 kez başıma geldi şimdilik iyi bakalım

Oyla:
Üst Alt