Yardım Mi 8 kasma sorunu

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Merhabalar.Cihazi 3 aydır kullanıyorum.1aydir kasma sorunuyla basım belada.Telefonun şarjı 20lerden sonra acayip kasma-donma mevcut.Bu sorun herkese varmı yoksa bana özelmi?

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Merhabalar.Cihazi 3 aydır kullanıyorum.1aydir kasma sorunuyla basım belada.Telefonun şarjı 20lerden sonra acayip kasma-donma mevcut.Bu sorun herkese varmı yoksa bana özelmi?
Valla hocam %20 altına düşünmemeye çalışıyorum ancak kasma normal değil. Temiz kurulum yapmayı denediniz mi? Yazılımla ilgili bi sorun gibi görünüyor

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Bende de kasmalar oluyor düşük şarj olduğu zaman güç tasarrufu moduna alıyor olabilir

Oyla:

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Tasarruf modundan çıkardığım taktirde devam ediyor

Oyla:

Crea4tiveRokie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atilla
Cihazım
Xioami mi 8
Konular
1
Ben full pil tasaarrufunda kullanıyorum kasma sadece şarj yüzde 10'a düştükten sonra kasıyor.

Oyla:

aliefe_1963

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali efe
Cihazım
Mi 8
Konular
20
Bende de şarj %10 un altına düşer düşmez aşırı derece kasma başlıyor . Pil tasarrufu vs. Kapalı olmasına rağmen.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Bende de şarj %10 un altına düşer düşmez aşırı derece kasma başlıyor . Pil tasarrufu vs. Kapalı olmasına rağmen.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
o normal benim Mi6 cihazimdada ayni %10 altınsa cekirdekleri kapatiyo telefon yavaşlıyo.

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Ben hiç pil tasarruf modunu açmam, telefonda ne varsa açık olsun isterim. Konum, senkronizasyon, wifi, gps, Vs... Hiç bir zaman kapatmam, en ufak bir kasma yaşamadım. Bazen şarja takmaya üşeniyorum, 2. Günün sonuna doğru kapanıyor telefon. Birde pil ömrü kısalacak diye dikkat etmem şarja bağlayacağım zamana, ne zaman canım isterse o zaman bağlarım şarja. Başka bir forum da bunun tartışması vardı, neymiş pil ömrü için yüzde 20 nin altına düşmeden şarja takıp, yüzde 80 olunca çıkarmak lazımmış.... Oldu, birde onunla uğraşacağım... Valla zaten en fazla 1 sene kullanıyorum. İşim olmaz bu kadar detay ile. Ben telefonu kullanmak için aldım, telefon beni kullansın diye değil...

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Hocam kasma islemciden mi yoksa depolamadan mi oluyor onu anlamak lazim.hafizaniz ne kadar dolu.ram miktari ne durumda? Oncelikli tavsiyem sarj dedigin miktara geldiginde cpu z olur baska program olur islemci hizina bak hangi araliklarda gidiyor sinirlama var mi? Bence islemci mhz tavan mhz dusuyor ve bazilari kapaniyor

Oyla:
Üst Alt