Yardım Mi 8 hakkında

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Arkadaşlar ben mi 8 almayı düşünüyorum ama global romun resmi olarak yayınlanmadığını gördüm ve olan sıkıntıları gördükten sonra içim soğudu telefona karşı. Sormak istediğim bir kaç konu var.
1. Telefonun internet ayarları bildiğim kadarıyla gsm şirket tarafından gönderiliyor. Türkiyede resmi satışa çıkmayan bir telefonun internetinde herhangi bir sıkıntı oluyor mu? Speedtest sonuçları başka bir telefona göre nasıl durumda?
2. Aldıktan sonra yapacağım işlemler aklımda kaldığı kadarıyla ilk önce kilidini açtırmak olacak 15 gün sonra romunu yükleyebilicem. Yüklerken her hangi bir sıkıntı durumunda telefonun çöpe gitme ihtimali var mı neye dikkat etmeliyim?
3. Global romla şu anda olan bütün sıkıntılar düzelir mi

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
İnternet konusunda bir sorun yaşamadım hatta wi fi konusunda güçlü olduğunu söyleyebilirim evin içinde eski telefonumun çekmediği bölgelerde bile sinyal alabiliyor. Az buçuk bilgisayardan anlıyorsan sorunsuz şekilde fastboot romlari yükleyebilirsin henüz herhangi bir brick vs olayı ile karşılaşanı görmedim ama çekincen o olmasın bence forumda birçok yardımsever insan var rahatlıkla halledersin diye düşünüyorum. Hangi sıkıntılardan bahsettiğini söylersen 3. Sorununun cevabını daha iyi alabilirsin ama şuan büyük bir ürün bandına MIUI 10 beta çalışmaları yapılıyor birçok model haftada bir güncelleme alıyor bazı firmaların 1 sene eskiyen modellerine güncelleme vermediği kimilerinin de kasten yavaşlattığını düşünürsek Xiaomi bence iyi iş çıkarıyor MIUI 10 stable ın çıkışı ile yazılımsal olarak çok büyük kullanıcıyı etkileyen bir problem kalacağını sanmıyorum. Ki şuan da Yok zaten ufak tefek göz ardı edilebilecek hatalar var benim gözümde.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6
İnternet konusunda bir sorun yaşamadım hatta wi fi konusunda güçlü olduğunu söyleyebilirim evin içinde eski telefonumun çekmediği bölgelerde bile sinyal alabiliyor. Az buçuk bilgisayardan anlıyorsan sorunsuz şekilde fastboot romlari yükleyebilirsin henüz herhangi bir brick vs olayı ile karşılaşanı görmedim ama çekincen o olmasın bence forumda birçok yardımsever insan var rahatlıkla halledersin diye düşünüyorum. Hangi sıkıntılardan bahsettiğini söylersen 3. Sorununun cevabını daha iyi alabilirsin ama şuan büyük bir ürün bandına MIUI 10 beta çalışmaları yapılıyor birçok model haftada bir güncelleme alıyor bazı firmaların 1 sene eskiyen modellerine güncelleme vermediği kimilerinin de kasten yavaşlattığını düşünürsek Xiaomi bence iyi iş çıkarıyor MIUI 10 stable ın çıkışı ile yazılımsal olarak çok büyük kullanıcıyı etkileyen bir problem kalacağını sanmıyorum. Ki şuan da Yok zaten ufak tefek göz ardı edilebilecek hatalar var benim gözümde.

Aynen katılıyorum yazdıklarına

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak m
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için. Bilgisayardan anlarım ama bu rom atma olaylarına ilk defa girişeceğim için korku vardı içimde onlar da olmuyorsa düşünmeden alabilirim tekrardan teşekkürler.

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için. Bilgisayardan anlarım ama bu rom atma olaylarına ilk defa girişeceğim için korku vardı içimde onlar da olmuyorsa düşünmeden alabilirim tekrardan teşekkürler.
Rica ederim hocam bu arada global rom çıktı iyi bir satıcı bulabilirseniz sizin yerinize yükleme yapıp teslim edebilirler şimdiden hayırlı olsun

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
.................
1. Telefonun internet ayarları bildiğim kadarıyla gsm şirket tarafından gönderiliyor. Türkiyede resmi satışa çıkmayan bir telefonun internetinde herhangi bir sıkıntı oluyor mu? Speedtest sonuçları başka bir telefona göre nasıl durumda?
..................,

Arkadaşlar soruları cevaplamışlar ama bir yanlışı düzeltmek gerekiyor. İnternet ayarlarını GSM operatörü göndermiyor. Taktığınız sim kartına göre APN ayarlarınız otomatik olarak yapılır. Sizin ya da operatörlerin ekstra birşey yapmanız gerekmiyor.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Arkadaşlar soruları cevaplamışlar ama bir yanlışı düzeltmek gerekiyor. İnternet ayarlarını GSM operatörü göndermiyor. Taktığınız sim kartına göre APN ayarlarınız otomatik olarak yapılır. Sizin ya da operatörlerin ekstra birşey yapmanız gerekmiyor.

Vodafone kullanıyorum. İnternet sıkıntısı yaşadığım zamanlar aradığımda telefonuma göre internet ayarını tekrardan gönderiyorlardı onun için aklıma takıldı bu konu.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Vodafone kullanıyorum. İnternet sıkıntısı yaşadığım zamanlar aradığımda telefonuma göre internet ayarını tekrardan gönderiyorlardı onun için aklıma takıldı bu konu.
Vodafone ile yaşayacağınız tek sıkıntı 4,5G'deki Band 20 sıkıntısı olabilir sadece. Xiaomi'nin Global donanıma sahip cihazlarında var sadece bu Band 20 ve Vodafone da Band 20'yi ağırlıklı olarak kullanan bir operatör.

Oyla:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Bootloader kilidini açmak kumar gibi. Bazı bilgisayarlarda telefonu görmüyor bazıları görüyor.
Bazı uygulamalar cn romda glitch dolu. Facebook mesela. Bildirimler bazen geç geliyor bazen de hiç gelmiyor. Find device ve sim kart aktivasyonu saçma sapan bir uygulama. Uluslararası sms gönderip konfirmasyon alıyor güya. Çalışmadığı için de failed deyip faturaya yurtdışı sms ekliyor :)
WPs office, linkedin gbi uygulamaları silip yeniden kursan da Çince oluyor. Telefon ingilizce sözde.

Nfc, gpay gibi uygulamaları cn romda kullanamıyorsunuz. Bootloader kilidi açıkken de kullanılmadığı yönünde yorumlar var Eu forumda.

Malzeme kalitesi elde amiral gemisi bir telefon var hissi vermiyor

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Bootloader kilidini açmak kumar gibi. Bazı bilgisayarlarda telefonu görmüyor bazıları görüyor.
Bazı uygulamalar cn romda glitch dolu. Facebook mesela. Bildirimler bazen geç geliyor bazen de hiç gelmiyor. Find device ve sim kart aktivasyonu saçma sapan bir uygulama. Uluslararası sms gönderip konfirmasyon alıyor güya. Çalışmadığı için de failed deyip faturaya yurtdışı sms ekliyor :)
WPs office, linkedin gbi uygulamaları silip yeniden kursan da Çince oluyor. Telefon ingilizce sözde.

Nfc, gpay gibi uygulamaları cn romda kullanamıyorsunuz. Bootloader kilidi açıkken de kullanılmadığı yönünde yorumlar var Eu forumda.

Malzeme kalitesi elde amiral gemisi bir telefon var hissi vermiyor
Hocam dediklerinize saygı duyuyorum ancak Bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcıların zaten telefonun resmi bir distribütör ile ülkeye giriş yapmasını beklemesi lazım böylece ne cn romu ve uygulamalar ile ilgili nede bl kilidi ile ilgili sıkıntı kalmayacaktır. Ancak benim açımdan linkedin yazısının 2 harf çince olması veya global roma geçene kadarki ufak tefek glitch ler pek bişey ifade etmiyor zira 2700-2800 bandına 270-280 k benchmark puanı alan daha akıcı bir telefon varsa amenna beraber eleştirelim.
Tasarım konusundada zevkler ve renkler tartışılmaz ben beyaz kullanıyorum arka kapak parmak izi çok olmuyor elde tutuşu kolay ve çerçeve bence kaliteli diyebilirim kendi görüşlerim olarak .

Oyla:
Üst Alt