Soru Mi 8 Global Stable Android 9 (pie) Tabanlı Güncelleme

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Mi mix 2s beta olarak, mi 8 betadan yaklaşık 3 hafta önce android 9 sürümünü almıştı. 12 gün önce de mi mix 2s global kararlı sürümüne android 9 alan ilk telefon oldu.

Doğru orantı kurarsak mi 8 in de global kararlıya android 9 güncellemesi 10 güne kadar gerçekleşir diye tahmin ediyorum.

Fakat anlamadığım nokta neden 10.0.3.0 gibi hiçbir işe derman olmayan , tüm bugların yerinde saydığı bir güncellemeyi önce yayınlayıp sonra geri çekip tekrar yayınladılar. Android 9 tabanlıya geçiş için bir hazırlık mıydı acaba?

tolgamert3485

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
MI 10T
Konular
21
Ben anlamadim 9 un Çin sürümüne bilgisayardan mı geçeceğiz

Oyla:

MALiFALiTiKO

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Merhaba arkadaslar ben bu fastboot felan dan filandan pek anlamam hb den 6g 128gb mi8 aldim bl kilidi acik v10.0.3.0 yuklu hangi roma gecmeliyim yoksa boyle kalsin mi. Suan kamera beklentimin cok ama cok altinda.

Oyla:

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Merhaba arkadaslar ben bu fastboot felan dan filandan pek anlamam hb den 6g 128gb mi8 aldim bl kilidi acik v10.0.3.0 yuklu hangi roma gecmeliyim yoksa boyle kalsin mi. Suan kamera beklentimin cok ama cok altinda.
Bl nasıl açık bende hbden aldım benim kapalı

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8

Eğer isteğiniz kaliteli bir kamera ise betaya geçiş yapmanız faudalı olur. Çünkü kararlı sürüme gelen yeni güncellemede kamera ile ilgili bir güncelleme yok. Hatta ağır çekim/ gece modu vs yok. Ama beta sürümde kamera çok çok kaliteli.

Betaya fastboot olmadan geçiş yapmak için önce 8.9.7 beta sürümüne telefonun kendi güncelleyicisi ile geçiş yapmanız lazım. Sonrasında zaten en son beta sürümüne geçiş yapar.

Kararlı sürüme gelen bu son güncellemeye geçiş eğer fastboot olayından anlamıyoesanız sıkıntı çıkarabilir. Uğraşmayın bence.

Oyla:

MALiFALiTiKO

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Bl nasıl açık bende hbden aldım benim kapalı
Valla acik geldi bana
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer isteğiniz kaliteli bir kamera ise betaya geçiş yapmanız faudalı olur. Çünkü kararlı sürüme gelen yeni güncellemede kamera ile ilgili bir güncelleme yok. Hatta ağır çekim/ gece modu vs yok. Ama beta sürümde kamera çok çok kaliteli.

Betaya fastboot olmadan geçiş yapmak için önce 8.9.7 beta sürümüne telefonun kendi güncelleyicisi ile geçiş yapmanız lazım. Sonrasında zaten en son beta sürümüne geçiş yapar.

Kararlı sürüme gelen bu son güncellemeye geçiş eğer fastboot olayından anlamıyoesanız sıkıntı çıkarabilir. Uğraşmayın bence.
Peki 8.9.7 betaya nasil gecis yapabilirim

Oyla:

piriyatel

eksamin
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet fatih
Cihazım
Mi 9
Meslek