MIUI 12 Mi 8 - Global Kararlı Rom Miui v12.0.1.0 QEAMIXM İndirme Bağlantıları

Codaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Yükleyenler yorumlarını yapabilir mi?

Dedim ama sonrasında hemen yükledim gayet stabil tabikide eksik bir güncelleme genele göre.

alttaki çizgi olayo çok iyi ama ben kaldırdım daha hoşuma gitti.
kayan ekran olayıda çok çok başarılı, olayı tamamen farklı boyuta taşımışlar.
sistem güncellemesindeki app lerden birisi ısrarla güncellemedi o da bir sonraki güncellemeye kalacaktır.

en çok sevdiğim özellik ultra pil tasarrufudur kesinlikle.

Edit: pil tüketimini kullandıktan sonra buradan yazacağım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kardeş mesaj yoluyla soru sormuşsun. Numaram onaylı olmadığı için ordan cevap yazamıyorum. Burdan cevap vereyim. Evet wipe data yapınca telefon başfwn aşağı sıfırlanır. Bunun bir çok faydası var. Önceki rom kalıntılarını temizler. Yeni yüklenen rom paketi kalır sadece. Telefon yeniden, yeni sürüme göre pil optimizasyonu yapar. Miui 12 de pil çok şikayet fazlaydı. Gerçi şöyle düşünmek lazım, her zaman bir sonraki rom'a geçildiğinde insaların çoğu pilden şikayet etmiştir. Miui 12 de de öyle olduğunu düşünüyorum ama ben yükleyince bunu göreceğim.

Daha önce bir arkadaşa cevap olarak şunları yazmıştım. Tekrar buraya kopyalıyorum. Hem size hem herkese yazıyorum bunu.

"Miui 11 için de şarjı çok çabuk tükettiğine yönelik şeyler deniyordu. İnsalar telefonu kullanırlen bazen yanlış kullanıyor. Bir çok şeyi açıl bırakıyor. En önemlisi şarj etmeyi çoğu insan bilmiyor bataryayı öldürüyor. En bilinmesi gereken şey şu mesela : bataryayı asla %0 yapmayacaksın. Bununla ilgili baya bir araştırma yaptım. %100 yapmayacaksın. %80 %90 larda çıkaracaksın en sağlıklısı. Tesla arabalarında bu otomatik oluyor. Dinledim veya okudum şimdi hatırlamıyorum. Kaynak verirdim yoksa. Bunlara riayet edilmediği sürece pil ölüyor.
Akabinde xiaomi rom unda çok özelleştirebilir ayarlar var. Mesela arka planda sürekli çalışıp veri analiz eden, toplayan uygumalar. İnstgram ve Facebook bunların başında geliyor. Ayarlardan bu tarz uygulamalara ait kısma girip "pil tasarrufu" kısmından arka plan etkinliklerini kısıtla demek çok faydalı oluyor. WhatsApp gibi anlık mesaj bildirimini görmemiz gerekenler açıl durur.

Sonra veri kullanımı kısmı var. Bir çok çok uygulamanın arka plan verisi tipini kaldırmak gerekiyor. Facebook tikini kaldırın mesela. Zaten girdiğinizde direk açılıyor. Yani bu tarz uygulamalar kullandığınız anda aktif olması gereken uygulamalar. Sürekli açık olmasına gerek yok.

Xiaomi bu konuda çok özelleştirebilir bir rom yapmış. Ben bu açıdan beğeniyorum. O yüzden donanımı yoracak bir şey olmuyor.

Bir de karanlık mod. Bunu kesin kullanın. Bunun etkisi bilmeyen için basit görünüyor. Sanki sadece görsel bir zevk olarak görülüyor ama öyle değil. Amoled/oled ekranlar siyah renk için bir güç harcamıyor. Siyah renk veren pixel orada o an ölü gibidir. İps olanlar ise siyah renk için ışık vermek zorundadır. Bu noktaya da dikkat edin. Bununla ilgili de mühim bir video linki bırakayım. Mutlaka izleyin. Karanlık modun etkisi ciddi manada pil verimi sağlıyor.

Bir de cihazı şarjda iken falza kullanmayın yahut ısınacak bir iş yapmayın. Yani oyun oynamayın. Basit işlerin çok zararı olmaz. Ama pil çok ısınısa ömrü tükenir.

Son olarak da büyük sistem güncellemelerinden sonra wipe data yapmak lazım. Sistemi güncelleyenler bunu yapmadığından çok sıkıntı ile karşılaşıyor.
Bu sadece xiaomi ye veya androide has bir durum değil. Mobil dünyası ile az biraz ilgilenen ios sisteminde bu sıkıntıların da çokça olduğunu görür. Ama ios tek bir platform olduğundan çözüm hızlı gelir. Xiaomi de var bir sürü cihaz hangi birini düzeltsin. Bir kaç gün önce mesut çevik iPhone gelen güncelemede buglarla karşılaştığını söyledi bu tarz şeylerden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi mesela.

Neyse şu videoyu izleyin
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

"

Varol73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Mi8
Konular
3
Bide sistem duvar kağıtları yok

slycuk

Usta Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
selcuk
Cihazım
mi4 lte cu
Konular
13
bir de mi video yok 3 part bir uygulama indirmek gerekir.

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Yüz tanımayı kullanıyordum bölgeyi Azerbaycan yaparak önceden. Ama şimdi MIUI 12 de yapınca mi video ve tarayıcı kalkıyor. Bir sürü ülke denedim bir tek Yunanistan yapınca yüz kilidi ve uygulamalar yok olmadan çalışıyor. Başka ülke var mı bunu karşılayan haber verirseniz sevinirim. Yunanistan olmasın başka bir ülke de çözelim sorunu. Şimdilik kullanmak için Yunanistan seçtim.

Karan44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi8
Konular
21
Hocam ben 1 ota indirdim. Nasıl yapacağım. Bilmiyorum. Cahilim kusura bakmayın

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Sistem uygulama güncelleyici bölümünden 3 tane güncelleme gelmiş ama güncelle dediğimde hata veriyor üçü de.

Biri mesaj uygulaması
Diğeri xiaomi healtr
Birde wallpaper

javka.ali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cavidan
Cihazım
Xiaomi Mİ 8
Konular
8
mesajlarda mi mesaj bolumude var o nasil calisiyor bilen varmi?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Eagle_88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
0
Sistem uygulama güncelleyici bölümünden 3 tane güncelleme gelmiş ama güncelle dediğimde hata veriyor üçü de.

Biri mesaj uygulaması
Diğeri xiaomi healtr
Birde wallpaper
+Bende de aynı , uygulama önbelleklerini temizledim ama olmadı

Üst Alt