İnceleme Mi 8 GCAM UltraCAM 7.3.020 Astrophotography Deneme

kalkir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi8
Meslek
Serbest Fotoğrafçı
Konular
14
Arkadaşlar ilk kez bugün temiz bir gökyüzünde deneme çekimi yaptım ve çok çok memnun kaldım. İlk fotoğraf 1 dakikalık, ikinci fotoğraf 5 dakikalık, üçüncü fotoğraf ise 5 dakikalık fotoğrafın hafif düzenlenmiş hali.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca telefondan bakan arkadaşlar ekran parlaklığını sona dayayıp bakarlarsa daha güzel göründüğünü ne demek istediğimi anlayacaktır. Saygılarımla..

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Arkadaşlar ilk kez bugün temiz bir gökyüzünde deneme çekimi yaptım ve çok çok memnun kaldım. İlk fotoğraf 1 dakikalık, ikinci fotoğraf 5 dakikalık, üçüncü fotoğraf ise 5 dakikalık fotoğrafın hafif düzenlenmiş hali.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca telefondan bakan arkadaşlar ekran parlaklığını sona dayayıp bakarlarsa daha güzel göründüğünü ne demek istediğimi anlayacaktır. Saygılarımla..
Elinize sağlık hocam güzel bir çekim olmuş.
Fakat fotoğrafın düzenlenmiş halinde fazla keskinlik verilmiş. Astrophoto düzenlemelerinde fotoğrafın doğal haline sadık kalmak önemlidir. Yıldızların daha belirgin olması için, beyazlar artırılır, siyahlar bir miktar azaltılır. Sonrasında yapay görünmeyecek şekilde renk tonlaması değiştirilebilir. Ve ağacın parlaklığı azaltılabilir. Böylece fotoğraftaki ağaç değil, yıldızlar dikkati çekmiş olur. angel~~

Son olarak, çekim yapmadan önce lensin temiz olmasına ve lens camına direkt bir ışığın gelmemesine özen göstermeliyiz. Yansımalar ve ışık kaynakları astrofotografinin en büyük düşmanıdır.

Son düzenleme:

kalkir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi8
Meslek
Serbest Fotoğrafçı
Konular
14
Elinize sağlık hocam güzel bir çekim olmuş.
Fakat fotoğrafın düzenlenmiş halinde fazla keskinlik verilmiş. Astrophoto düzenlemelerinde fotoğrafın doğal haline sadık kalmak önemlidir. Yıldızların daha belirgin olması için, beyazlar artırılır, siyahlar bir miktar azaltılır. Sonrasında yapay görünmeyecek şekilde renk tonlaması değiştirilebilir. Ve ağacın parlaklığı azaltılabilir. Böylece fotoğraftaki ağaç değil, yıldızlar dikkati çekmiş olur. angel~~

Son olarak, çekim yapmadan önce lensin temiz olmasına ve lens camına direkt bir ışığın gelmemesine özen göstermeliyiz. Yansımalar ve ışık kaynakları astrofotografinin en büyük düşmanıdır.

Haklısınız hocam aceleyle yapılmış birşey. Ayrıca hangi uygulamayı kullandığınızı öğrenebilir miyim?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Haklısınız hocam aceleyle yapılmış birşey. Ayrıca hangi uygulamayı kullandığınızı öğrenebilir miyim?
Lightroom Premium kullanıyorum hocam. Seçmeli düzenleme özelliği ile birlikte ağaçlar üzerinde ayrı düzenleme, yıldızlar üzerinde ayrı düzenleme yaptım.

kalkir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi8
Meslek
Serbest Fotoğrafçı
Konular
14
Lightroom Premium kullanıyorum hocam. Seçmeli düzenleme özelliği ile birlikte ağaçlar üzerinde ayrı düzenleme, yıldızlar üzerinde ayrı düzenleme yaptım.
Teşekkürler hocam

UtguX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi 9 T
Konular
4
Nasıl 5 dklik çekim yapıyorsunuz?

kalkir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi8
Meslek
Serbest Fotoğrafçı
Konular
14
Sürüm farkı olabilir hocam siz hangini kullanıyorsunuz?

UtguX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi 9 T
Konular
4
7.3.018 mi 9t için