Soru Mi 8-den Mi 9-a geçilirmi ? EU rom nasildir ?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. Mi 8 kullaniyorum ve memnun degilim. Mi 9 ile arasindaki farklari da biliyorum. Aman aman bi fark yok. Her sene telefon deyistiriyorum ve bu da bir hastalik gibi yani. En iyi en sonuncusunu istiyorsun. Aslinda bu beni gecmemeye ikna etme konusu ) Azerbaycanda yasiyorum ve Mi 9-u almak icin mi 8-i satib uzerine 500 600 lira koyarak mi 9 ala bilirim. Ama kararsizim. Mi 10-a gecmek daha mantikli geliyor ama mi 9-u da deneyimlemek istiyorum.

Diger bir sorum su. Mi 8-de kalirsam root islemi yapicam. Bu gune kadar tum cihazlarimi root yaptim,modlarla bir yerde kullandim Mi 8 haric. Root yapib EU rom kurmak istiyorum. Mi 8 icin en iyi rom EU rommudur ? Xda forumda okuduguma gore stok romdaki bazi problemleri EU romda kendileri fixliyorlarmis.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Ben de mi 8 kullanıcısıyim. Şeytan dürtüyor mi 9 için ama kendimi tutuyorum bu konuda tecrübeli arkadaşlar gerekli yorumları yaparlar.

Ben eu rom konusunda yorum yapmak istiyorum. Ben cihazına eu beta kurduktan sonra cihazım bir kere daha sevdim. Severek kullanmaya başladım

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de mi 8 kullanıcısıyim. Şeytan dürtüyor mi 9 için ama kendimi tutuyorum bu konuda tecrübeli arkadaşlar gerekli yorumları yaparlar.

Ben eu rom konusunda yorum yapmak istiyorum. Ben cihazına eu beta kurduktan sonra cihazım bir kere daha sevdim. Severek kullanmaya başladım
Aynen ben de zor duruyom Mi 9 almamak için. Ama diger yandan mantikli dusununce anlamsiz geliyor. Fazla resim çekmiyorum. SoC 945 canavar gibi ee ne ihtiyacim kaliyor o zaman ?

Eu romlarin da stable ve beta surumleri var ? Aradaki farklar ne ? Ve ne siklikla guncelleme aliyorlar

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Aynen ben de zor duruyom Mi 9 almamak için. Ama diger yandan mantikli dusununce anlamsiz geliyor. Fazla resim çekmiyorum. SoC 945 canavar gibi ee ne ihtiyacim kaliyor o zaman ?

Eu romlarin da stable ve beta surumleri var ? Aradaki farklar ne ? Ve ne siklikla guncelleme aliyorlar

Mi 8 ile mi9 arasında çok hafif farklar var. Günlük kullanımda zor fark edilecek. Benim görüşüm bu.

Eu beta ile stabil aynı. Beta her hafta güncelleme Alıyor. Her hafta birşeyler ekleniyor. Hata görmedim şimdiye kadar.
Stabil ise ayda bir güncelleme Alıyor ortalama. Beta da gelen tüm özellikler tek seferde ona geliyor.

Oyla:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
Mi9 dan başka cihaz düşünmeyin : 8den geçenler için söylüyorum.
İnanın p30 pro bile kullandım ama boş!
Tamam tasarımı güzel VS
Kamerası da sadece 5xoptik olanı güzeldi ama öbür ikisi öyle abartıldığı gibi değildi

Hele 2x ve 3x portre çekimleri sanal olarak yapıyor. Yani 3x optik yok telefonda. Ama 80mm 3x portre çekimi yakınlaştırma yaparak sanal 80mm oluşturuyor ve bu da işin içine ediyor. Ha 5x çok kaliteli Bi lensti ona diyecek yok
Ama ön kamera ve gerçek 2x optik portre mi 9 harika işler çıkarıyor
İşlemci tarafı 855 için bile mi9 alınır
Google camera Huawei kirin işlemciler için yok VS vs parası için mi 9 harika bir cihaz
Bir de ilk defa xiaomi gerçek kamera lens ve ereceği kullanıyor bir cihaz da!
6 elementi len ve safir cam
Daha büyük kamera sensörü 1:2 büyüklükte hemde (Huawei 1:7 sensör boyutu yani Huawei daha büyük sensör kullanmış ama xiaomi normal kamerası için bile o sensör boyutu gayet büyük. Samshngta vs öbürleri de o büyüklükte sensör yok henüz)

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
" data-source="post: 520609" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Mi 8den mi 9a geçmek için büyük bir neden yok. 3bin civarına inerse belki o zaman
Mi 10-u beklemek daha mantikli o zaman

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Mi9 dan başka cihaz düşünmeyin : 8den geçenler için söylüyorum.
İnanın p30 pro bile kullandım ama boş!
Tamam tasarımı güzel VS
Kamerası da sadece 5xoptik olanı güzeldi ama öbür ikisi öyle abartıldığı gibi değildi

Hele 2x ve 3x portre çekimleri sanal olarak yapıyor. Yani 3x optik yok telefonda. Ama 80mm 3x portre çekimi yakınlaştırma yaparak sanal 80mm oluşturuyor ve bu da işin içine ediyor. Ha 5x çok kaliteli Bi lensti ona diyecek yok
Ama ön kamera ve gerçek 2x optik portre mi 9 harika işler çıkarıyor
İşlemci tarafı 855 için bile mi9 alınır
Google camera Huawei kirin işlemciler için yok VS vs parası için mi 9 harika bir cihaz

Hocam Mi 9-u biliyoruz zaten ama Mi 8den Mi 9a gecib gecmemek arasinda kaldik

Oyla:

ygider56

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yilmaz
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Security
Konular
10
Arkadaşlar merhaba. Mi 8 kullaniyorum ve memnun degilim. Mi 9 ile arasindaki farklari da biliyorum. Aman aman bi fark yok. Her sene telefon deyistiriyorum ve bu da bir hastalik gibi yani. En iyi en sonuncusunu istiyorsun. Aslinda bu beni gecmemeye ikna etme konusu ) Azerbaycanda yasiyorum ve Mi 9-u almak icin mi 8-i satib uzerine 500 600 lira koyarak mi 9 ala bilirim. Ama kararsizim. Mi 10-a gecmek daha mantikli geliyor ama mi 9-u da deneyimlemek istiyorum.

Diger bir sorum su. Mi 8-de kalirsam root islemi yapicam. Bu gune kadar tum cihazlarimi root yaptim,modlarla bir yerde kullandim Mi 8 haric. Root yapib EU rom kurmak istiyorum. Mi 8 icin en iyi rom EU rommudur ? Xda forumda okuduguma gore stok romdaki bazi problemleri EU romda kendileri fixliyorlarmis.
mi 8 kullanmadim,forumdaki arkadaslardan gordugum kadariyla pek fark yokmus.lakin mi 9 kullanan birisi olarak karsilastirmadan ziyade cihaz hakkinda yorum yapmam gerekirse ekrani pil performansi kamerasi gorunusu ve donanimi olarak cok memnunun.mi 8 den gecilirmi bilemem ama mi 9 gercekten fisek gibi telefon.

not : iphone x asil telefonumdu oyun icin mi 9 aldim artik mi9 u kullaniyorum . iphonu kutusuna kaldirdim satacagim.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
Ben mi8den geçtim ve kesinlikle değer
Ha bunu derken gidin 5bin verin alın demiyorum. Ben 3250ye aldım
Pasaport ortağı ile 350tl gibi de kayıt o
Parası eklersek 3700e falan gelir toplamda

Bir de şöyle Bi handikap var ufukta
ABD ile İran ambargosu Suriye konularında anlaşmazlık belirginleştikçe doların biraz hareket etme ihtimalini gösterebilir. Bunu istemeyiz elbette. Ama bir ihtimal hafif 6lara çıkarsa bu cihazları bu fiyatlara bulamayabiliriz

Oyla:
Üst Alt