Yardım Mi 8 Çin versiyonunda Google uygulamaları kullanımı

snaktu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utkans
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Herkese iyi günler dilerim
öncelikle forumda verilen her türlü bilgi ve paylaşım için herkese çok teşekkür ederim. en ince ayrıntısına kadar bir çok problem çözüme kavuşmuş. bu forum var olmasaydı muhtemelen güvenip de Mi 8 satın almazdım. Bu sabah itibariyle Pekin'deki bir Mi Store'dan alınan Mi 8 telefonum elime ulaştı. Forumda yaptığım araştırmalara göre vardığım kanaat neticesinde telefonun yazılımını değiştirmeye gerek duymuyorum. Çin versiyonunu, İngilizce diliyle kullanmayı düşünüyorum. Şu an telefonumda 9.6 Stable Çin versiyonu kurulu, ayrıca V10.0.8.0.OEACNFH güncellemesi hazırda bekliyor.
Telefon satın alınırken Mi Store çalışanına play store yüklettim. Play store yüklü olmasına rağmen google kimliğim ile giriş yapmayı/yeni kimlik oluşturmayı denediğimde karşıma ''can't establish a reliable data connection to the server play store'' yani '' play store servisleri ile güvenilir bir veri bağlantısı kurulamıyor'' hatası çıktı. Bu konuda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum ve forumda bir netice bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer sorunun cevabı forumda var ve gözümden kaçmış ise affınıza sığınarak konuya yönlendirmenizi rica ederim.

snaktu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utkans
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Teşekkür ederim. Önce Mi Store çalışanının yüklediği play store'u sildim ve ardından yönlendirdiğiniz linkteki adımları takip ettim. Şu an play store a erişebiliyorum.

Oyla:
Üst Alt