Yardım Mi 8 Beta Romdan (8.9.20 beta Android P) Global Kararlı Roma Geçiş Mümkün mü?

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Abiler herkese selam olsun. Forumu aktif kullanmama rağmen herhangi bir yerde tam çözümü bulmuş değilim ve telefon eşimde olduğu için biraz daha dikkatli davranmam gerekiyor rom vs. işlem yaparken bu yüzden de yardım konusunu açtım . Şimdi telefon hb.dan aldım ritzy garantili. Miui 10 gelmedi diye twrp yüklemiştim beta romu kurmuştum (8.9.20 beta ve android p ) ama aldığımızdan beri cihazın arka kamerası özellikle akşamları müthiş derecede kumlama yapıyor hele ki yakınlaştırmayayım ışıkta bile kumlama kaliteyi çok düşürüyor. Yani cihaz mi8 ve kamerasını üst düzey bekliyoruz doğal olarak. Her neyse bu cihaza twrp yoluyla global romu indirip kursam var olan android p sürümünden bir önceki oreo ya geçeceği için problem yaşar mıyım ? cihaz brick vs. olur mu ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Eu mu yoksa Global developer mi kurdunuz?

Xiaomi.Eu 8.9.20 Pie sürümünde kesinlikle ARB yok bizzat kendim korka korka deneyimledim :)
Ama aynı şeyi Resmi Beta için söyleyemem. Fastboot ile bağlanıp antigetvar lı bi kod vardı sitede anlatımı mevcut. Oradan Telefonun AntiRoolBack tetiklenip tetiklenmediğini bi kontrol edin. Resmi romda ARB var diye biliyorum çünkü ben. Bu kontrolü yapıp sonuçlarını burada paylaşmadan telefona hiçbir şekilde rom atmamanızı tavsiye ediyorum. Karanlıkta Noise yapan cihaz hiç kullanamadığın cihazdan iyidir sonuçta.

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Resmi beta kurmuştum. Ama sadece twrp kurmayı ve ordan yedek alıp yüklemeyi başardım. Bu bahsettiklerin çok yabancı şeyler uzun uzadıya öğrenmek gerek. Sanki mecbur beklicekmişim gibi . Peki birşey sorayım ya fabrika ayarına alsam falan rom sıfırlanmıyor demi ? Cahilce geldiyse de hakkını helal et hocam ama inan bir an önce globale geçireyim şu cihazı eğer hala kamera sorunluysa garantiye göndereyim diyorum.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
O zaman sana şöyle izah edeyim arkana yaslan ve dediklerimi uygula.

Öncelikle fabrika ayarlarına alsan herşey silinir ama yine 8.9.20 olur. Oreo ya dönmezsin yani.

Telefonu kapat. Ses kısma tuşuna basarak Fastboot modda aç telefonu.Daha önce TWRP yüklediğin için ADB sürücülerinin yüklü olması gerektiğini ayrıca yazmıyorum.
Komut sistemini açıyoruz (add klasörünün içinden shift+sağ klick yaparak PowerShell Penceresini buradan açın'a tıklayın)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Açılan pencereye "fastboot devices" yazıyoruz orada rakamlar yazar telefonunuzu görüyorsa. Bu sürücülerinizin yüklü olduğunu gösterir.

Sonra fastboot getvar anti bunu yazıyorsunuz.

Eğer sonuç 4 ise kesinlikle düşük versiyonlu bir rom kurmayın cihazınızda ARB aktif demektir. Ama 4'ten farklı bi numara veya FAILED cant find falan yazıyorsa ARB yoktur. Siz çıkan sonucu burada paylaşın bi bakalım.

Son düzenleme:
Oyla:

Matrix31

AndroitriX
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Memur
Konular
21
C:\ADB>adb devices
List of devices attached
* daemon not running. starting it now at tcp:5037 *
* daemon started successfully *

C:\ADB>fastboot getvar anti
getvar:anti FAILED (remote: GetVar Variable Not found)
finished. total time: 0.003s

bende bu şekilde yazıyor yani arb saçmalığı yok değil mi?

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
w00t hocam en kısa zamanda uygulayıp bilgi vereceğim. teşekkür ederim yardımın için .

Oyla:

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
List of devices attached

Ben Geçtim Sıkıntısız Geçiş Yapa Biliyorsun Eğer FastBoot İle Geçeceksen Lock Seçmeden Geçcebilirsin Eğer Clean All And Lock Dersen cihaz Birick olur.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
List of devices attached

Hayır Yok.

Oyla:

Merloth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Mi8
Konular
1
O zaman sana şöyle izah edeyim arkana yaslan ve dediklerimi uygula.

Öncelikle fabrika ayarlarına alsan herşey silinir ama yine 8.9.20 olur. Oreo ya dönmezsin yani.

Telefonu kapat. Ses kısma tuşuna basarak Fastboot modda aç telefonu.Daha önce TWRP yüklediğin için ADB sürücülerinin yüklü olması gerektiğini ayrıca yazmıyorum.
Komut sistemini açıyoruz (add klasörünün içinden shift+sağ klick yaparak PowerShell Penceresini buradan açın'a tıklayın)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Açılan pencereye "fastboot devices" yazıyoruz orada rakamlar yazar telefonunuzu görüyorsa. Bu sürücülerinizin yüklü olduğunu gösterir.

Sonra fastboot getvar anti bunu yazıyorsunuz.

Eğer sonuç 4 ise kesinlikle düşük versiyonlu bir rom kurmayın cihazınızda ARB aktif demektir. Ama 4'ten farklı bi numara veya FAILED cant find falan yazıyorsa ARB yoktur. Siz çıkan sonucu burada paylaşın bi bakalım.
Hocam bende 1 yazıyor. İnternette de fazla bilgi yok. Yalnızca bazıları 1 se brick olur ARB etkin demiş bilemedim.

Oyla:
Üst Alt