Soru Mi 8 batarya

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Arkadaşlar merhaba. Bugün Mi 8 aldım foruma girip bakayım dedim, pek çok kişi batarya problemi yaşıyormuş sanırım. Telefonu alır almaz Pixel Experience kurdum. Bataryanın normal çalışması ve ömrünün kısalmaması için neler yapabilirim?

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Merhaba hayırlı olsun . Öncelikle batarya sağlığını öğren bende . Ne kadar yıpranmış .aida64 uygulaması iş görür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba hayırlı olsun . Öncelikle batarya sağlığını öğren bende . Ne kadar yıpranmış .aida64 uygulaması iş görür

keltos123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ismail
Cihazım
mi 8
Konular
11

İyi mi hocam bu oranlar ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-07-01-43-06-433_com.finalwire.aida64.jpg
    Screenshot_2021-06-07-01-43-06-433_com.finalwire.aida64.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 120

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
İyi mi hocam bu oranlsarj bitince batarya dolana kadar şarj edilmesi lazım orda uygulamada batarya doldu diyecek. Öyle dediği zaman kaç mah doldurmuş da batarya kapasiten okadar kalmış deme

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Sıfır aldıysanız orijinal bataryası 2.5 sene oldukça verimli çalışıyor. 6 saatin üzerinde ekran süresi veriyor. Ardından da değiştirmek gerekiyor tabii ki. Eğer batarya yeni değilse forumlarda okuduğuma göre Deji batarya en mantıklı tercihmiş.
Bataryayı kollamak için şarjı %10un altına indirmemek, şarjda çok fazla kullanmamak (ısınmaması için) dışında yapabileceğin bir şey yok zaten :)

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

(Ekran görüntüsünü şarjdan çıkarıp aldım doğal olarak biraz sıcaktı.)

Sıfır aldıysanız orijinal bataryası 2.5 sene oldukça verimli çalışıyor. 6 saatin üzerinde ekran süresi veriyor. Ardından da değiştirmek gerekiyor tabii ki. Eğer batarya yeni değilse forumlarda okuduğuma göre Deji batarya en mantıklı tercihmiş.
Bataryayı kollamak için şarjı %10un altına indirmemek, şarjda çok fazla kullanmamak (ısınmaması için) dışında yapabileceğin bir şey yok zaten :)
~%20-30 civarında şarja veriyorum, AccA kullanıyorum %85 in üstüne çıkmıyor batarya. Öldürseler şarjda kullanmam telefonu . :) Telefon sıfır bu arada 4-5 seneyi zorlar mı pil değiştirmeden? Mi A2 vardı bundan önce, buna ettiğim kadar dikkat etmediğim halde 3. senesinde hala memnundum pilinden.

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

(Ekran görüntüsünü şarjdan çıkarıp aldım doğal olarak biraz sıcaktı.)

~%20-30 civarında şarja veriyorum, AccA kullanıyorum %85 in üstüne çıkmıyor batarya. Öldürseler şarjda kullanmam telefonu . :) Telefon sıfır bu arada 4-5 seneyi zorlar mı pil değiştirmeden? Mi A2 vardı bundan önce, buna ettiğim kadar dikkat etmediğim halde 3. senesinde hala memnundum pilinden.
ahahaha siz baya ciddiye alıyorsunuz bu batarya işini :D Dediklerinizi yapın ama o %85 kısmına falan çok takılmanıza gerek yok kullanın gitsin. 3 senede öyle ya da böyle ölecek o batarya zaten. 100 Lira bişey halledersiniz onu sonra. Hayırlı olsun cihazınız. Ben çıktığından beri kullanıyorum. Bataryayı yeni değiştirdim. Canavar gibi cihaz. Kamerası ekranı hala piyasadaki cihazların çoğunda yok. Sürekli telefon değiştiren biriydim satar yenisine geçerdim, bu cihaza nasıl geçtiysem kaldım bırakamıyorum.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
ahahaha siz baya ciddiye alıyorsunuz bu batarya işini :D Dediklerinizi yapın ama o %85 kısmına falan çok takılmanıza gerek yok kullanın gitsin. 3 senede öyle ya da böyle ölecek o batarya zaten. 100 Lira bişey halledersiniz onu sonra. Hayırlı olsun cihazınız. Ben çıktığından beri kullanıyorum. Bataryayı yeni değiştirdim. Canavar gibi cihaz. Kamerası ekranı hala piyasadaki cihazların çoğunda yok. Sürekli telefon değiştiren biriydim satar yenisine geçerdim, bu cihaza nasıl geçtiysem kaldım bırakamıyorum.
Hocam tahmin ettiğimden de iyi çıktı Mi 8. Cihazı ölene kadar kullanmak istiyorum çünkü yeni çıkan telefonların arkası kamerayla doldu ve hepsi birbirine benziyor. Mi 8 hem çift kameralı, hem çok kalın değil. Zarif bir telefon bana göre ve bir daha bu tarz telefon bulamamaktan korkuyorum. :)

İsmail..58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Hocam stok olan kamera programını mı kullanıyorsunuz?

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Hocam tahmin ettiğimden de iyi çıktı Mi 8. Cihazı ölene kadar kullanmak istiyorum çünkü yeni çıkan telefonların arkası kamerayla doldu ve hepsi birbirine benziyor. Mi 8 hem çift kameralı, hem çok kalın değil. Zarif bir telefon bana göre ve bir daha bu tarz telefon bulamamaktan korkuyorum. :)
Kesinlikle katılıyorum, Tasarımı bi çıtır iPhone X'e benziyor sanki :D Yakın arkadaşım iPhone kullandığımı sandı uzun süre. Kılıf piyasası yok ama çok zarif cihaz dediğiniz gibi.
Hocam stok olan kamera programını mı kullanıyorsunuz?
Hepsini denedim, Gündüz ve gündelik çekimler için Stok olan kamerayı kullanıyorum gayet güzel performans veriyor. Fakat gece/düşük ışık durumları için Gcami de halihazırda bulunduruyorum. Karanlık anlarda gerçekten Gcam oldukça güzel iş çıkarıyor. Ama gündüzde stok kamera daha canlı ve çok çok daha stabil çalışıyor

Üst Alt