Soru Mi 8 Alternatif Kamera Uygulaması

mesekalkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar merhaba
Mi 8 için Rom atmadan kullanabileceğimiz önerdiğiniz bir uygulama söz konusu mu ?

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
mevcut sürüm 9.5.14 ise olmaz zaten çünkü o rus romu telefonu globale çevirmen lazım

Oyla:

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Google Play da Foodie diye aratırsanız (şahsen) muhteşem bir kamera uygulamasına denk geleceksiniz.

Oyla:

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
mevcut sürüm 9.5.14 ise olmaz zaten çünkü o rus romu telefonu globale çevirmen lazım
Hocam bende aynı durumdayım. Biraz daha açık izah edebilir misiniz durumu?
Zaten bahsi geçen 9.6.7 global stable bir rom değilmi ki, rus romunun üstüne kurulmasın?
Rus romu hangi sürüm romla globale çevrilir?

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hocam bende aynı durumdayım. Biraz daha açık izah edebilir misiniz durumu?
Zaten bahsi geçen 9.6.7 global stable bir rom değilmi ki, rus romunun üstüne kurulmasın?
Rus romu hangi sürüm romla globale çevrilir?
İkisi birbiriyle benzesede maalesef rus romu global güncellemeleri almıyor. Global romda V9.6.7.0.OEAMIFD yazarken rus romunda V9.5.14.0.OEARUFA yazıyor altı çizili yerlere baktığınızda zaten sürüm farkı olduğunu anlayacaksınız. Kısacası global romdayken rus romu güncellemelerini rus romundayken global güncellemeleri alamazsınız. Nitekim globale daha fazla güncelleme geldiği için rus romunu kullanmanızı tavsiye etmem.
Diğer sorunuza gelirsek rus romunu üzerine bilgisayar üzerinden yükleme yapmadan global roma geçemezsiniz.
Size tavsiye cihazınız içerisindeki resim,müzik vs. herşeyi bilgisayara yedekleyip sonrasında cihazın usb hata ayıklama modunu açıp cihazı fastboot modunda bilgisayara bağlayıp adresinden indirdiğiniz programla kolayca kurulum yapabilirsiniz. Yardım lazım olursa özelde yaz hallederiz.

Oyla:

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
İkisi birbiriyle benzesede maalesef rus romu global güncellemeleri almıyor. Global romda V9.6.7.0.OEAMIFD yazarken rus romunda V9.5.14.0.OEARUFA yazıyor altı çizili yerlere baktığınızda zaten sürüm farkı olduğunu anlayacaksınız. Kısacası global romdayken rus romu güncellemelerini rus romundayken global güncellemeleri alamazsınız. Nitekim globale daha fazla güncelleme geldiği için rus romunu kullanmanızı tavsiye etmem.
Diğer sorunuza gelirsek rus romunu üzerine bilgisayar üzerinden yükleme yapmadan global roma geçemezsiniz.
Size tavsiye cihazınız içerisindeki resim,müzik vs. herşeyi bilgisayara yedekleyip sonrasında cihazın usb hata ayıklama modunu açıp cihazı fastboot modunda bilgisayara bağlayıp adresinden indirdiğiniz programla kolayca kurulum yapabilirsiniz. Yardım lazım olursa özelde yaz hallederiz.
Hocam cevap için teşekkür ediyorum. Kusura bakmayın, bizde bu android ve şayomi dünyasına yeni adım attığımızdan, biraz fazla soru soruyor olabiliriz.
Verdiğiniz bilgiler önemli ama ben hala sormak istediğime tam cevap alamadım:
Mevcut rus romunu globale çevirmek için hangi global sürümü yüklemeliyim ? V9.6.7.0.OEAMIFD yi direk yükleyebilir miyim ?
verdiğiniz linkteki XiaoMiTool (XMT_0.5.2.zip) yazılım ile her türlü rom atılabiliyor mu? Lock seçeneği riski varmı ?
Bu yazılımın diğerlerinden farkı nedir ? Mi Flash Tool yada TWRP
Ben şimdi alttaki konuda verilen .zip dosyayı mı indirip kullanacağım XiaoMiTool ile ?
Rom - Mi 8 Global Kararlı Miui V9.6.7.0 İndirme Bağlantısı
Mesela o konuda OTA üzerinden, zip dosyasını cihaza gösterip yapabilirsiniz diyor ama siz olmaz diyorsunuz, anladığım kadarıyla.
Birde ben faydası olurmu bilmiyorum ama cihazı komple silip, formatlayıp, yeni romu atmak istiyorum. Yani temiz kurulum.

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hocam cevap için teşekkür ediyorum. Kusura bakmayın, bizde bu android ve şayomi dünyasına yeni adım attığımızdan, biraz fazla soru soruyor olabiliriz.
Verdiğiniz bilgiler önemli ama ben hala sormak istediğime tam cevap alamadım:
Mevcut rus romunu globale çevirmek için hangi global sürümü yüklemeliyim ? V9.6.7.0.OEAMIFD yi direk yükleyebilir miyim ?
verdiğiniz linkteki XiaoMiTool (XMT_0.5.2.zip) yazılım ile her türlü rom atılabiliyor mu? Lock seçeneği riski varmı ?
Bu yazılımın diğerlerinden farkı nedir ? Mi Flash Tool yada TWRP
Ben şimdi alttaki konuda verilen .zip dosyayı mı indirip kullanacağım XiaoMiTool ile ?
Rom - Mi 8 Global Kararlı Miui V9.6.7.0 İndirme Bağlantısı
Mesela o konuda OTA üzerinden, zip dosyasını cihaza gösterip yapabilirsiniz diyor ama siz olmaz diyorsunuz, anladığım kadarıyla.
Birde ben faydası olurmu bilmiyorum ama cihazı komple silip, formatlayıp, yeni romu atmak istiyorum. Yani temiz kurulum.
hocam XiaoMiTool programını kullanırsan hiç birine gerek kalmaz o komple silip format atıyor zaten ben sana özelden yazıcam orada yardımcı olayım sana

Oyla:
Üst Alt