Sohbet Mİ 8 Almaya değer mi?

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Samimi yorumlarınız için teşekkürler hocam. Kafamda oluşan tereddütleri bir nebze olsun gidersiniz. Aslında kararım mı 6 yönünde olabilir ama yine de mi 8 in fiyatını bekleyip görmek lâzım.
mi 8 kullanıyorum hocam büyük ekran takıntınız ve oyun oynamıyorsanız (gerçi mi 6 da çok iyi oyun konusunda) mi 6 çok şık kaliteli ve stabil.
2 ay önce kadar mi 6 64/4 aldım migros tan 1800e suan yoktur o fiyatlara sanırım

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
mi 8 kullanıyorum hocam büyük ekran takıntınız ve oyun oynamıyorsanız (gerçi mi 6 da çok iyi oyun konusunda) mi 6 çok şık kaliteli ve stabil.
2 ay önce kadar mi 6 64/4 aldım migros tan 1800e suan yoktur o fiyatlara sanırım

Haklısınız hocam şu an 6/64 olan cihazın en düşük fiyatı 2600- 2800 bandinda. Eğer 3000- 3200 TL arası olursa mı 8 alırım tabiki. Fakat Fiat daha yukarı çıkarsa mı 6 düşünürüm. Madem siz ikisini de kullandınız. Aralarında bariz bir fark varmıdır? İkisi arasında ödeyebileceğim Fiat farkını en fazla 400 TL olarak düşünün.

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Haklısınız hocam şu an 6/64 olan cihazın en düşük fiyatı 2600- 2800 bandinda. Eğer 3000- 3200 TL arası olursa mı 8 alırım tabiki. Fakat Fiat daha yukarı çıkarsa mı 6 düşünürüm. Madem siz ikisini de kullandınız. Aralarında bariz bir fark varmıdır? İkisi arasında ödeyebileceğim Fiat farkını en fazla 400 TL olarak düşünün.
araların da tasarım ekran büyüklüğü donanım farkı var tasarım olarak mi 6 daha iyi bence bataryası da çok iyi mi 6 nın pişman olmazsın çok akıcı ve şık telefon

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Samimi yorumlarınız için teşekkürler hocam. Kafamda oluşan tereddütleri bir nebze olsun gidersiniz. Aslında kararım mı 6 yönünde olabilir ama yine de mi 8 in fiyatını bekleyip görmek lâzım.
yani tercih meselesi o biraz p20 pro da çok üstün bir kamera var ama şahsen snapdragon845 e kirin970 ten çok güveniyorum özellikle uzun vadede fark yaratacağını düşünüyorum mi 6 da tabi seçenekler arasında üzmeyecek telefonlardan ama siz resmi satıcıyı bekleyeceksiniz anladığım kadarıyla mi 6 ya 2600-2800 bandında fiyat çekilmişken çok da ucuz tutacaklarını sanmıyorum açıkçası ama tabi sadece bir öngörü bence 1 yıl ithalatcı garantisi çok önemli bir faktör değildi telefon çıktığı zamanda ihtiyacım vardı elimdeki modelin arızalarından dolayı o yüzden de acele etmek durumunda kaldım. Mart nisandı eski telefonumun arızaları başladığında o dönem mi 6 lar 2.100 dü hepsiburada da mi 8 beklemeye karar vermiştim kısa vadede çok zam geldi zira can bey de 1800 e almış şaka gibi bir fiyat öyle bir telefon için ekonominin durumunu da göz önüne alırsak çok beklememekte fayda var ;).

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
yani tercih meselesi o biraz p20 pro da çok üstün bir kamera var ama şahsen snapdragon845 e kirin970 ten çok güveniyorum özellikle uzun vadede fark yaratacağını düşünüyorum mi 6 da tabi seçenekler arasında üzmeyecek telefonlardan ama siz resmi satıcıyı bekleyeceksiniz anladığım kadarıyla mi 6 ya 2600-2800 bandında fiyat çekilmişken çok da ucuz tutacaklarını sanmıyorum açıkçası ama tabi sadece bir öngörü bence 1 yıl ithalatcı garantisi çok önemli bir faktör değildi telefon çıktığı zamanda ihtiyacım vardı elimdeki modelin arızalarından dolayı o yüzden de acele etmek durumunda kaldım. Mart nisandı eski telefonumun arızaları başladığında o dönem mi 6 lar 2.100 dü hepsiburada da mi 8 beklemeye karar vermiştim kısa vadede çok zam geldi zira can bey de 1800 e almış şaka gibi bir fiyat öyle bir telefon için ekonominin durumunu da göz önüne alırsak çok beklememekte fayda var ;).
Yani ne diyorsunuz hocam? Mı 6 mı yoksa biraz daha bekleyip ne çıkarsa bahtina Mi 8 mı?

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6
Estağfurullah uzman falan değilim. Fakat şöyle bir gerçek var. Xiaomi yazılım konusunda halen çok eksikleri var. Yenilikler yaparken başka şeyleri bozuyorlar. Şuanda mi 8 için global bir rom yok. Çıkan romlar halen global sitede tanıtılmadi. Bu haliyle bu telefonu kullanmak sabır istiyor. Kamera konusunda eski mi 5s telefonum ile bokeh efekti haricinde gözle görülür bir yenilik yok. Hatta bazen değmezdi dediğim bile oluyor. Özellikle kpss günü gps çalışmadığı için çıldırmıştim vites topuzuna vurdum telefonu ama üzerindeki koruyucu cam kırıldı. Bu sorunların çoğu yazılımsal elbette düzelir ama ne zaman belli değil. Telefon çıkalı aylar oldu. Bu telefonun testleri çoktan yapılmış olması gerekiyordu. Çoğu testi kullanıcı üzerinden test ediliyor haliyle can sıkıyor. Lafı çok daha uzatmadan. Şuan bu telefonu alma yazılım çıksın tam stabil çalışsın o zaman düşün
Ozaman yazılım konu
Yani ne diyorsunuz hocam? Mı 6 mı yoksa biraz daha bekleyip ne çıkarsa bahtina Mi 8 mı?
Bence mi6 bile o fiyatken 3500 altında olmaz telefon 2750 ye suan alabilirsin mi8 garantisi cokra önemli degil tum parcaları var artık telefonların, yapılır bir şekilde

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Onun kararını siz vereceksiniz hocam biz tecrübelerimizi paylaşıyoruz sadece bende mi 8 in 3500 civarında geleceği düşüncesindeyim şuan 2700-2800 e satan satıcılar varken almak mantıklı global rom da gelmişken global yüklü halde de satın alabilirsiniz iyi bir satıcıyla anlaşırsanız. Baktığınız zaman mı 6 fiyatına mi 8 tek vazgeçtiğiniz 1 yıl ithalatçı garantisi ki o da 500-600 TL fark ödemeye değmez düşüncesindeyim. Dediğim gibi tercih sizin ben tercihimi 1 ay önce yaptım ki o zaman mı 6 çok daha ucuzdu şuan gayet memnunum.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Önemli olan cihazdan beklentilerinizdir, beklentilerinizi bir kağıda yazarsanız, tüm beklentilerinizi asgari düzeyde karşılayacak olan cihazları belirler, bunlardan bütçenize en uygun olanı satın alırsınız.
Benim yakın dönemde bir telefon almam gerekti. Mi Note 3 tercih ettim. Beklentilerim;
* Batarya ömrü.
* Pili yormayan, yeterli bir işlemci.
* Hızlı şarj desteği.
* Yüksek ram bellek.
* Kızılötesi (kumanda çok önemli/sanırım Mi 8 de yok)
* Ekran boyutu. (5.5 üstü yoruyor, bu tam sınırda)
* Parmak izi sensörünün, kapasitif home butonu altında olması ve hızlı çalışması. (telefon masadaykende açabilmek için)
* Çift tıkla ekran uyandırma özelliği. (knock knock)
* Tasarım.
* Depolama alanı (64gb şimdilik yeterli)
* Fiyat/performans dengesi.
Bu beklentileri karşılayan cihaz olarak Mi Note 3'ü tercih ettim. Sharp/jdi panel tartışması yüzünden işi şansa bırakmayıp, sharp panelli, 20 ay garantisi kalmış temiz bir ürünü 2. el aldım. 15-20 gündür kullanıyorum, herhangi bir sorun yok.
Bu istekleri 2-3 katı fiyata da karşılayabilirsiniz, fakat aradaki fiyat farkıyla, mesela; kaliteli bir kule hoparlör seti alıp harika müzik dinleyebileceğinizi unutmayın. Sözüm bütçesi sınırsız olanlara değildir.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Donanım olarak aynı fiyata aynı özellikleri veren cihaz yok .
Yazılım olarak da donanımı böylesine rezil eden cihaz yok .

Sabırlı adamım alır yazılımın düzelmesini beklerim ,ufak tefek şeylere takılmam diyene güzel telefon .

Garip de bi kalitesiz duruşu var telefonun . Flagship demezsin diğer flagship telefonlar ile yan yana görsen ...

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Hocam konunun uzmanı değilim. Mi 5s kullanıyorum. Mi 6 ve 8 hakkında bir fikrim yok. Ama şunu en azından 5s için söyleyebilirim ki telefon hiç stabil değil. Bir çok farklı rom denedim ama telefonun o yüksek donanımsal gücünü bir türlü göremedim. Misal, bazen parmağımı dokundurdugum an açılan ekran kilidi, bazen de yarım dakika da açılmayabiliyor. Benim telefonumda hayalet ekran var. Telefonum çok fazla ısınıyor. Mesela şuan sadece bu sayfada mesaj yazıyorum fakat telefon sıcacık. Hangi romu kullanırsanız kullanın sürekli güncelleme geliyor ama illa biseyler eksik oluyor.
İnanın keyfinizi kaçırmak istemezdim sonuçta iyi kötü bir karar vermissiniz ama cebinizden çıkacak ücret baya yüksek ve pişman olmanızı istemem.
Eğer xiaomi nin daha düşük fiyatlı bir modelini alacak o lsaydınız tamam derdim ama o paralara birçok telefon geliyor.
Umarım kendiniz için en iyi tercihi yaparsınız. İyi günler
İlacın epic rom 9.5.40da

Üst Alt