Sohbet Mİ 8 Almaya değer mi?

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Sevgili arkadaşlar,
Forumda yeniyim. Yıllardır kullandığım Samsung galaxy A5 cihazımdan kurtulmak ve yeni bir cihaz almak için internette araştırmalar yapıyordum. Oneplus ve Xiaomi arasında kararsız kaldım. Ne var ki servis tarafında KVK nın destek vermesi ve Oneplus' ın biraz daha pahalı olması Xiaomi' yi bir adım öne çıkardı. İlk düşündüğüm Cihaz Mi 6 ( 6/64 ) oldu. Fakat dolar kuru nedeniyle almak istediğim cihaz 2600TL den aşağı değil. Şartlarımı biraz zorlayarak bu cihazı alabilirim belki. Fakat Mi 8 modelinin çıkması beni biraz daha tereddütte bırakıyor. Forumda uzman olan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var. Mi 8 tarafında;
1. Yüz tanıma kilidi olmasına rağmen randımanlı çalışmadığı ve yabancı birinin yüzünü algıladığı.
2. Xiaomi nin en zayıf halkası olan gece çekimlerinde ve ışığın yetersiz olduğu durumlarda fotoğraf çekim kalitesinin halâ yetersiz oluşu,( Bu Mİ 6 da böyle idi)
3. Eu rom olsun, çin romu olsun, global beta rom olsun halâ istenen düzeyde stabil bir kullanımı olmaması.( Forumda okuduğum yorumları baz alarak yazıyorum)
4. Video çekiminde halâ 1080p/ 60 fps olmaması...
Arkadaşımda aynı özelliklere sahip( 6/64) Mi 6 var. Cihazı dört aydır kullanıyor ve az önce bahsettiğim kameranın düşük ışıkta yetersiz kalması haricinde son derece hızlı, şık ve gayet kullanışlı bir arayüzü var. Telefonu elime aldığımda sanki ben dokunmadan ara yüz geçişleri oluyor. Açıkçası beni cezbeden de bu oldu. Ekran kas oranına gelince….İphone X te gördüğüm çentikli ekranı pek sevmem. Nedense bana itici geliyor. Mi 8 in çentikli bir ekran olması, yonga setinin SD 835 değil de 845 olması, ana işlemcinin 2.45 değil de 2.8 GHZ olması ve yüz tanıma kilidinin gelmesi ( Kaldı ki o da tam randımanlı çalışmıyor. İleri de yazılımla düzeltirler mi bilemem.)
Bütün bunlar Mi 6 değil de Mi8 almak için yeterli midir? Aralarında bir kaç donanımsal özellik dışında fazla öyle ahım şahım bir fark olmadığını düşünüyorum. ( Mİ 8 Eksplorer' i ayrı tutmak lâzım ) En nihayetinde bir Mi 8 almak için 3500 TL yi gözden çıkarmak gerekecek. Sizce bu farkı ödemeye değer mi yoksa Mİ 6 da mı karar vermeliyim?
NOT : Belki uzun bir yazı oldu ama meramımı anlatmak adına gerekliydi. Bu konuda uzman fikri olan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. Neticede telefonu almam da sizlerin yorumları etkili olacaktır. İyi forumlar.....

uydu2005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uydu
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
7
Hocam konunun uzmanı değilim. Mi 5s kullanıyorum. Mi 6 ve 8 hakkında bir fikrim yok. Ama şunu en azından 5s için söyleyebilirim ki telefon hiç stabil değil. Bir çok farklı rom denedim ama telefonun o yüksek donanımsal gücünü bir türlü göremedim. Misal, bazen parmağımı dokundurdugum an açılan ekran kilidi, bazen de yarım dakika da açılmayabiliyor. Benim telefonumda hayalet ekran var. Telefonum çok fazla ısınıyor. Mesela şuan sadece bu sayfada mesaj yazıyorum fakat telefon sıcacık. Hangi romu kullanırsanız kullanın sürekli güncelleme geliyor ama illa biseyler eksik oluyor.
İnanın keyfinizi kaçırmak istemezdim sonuçta iyi kötü bir karar vermissiniz ama cebinizden çıkacak ücret baya yüksek ve pişman olmanızı istemem.
Eğer xiaomi nin daha düşük fiyatlı bir modelini alacak olsaydınız tamam derdim ama o paralara birçok telefon geliyor.
Umarım kendiniz için en iyi tercihi yaparsınız. İyi günler

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın Hüseyinavni , öncelikle aramıza hoş geldiniz....
Neden Mi 6 veya Mi8? Telefonda öncelikle aradığınız olmazsa olmaz kriterleriniz nedir...Ekran boyutu mu, işlemcisi mi, amiral gemisi mi olması vs

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

abcde25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ruhi
Cihazım
mi5
Konular
0
Hocam bende 1 senedir mi 5 kullanıyorum.Arayüzü çoğu android den daha iyi.Oyun performansı çok güzel.Stabillik konusuna gelirsek eğer ufak tefek hatalar oluyor tabi (samsung da ve iphoneda da olan hatalar) 1 hafta sonra Güncelleme ile çözülüyordu taki düne kadar, Dün telefonumu arıdıkları zaman telefonum çalmıyordu.Kapat aç yapınca düzeldi.Fabrika ayarlarına döndükten sonra düzelir diye tahmin ediyorum. Yani diyeceğim elektronik aletler her zaman şans işidir.Ama ben arayüz hızı olarak en çok mıuı arayüzünü beğendim baya hızlı.Pişman olmazsın diye tahmin ediyorum.
Hocam konunun uzmanı değilim. Mi 5s kullanıyorum. Mi 6 ve 8 hakkında bir fikrim yok. Ama şunu en azından 5s için söyleyebilirim ki telefon hiç stabil değil. Bir çok farklı rom denedim ama telefonun o yüksek donanımsal gücünü bir türlü göremedim. Misal, bazen parmağımı dokundurdugum an açılan ekran kilidi, bazen de yarım dakika da açılmayabiliyor. Benim telefonumda hayalet ekran var. Telefonum çok fazla ısınıyor. Mesela şuan sadece bu sayfada mesaj yazıyorum fakat telefon sıcacık. Hangi romu kullanırsanız kullanın sürekli güncelleme geliyor ama illa biseyler eksik oluyor.
İnanın keyfinizi kaçırmak istemezdim sonuçta iyi kötü bir karar vermissiniz ama cebinizden çıkacak ücret baya yüksek ve pişman olmanızı istemem.
Eğer xiaomi nin daha düşük fiyatlı bir modelini alacak olsaydınız tamam derdim ama o paralara birçok telefon geliyor.
Mesala ben bu arkadaşın mi5s te yaşadığı sıkıntıları mi5 te hiç yaşamadım.
-Telefonum şarjdayken oyun oynarsam ısınıyor
-hayalet ekran yok
-kilit ekranı parmağım ıslaksa çalışmıyor
Tamamen şans işi bunlar.

syblal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bilal Söyü
Cihazım
Mi6
Konular
0
bekle meizu 16 al derim kamera olsun stabillik olsun yani ihtiyacına göre bir telefon

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Sayın Hüseyinavni , öncelikle aramıza hoş geldiniz....
Neden Mi 6 veya Mi8? Telefonda öncelikle aradığınız olmazsa olmaz kriterleriniz nedir...Ekran boyutu mu, işlemcisi mi, amiral gemisi mi olması vs

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Sayın hocam, yıllardır Samsung orta seviye telefonlarını kullandım. Kasma ve donma olmasın istiyorum. Oyun oynamam ama sosyal medyayı aktif kullanırım. Özellikle youtube' u.... Resim ve video çekmeyi severim. P20 pro ve iPhone 8 plus bu konuda methediliyor ama onlara da güç yetmiyor. İşin özü bir amiral gemisi kıvamında olsun ama bütçemi aşmasını istiyorum. Bu istegimi karşılayacak özelliklere de mi 6 sahip diye düşünüyorum. Fakat dediğim gibi mı 8 kafamı karıştırıyor. Ne var ki aradaki Fiat farkı mı 8 i almaya değer mi onu bilemiyorum ve sizlerden bu konuda yardım bekliyorum.
NOT: Sizin gibi büyük ekran seven biri olmadığımı da söylemeliyim....

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Her türlü mi 8 alın derim telefonda daima en son çıkan daha fazla yazılım desteği alıyor ayrıca en yeni teknolojiyi barındırıyor. Bende şuan mi 6 var onu oğluma verip mi 8 almayı düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam aramıza hoşgeldin,yanlış anlama da herkes bu gece çekimine çok takıyor.çeşitli sosyal sitelerde binlerce resim görüyorum ve hepsi gündüz çekilmiş :)ben mi6 kullanıyorum,gece çekimi diye bi derdim hiçbirzaman olmadı ve olmayacak.mesela bazen akşam eve giderken sokağı çekiyorum ve bana gayet güzel geliyor resim. Yada akşam kedikerimi beslerken onları çekiyorum karanlıkta flaşla yine bi problem yok.gece çekimi kafa takılacak bişey olmamalı bence.ben cihazımdan gayet memnunum.twrp ve root yüklü,bi seneyi geçti kullanıyorum,genelde hep eu beta rom kullandım,hala da kullanıyorum.mis gibi rom.bahçede bacaklarını uzatıp çay-sigara yapma hissi veriyor.yani keyifli bi rom ve stabil çalışıyor :)mi6 da sıçramaya karşı dayanıklılık var mi8 de yok.bende mi6 mı satıp mi8 alayım diyorum ama sonra boşveriyorum.imkanın varsa elbette mi8 almalısın.ateş eden bi telefon,tıpkı mi6 gibi :)

yenicheri2011

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
omar
Cihazım
Mi 5s
Konular
15
Bende de mi5s var senin dediğin sorunları yaşamıyorum miui 10 beta yüklü şuan

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
Hocam aramıza hoşgeldin,yanlış anlama da herkes bu gece çekimine çok takıyor.çeşitli sosyal sitelerde binlerce resim görüyorum ve hepsi gündüz çekilmiş :)ben mi6 kullanıyorum,gece çekimi diye bi derdim hiçbirzaman olmadı ve olmayacak.mesela bazen akşam eve giderken sokağı çekiyorum ve bana gayet güzel geliyor resim. Yada akşam kedikerimi beslerken onları çekiyorum karanlıkta flaşla yine bi problem yok.gece çekimi kafa takılacak bişey olmamalı bence.ben cihazımdan gayet memnunum.twrp ve root yüklü,bi seneyi geçti kullanıyorum,genelde hep eu beta rom kullandım,hala da kullanıyorum.mis gibi rom.bahçede bacaklarını uzatıp çay-sigara yapma hissi veriyor.yani keyifli bi rom ve stabil çalışıyor :)mi6 da sıçramaya karşı dayanıklılık var mi8 de yok.bende mi6 mı satıp mi8 alayım diyorum ama sonra boşveriyorum.imkanın varsa elbette mi8 almalısın.ateş eden bi telefon,tıpkı mi6 gibi :)
Samimi yorumlarınız için teşekkürler hocam. Kafamda oluşan tereddütleri bir nebze olsun gidersiniz. Aslında kararım mı 6 yönünde olabilir ama yine de mi 8 in fiyatını bekleyip görmek lâzım.

Üst Alt