Yardım Mi 6x Sahte Rom sebebiyle Bootloader kilidi acamıyorum

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Herkese selamlar

Ilk Xiaomi telefonumu aldım (Mi 6x - 6/64) ve içinde sahte rom ile geldi.

Miui versiyon olarak 9.5.7.0(ODCMIFA) görünüyor ama bu sanırım Note 5 Pro arayüzü :/

Bootloader kilidini ne kadar açmaya çalışsam olmadı. Develeoper options / Mi Unlock Status ile giriş yapınca: 86023 hardwareid error alıyorum.

Xiaomitool ile resmi romları denedim olmadı, Xiaomi ADB ile de denedim yine olmadı. Kendi hafızasına romları atıp telefondan güncelleme seçince de içindeki yazılımın illegal oldugu hatasını alıyorum.

Bu arada çok ilginç bir durum var, telefon açılırken unlocked yazıyor ama BL kilitli. Hem adb den device info ile kontrol ettim hem de xiaomitoolda da testler yapılırken locked olduğu yazıyor.

Telefonu kullanabilmem için yardımınız gerekli (IMEI değiştirmem lazım)

Şimdiden teşekkür ederim vakit ayıran herkese

dokucan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 8 Pro 8/128
Konular
1
Hocam selamlar. Uzun uğraşlar sonucu çalışan tek yöntemi buldum.

Aşağıya takip ettiğim adımların linkini ekliyorum fakat ingilizce, açıkcası çevirip herkes faydalansın isterdim ama şu an için vakit ayıramıyorum.

Buradaki adımları tek tek yapmanız ve önden indirilecek rom'un orjinal çin romu olması çok önemli! (Ben China 9.5.7.0 indirip sorunsuz hallettim.)

Akşam orjinal 9.5.7.0 China Rom linkini bulmaya çalışıcam, en kötü ihtimalle tam dosya adını buraya yazarım ki onu bulup indirsin herkes.

Kötü haber: Xiaomi, bootloader kilidi açma süresini 720 saate çıkarmış. (30 gün) Yapacak bir şey yok bu kısımda, mecburen bekleyeceğiz...

Sorunu çözdüğünüze sevindim inşallah son sürüm china yüklememişsinizdir arb4 ise sıkıntı.Bende arb2 mecvut.Rom olarak eu rom öneririm bayadır beta kullanıyordum ama yaklaşık 1 haftadır stabil miui10 eu rom kullanıyorum mi6x 6/64de

Oyla:

nkiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
mi 5s
Konular
0
Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Global rom kurulu ve hiçbir şekilde dönemiyorum. Yukarıdaki yöntemi denediğimde, yükleme yaparken böyle bir sorunla karşılaştım. Vaktini ayırıp yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar sorunu çözdüm bu linkteki driverlerı kurdum ve Mi Tool ile bu linkteki recovery romu kurarak yükleyebildim. İşine yarayan olabilir.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2018-09-17 11.42.44.png
    Ekran Resmi 2018-09-17 11.42.44.png
    75,7 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
Oyla:

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Sorunu çözdüğünüze sevindim inşallah son sürüm china yüklememişsinizdir arb4 ise sıkıntı.Bende arb2 mecvut.Rom olarak eu rom öneririm bayadır beta kullanıyordum ama yaklaşık 1 haftadır stabil miui10 eu rom kullanıyorum mi6x 6/64de

Yok hocam şu an 9.5.7 yüklü, ARB 2 benim de. Zaten onu çok kolay bir yöntemle hallettiler: Yeni rom yüklerken zip dosyasının içindeki firmware klasörünü komple silip öyle flashlayınca ARB degeri aynı kalıyor.

Bu arada uygun vaktiniz olunca stabil çalışan EU rom linki gönderebilirseniz çok sevinirim. Bendeki whatsapp ve instagramda ben uygulamaya girince bildirim veriyor. Ulaşamıyor insanlar haliyle.. Mecburen bootloader kilidi için 1 ay beklemem gerekiyor artık

Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Global rom kurulu ve hiçbir şekilde dönemiyorum. Yukarıdaki yöntemi denediğimde, yükleme yaparken böyle bir sorunla karşılaştım. Vaktini ayırıp yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar sorunu çözdüm bu linkteki driverlerı kurdum ve Mi Tool ile bu linkteki recovery romu kurarak yükleyebildim. İşine yarayan olabilir.

Çözmenize çok sevindim. Güle güle kullanın

Oyla:

dokucan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 8 Pro 8/128
Konular
1
Yok hocam şu an 9.5.7 yüklü, ARB 2 benim de. Zaten onu çok kolay bir yöntemle hallettiler: Yeni rom yüklerken zip dosyasının içindeki firmware klasörünü komple silip öyle flashlayınca ARB degeri aynı kalıyor.

Bu arada uygun vaktiniz olunca stabil çalışan EU rom linki gönderebilirseniz çok sevinirim. Bendeki whatsapp ve instagramda ben uygulamaya girince bildirim veriyor. Ulaşamıyor insanlar haliyle.. Mecburen bootloader kilidi için 1 ay beklemem gerekiyor artık
O sorun china roma özel maalesef. Eu romda o tür sıkıntılar yok ben de 15 gün boyunca o sıkıntıyı yaşadım :D BL açılınca eu rom beta yüklemenizi öneririm. 1-2 hafta stabil miui10da kaldım bugün android 9 romları yükledim havoc , aex filan yükledim ama hepsinde kamera kötü. Miui kamera olmayan romu kullanamıyorum maalesef takıntım var. Miui kamera olsaydı kalırdım herhangi bir aosp tabanlı romda. En sonunda eu rom 8.9.13 yükledim tekrardan betaya döndüm

Oyla:

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Belki faydası olur diye ekliyorum,Fake rom la gelen Mi 6x e çin romu yüklenme işlemi;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Osman Feza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Feza
Cihazım
Mi 6x
Konular
0
Benimde ikinci el aldığım cihazda aynı sorun var. Çin romuna dönmeden mümkün değil mi?10beta indirdim ama yükleyemedim bir türlü..

Oyla:

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Bootloader kilidiniz açıksa çin romuna dönmek zorunda değilsiniz. Yalnız benim telefon açılışında unlocked yazmasına rağmen aslında kapalıydı. Mecburen çin romu yükledim. 1 ay kilit süresi verildi en son, şu an 4-5 gün kaldı beklemedeyim hala..

Oyla:

devir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit Vardar
Cihazım
Mi 6x
Konular
4
Herkese selamlar

Ilk Xiaomi telefonumu aldım (Mi 6x - 6/64) ve içinde sahte rom ile geldi.

Miui versiyon olarak 9.5.7.0(ODCMIFA) görünüyor ama bu sanırım Note 5 Pro arayüzü :/

Bootloader kilidini ne kadar açmaya çalışsam olmadı. Develeoper options / Mi Unlock Status ile giriş yapınca: 86023 hardwareid error alıyorum.

Xiaomitool ile resmi romları denedim olmadı, Xiaomi ADB ile de denedim yine olmadı. Kendi hafızasına romları atıp telefondan güncelleme seçince de içindeki yazılımın illegal oldugu hatasını alıyorum.

Bu arada çok ilginç bir durum var, telefon açılırken unlocked yazıyor ama BL kilitli. Hem adb den device info ile kontrol ettim hem de xiaomitoolda da testler yapılırken locked olduğu yazıyor.

Telefonu kullanabilmem için yardımınız gerekli (IMEI değiştirmem lazım)

Şimdiden teşekkür ederim vakit ayıran herkese

aynı problem bende de var :( yardımcı olur musunuz?

Oyla:

Bruce Wayne

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poyraz
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Ben telefonuma göre orijinal çin rom'u bulamadım.Siz bulduysanız linkini atarmısınız ?

Oyla:
Üst Alt