Yardım Mi 6x Sahte Rom sebebiyle Bootloader kilidi acamıyorum

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Herkese selamlar

Ilk Xiaomi telefonumu aldım (Mi 6x - 6/64) ve içinde sahte rom ile geldi.

Miui versiyon olarak 9.5.7.0(ODCMIFA) görünüyor ama bu sanırım Note 5 Pro arayüzü :/

Bootloader kilidini ne kadar açmaya çalışsam olmadı. Develeoper options / Mi Unlock Status ile giriş yapınca: 86023 hardwareid error alıyorum.

Xiaomitool ile resmi romları denedim olmadı, Xiaomi ADB ile de denedim yine olmadı. Kendi hafızasına romları atıp telefondan güncelleme seçince de içindeki yazılımın illegal oldugu hatasını alıyorum.

Bu arada çok ilginç bir durum var, telefon açılırken unlocked yazıyor ama BL kilitli. Hem adb den device info ile kontrol ettim hem de xiaomitoolda da testler yapılırken locked olduğu yazıyor.

Telefonu kullanabilmem için yardımınız gerekli (IMEI değiştirmem lazım)

Şimdiden teşekkür ederim vakit ayıran herkese

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Ben telefonuma göre orijinal çin rom'u bulamadım.Siz bulduysanız linkini atarmısınız ?

Merhabalar. Ofisteyim çok bakamadım ama 9.5.14.0 buldum bu da işinizi görecektir diye umuyorum.

Recovery Rom (Zip Dosyası):

Fastboot Rom (Tgz Dosyası):

Tutorialda ne yazıyorsa birebir yapmanız gerekiyor, yanlış hatırlamıyorsam zip dosyası ile yapılıyordu. (Recovery Rom yazan 1.8 GB büyüklüğündeki dosya)

Oyla:

rainnman78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 6x
Konular
0
Merhabalar. Ofisteyim çok bakamadım ama 9.5.14.0 buldum bu da işinizi görecektir diye umuyorum.

Recovery Rom (Zip Dosyası):

Fastboot Rom (Tgz Dosyası):

Tutorialda ne yazıyorsa birebir yapmanız gerekiyor, yanlış hatırlamıyorsam zip dosyası ile yapılıyordu. (Recovery Rom yazan 1.8 GB büyüklüğündeki dosya)

Ben de yeni gelen 6x'te aynı sorunu yaşıyorum. Çin romu yükleyeceğim ancak ARB olayı kafamı karıştırdı. Kontrol ettiğimde Benim ARB 2.
Sizinle aynı durumdaki 9.5.7.0 fake romun üstüne bu linkteki 9.5.14.0 sürümü kurarsam sıkıntı yaşamam değil mi?
9.5.14.0 a geçince ARB 4 mü olacak

Oyla:

rainnman78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 6x
Konular
0
Bugün China rom'ları XiaomiTool ile kurmayı denedim.
Romu seçtikten sonra ilk resimdeki gibi uyarı alıyorum. hem 9.5.14 hem de yukarıdaki arkadaşın paylaştığı 9.5.15 romu seçtim ancak ikisinde de aynı uyarıyı aldım.
Sonrasında devam dediğimde de ikinci resimdeki ekran geliyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Bu arada telefon için uygun romlar üçüncü resimdeki gibi görünüyor.

Ekli dosyalar

• 1-1.jpg
    1-1.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 60
  • 2-2.jpg
    2-2.jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 52
  • 3.jpg
    3.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Oyla:

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
rainmann78 om gonderdim.

Soran baska arkadaslar da olmuştu:

Oyla:

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. burda belirtilenleri yapıyorum. officalmiuirom.zip e girip 9.5.7 china stable rom u kurmaya çalışıyorum ama başka rom deneyin diyor. önyükleme kilidi açık olmalı yazıyor. acaba üstteki arkadaş rainmann in resimde gösterdiği yeşil stable chin romunu indirip onu mu kurmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim aldığıma pişman oldum cihazı. son şey de cihazda fake rom var ve ara ara kapanıp açılıyor galeriye girdiğimde ya da müzikçalar da müzik dinlediğimde bu normal midir romluk bir durum mudur yoksa donanımsal mıdır. satıcıyla konuştum fake romdan olur diyo bana romdan kaynaklı olabilir diyor. cihazı iade edicem vereceğiniz yanıta göre ilgilenirseniz minnettar olurum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. burda belirtilenleri yapıyorum. officalmiuirom.zip e girip 9.5.7 china stable rom u kurmaya çalışıyorum ama başka rom deneyin diyor. önyükleme kilidi açık olmalı yazıyor. acaba üstteki arkadaş rainmann in resimde gösterdiği yeşil stable chin romunu indirip onu mu kurmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim aldığıma pişman oldum cihazı. son şey de cihazda fake rom var ve ara ara kapanıp açılıyor galeriye girdiğimde ya da müzikçalar da müzik dinlediğimde bu normal midir romluk bir durum mudur yoksa donanımsal mıdır. satıcıyla konuştum fake romdan olur diyo bana romdan kaynaklı olabilir diyor. cihazı iade edicem vereceğiniz yanıta göre ilgilenirseniz minnettar olurum
Muhtemelen sorunlarınız fake rom kaynaklıdır. Ancak madem ki yeni aldınız bence hiç risk almadan satıcınıza teslim edip güvenilir bir rom kurmasını ya da iade almasını talep edin.

Oyla:

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Muhtemelen sorunlarınız fake rom kaynaklıdır. Ancak madem ki yeni aldınız bence hiç risk almadan satıcınıza teslim edip güvenilir bir rom kurmasını ya da iade almasını talep edin.
Teşekkür ederim yazınız için miui10 çin stabil romunu kurdum onda bugün kapanma olmadı sadece sabah 2 defa kapandı blutooth a bağladım diye. şükür artık olmadı. iyi niyetli bir arkadaşla konuştum o halledecek bootloader kilidi açıldığında.

Oyla:

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1

1) Evet China stable rom yüklemeniz gerekiyor. (developer falan da olur sanırım tam hatırlamıyorum ama postu dikkatli okursanız gerekli herşey yazıyor.)
2) Kafasına göre açma kapamalar fake rom kaynaklı. bende de her fotograf cekisimden sonra restart atıyordu mesela. Şu an herhangi bir bug yok
3) Üstte yazılan adımları birebir takip ederseniz problemsiz halledersiniz. Yaklaşık 15 kişinin telefonunu bu yöntemle kurtardım.

Oyla:

techmuh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
memduh
Cihazım
mi5 pro
Konular
0
Merhaba arkadaşlar konu biraz eski ama deneyimli arkadaşlar inş cevap verir. Mi 6x telefonumda 9.5.7.0 odcmifa sürümü yüklü bootloder kilidini açamıyorum buradaki yönergeleri yapmak istedim ama bir çok link ölmüş yeni kaynaklar ile konuyu detaylı anlatabilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçecek

Oyla:
Üst Alt