Soru Mi 6 ya nasıl flyme kurabilirim?

Aşkısevirem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 6
Meslek
Hademe
Konular
2
Portlamislar ama 7.0 android sürümü. Benim cihazım 9.0 ve twrp yüklü. Yüklerken cihaz brick olur diye korkuyorum. Bu romu kurmanın bir yolu varmıdır?

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Mi6 da ARB yoktur olsa bile custom romlarda etki etmiyor.
Doğru 6X'de ARB vardı. Custom rom'a e etki etmiyor fakat 2 android sürümü düşeceksin, TWRP sürümünü değiştirmen lazım bir sürü olay gelebilir başına garantisi yok.

Aşkısevirem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 6
Meslek
Hademe
Konular
2
Doğru 6X'de ARB vardı. Custom rom'a e etki etmiyor fakat 2 android sürümü düşeceksin, TWRP sürümünü değiştirmen lazım bir sürü olay gelebilir başına garantisi yok.
Mi6 da ARB yoktur olsa bile custom romlarda etki etmiyor.
Nasıl kurabilirim ve sizce risklimi? Cihazımin brick olmasini istemem. Arb nedir? Birde ben direk romu intall edip sonra format data yapıyorum doğrumu bu işe yarıyor ama

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Nasıl kurabilirim ve sizce risklimi? Cihazımin brick olmasini istemem. Arb nedir? Birde ben direk romu intall edip sonra format data yapıyorum doğrumu bu işe yarıyor ama
ARB(Anti Roll Back) yani Android sürümünüzü düşürmenizi önleyen sistem. Düşürürseniz brick oluyor cihazınız ve EDL modda yetkili hesap ile açılıyor sadece.
Diğer sorunuza gelecek olursam, ilk başta format data yapın ardından, system,cache,vender,data wipe yapın sonra rebootdan recovery e basın twrp açılıp kapansın sonra romu kurmanızı önemle tavsiye ederim.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Romun bilgilerinde hangi twrp ile kurulması gerektiği yazıyor ise önce onu telefona yükleyin gerisini biliyorsunuz zaten . Brick olacağını sanmam en fazla boot ekranında kalırsa miflash ile tekrar global rom atarsınız. Veya Xiaomitool ile eu vs.

Aşkısevirem

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 6
Meslek
Hademe
Konular
2
Romun bilgilerinde hangi twrp ile kurulması gerektiği yazıyor ise önce onu telefona yükleyin gerisini biliyorsunuz zaten . Brick olacağını sanmam en fazla boot ekranında kalırsa miflash ile tekrar global rom atarsınız. Veya Xiaomitool ile eu vs.
Pek bişey anlatamadım

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Pek bişey anlatamadım

Biraz bakındım fakat yüklemenizi tavsiye etmem romda çalışmayan bir çok özellik mevcutmuş. Chrome ile çevirip yükleyenlerin yorumlarına göz atın .

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Asla tavsiye etmem. Hatalarla dolu bir rom.

Üst Alt