Yardım Mİ 6 TWRP kurma ve Magisk Yükleme (Siliniyor)

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Forumda detaylıca araştırdım ama çözülmüş bir cevap bulamadım genelde konular dağılmış. Mi 6 cihazıma twrp yüklemek için pc başına geçtim ve yükledim ilk açılışta gayet iyi açıldı şifre sordu formatladım ve reboot ladıktan sonra şifre sormadı sonra magisk root dosyamı ve romu cihaz belleğine atmak için cihazı 1 kere normal açtım. yükledim ve tekrar twrp ye girmek istedim ama mi recovery geri göndü yaklaşık 20 kez aynı işlemi yaptım ( TWRP nin farklı sürümlerini de denedim ama sonuç aynı ) Yardımınızı bekliyorum

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
gozdemir Mi6 için edindiğim tecrübelerim

1.Global kararlı rom twrp rom yükleme konusunu da inatçı ve engel çıkartıyor.
2. 7.11.16 global beta rom kullanıyorum ve geliştirici seçeneklerinde Mi kilit açma durumunda cihaz kilitli ve güvenli yazıyor. (Halbuki açık)
3. 7.11.16 global beta rom cihaz açılırken unlocked yazıyor, BL kilidi açık ve bunu fastboot ile de kontrol edebilirsiniz
4. [cofface][3.1.1-0]Xiaomi 6 Twrp Mi6 nın fastboot ve Custom miui romlarda dahili depolama alanının şifresini çözerek dosyalara ve klasörlere sorunsuz erişim sağlıyor...
5.Kullandığınız twrp tercihine göre dahili depolama alanının şifresini çözülmeyerek dosyalara ve klasörlere sorunsuz erişim sağlanamaz ve bu da anlamsız isimlere neden olur.
6. İki seçenek arasında kalıcı karar vermeniz gerekiyor Mi6'da. Bunlar Custom rom mu yoksa global beta ve kararlı rom mu? Şayet global kararlı ve beta rom ise [cofface][3.1.1-0]Xiaomi 6 Twrp Mi6 bunlar arasında sorunsuz kurulum ve geçiş yapıyor.
7. Şayet custom rom kullanacaksanız eu rom, epic rom, miui pro vb... gibi [cofface][3.1.1-0]Xiaomi 6 Twrp ile temizle > veriyi biçimlendir > yes yapmanız lazım. Bu ne var ne yok siler ve custom romların sorunsuz kurula bilip açılması için dahili depolama alanını biçimlendirir.
8. custom rom kurdunuz ve temizle > veriyi biçimlendir > yes dediniz global beta ve kararlı rom kurar fakat twrp her açılışta kısırdöngüye girer ve cihaz açılmaz. Çünkü global kararlı yada beta rom twrp nin biçimlendirdiği dahili depolama alanını çözemez. Bunun için fastboot ile rom yüklemeniz şart.
9. Kullandığım twrp nin mpt desteği olduğu için pc bağlı iken dahili depolama alanına erişim sağlanır.

Kısaca twrp mi6 da (belkide şu an için) global rom ve custom rom için geçiş sağlamıyor.

Örneğin ben şu anda 7.11.16 global beta rom dan miui pro roma geçmek istediğimi varsayalım.
1. tüm yedeklerimi alıp pc ye atmalıyım.
2. [cofface][3.1.1-0]Xiaomi 6 Twrp ile temizle > veriyi biçimlendir > yes yapmanız lazım
3. Kullandığım twrp nin mpt desteği olduğu için pc bağlı iken miui pro romu cihaza atmalıyım.
4. romu kurup ayarları yaptıktan sonra pc ye aldığım yedekleri tekrar cihaza kopyalamalıyım.

Custom rom ile devam ettiğinizde twrp romun dilinden anlayacağı için rom geçişleriniz çok hızlı ve stabil olacaktır.

artık bu işler o kadar uğraştırıcı oldu ki çok büyük zaman ve emek istiyor. o yüzden global beta ile yola devam ediyorum.

haftalık global beta çıktığında twrp ile yazdırıp magisk ile tekrar root yapıp kullanıyorum.
Bütün sorunlar tek tek açıklanmış normal olarak bende de aynı şeyler var çok teşekkürler hocam
[doublepost=1511728938,1511728743][/doublepost]
Anladım hocam, dediğim gibi siz hiç cihazı Rootlamak ile falan uğraşmayın o zaman. İlk yapacağınız şey, Dahili hafızayı komple formatlamak. Komple formatlamadan (Wipe - Format Data ile), farklı rom kuramazsınız. Romu kurup, bir kere cihaz açıldığı zaman; sonrası artık çok daha rahat olacak :)
Anlaşılan mi 6 insanı sınırlandırdı yapacak birşey yok deneye deneye artık ama formatlamama rağmen root sorunu verdi tekrar dormatlsyıp bu sefer mi cloud yedeğini yüklemeyeceğim bakalım sonuç ne olacak

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bütün sorunlar tek tek açıklanmış normal olarak bende de aynı şeyler var çok teşekkürler hocam
[doublepost=1511728938,1511728743][/doublepost]
Anlaşılan mi 6 insanı sınırlandırdı yapacak birşey yok deneye deneye artık ama formatlamama rağmen root sorunu verdi tekrar dormatlsyıp bu sefer mi cloud yedeğini yüklemeyeceğim bakalım sonuç ne olacak

Umarim sifirdan kurunca düzelir hocam. Bu sefer yedek alırsınız tekrar :)

Oyla:

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
ertanx hocam bende cofface twrp yi yükledim ve restore stock recovery i işaretledikten sonra yeniden başlattan sonra hangisini seçeceğimi bilemedim ve sonra telefon açılmadı fastboota girip global kararlı flaşladım sonra buraya baktım bende heralde twrp yi boot ettikten sonra magisk flaşlamamız lazım (root yapmak istemiyordum ama hem bunun için hemde all in one modu için yapacaz artık) ama bende dosyaları görmüyor format data yaptıktan sonra flaşlarsam kalıcı olur mu

Not: Bi ara eu rom yüklemek istemiştim twrp yi boot ettikten sonra format data ve diğer wipe ları yapıp flaşlamaya çalıştığımda hata veriyordu bu hatayı nasıl aşarım

Hocam biraz karışık oldu kusura bakmayın yardım ederseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt