Yardım Mİ 6 son gelen Android Pie Güncellemesi sonrası Şarj olmama sorunu

Trkglyz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mİ 6
Konular
1
Arkadaşlar, 2 gün önce gelen Android Pie Güncellemesi sonrasında Mi 6 telefonum şarj olmamaya başladı. Telefonu kapatıp açınca ve şarj cihazını takınca şarj oluyor ancak hemen geri kesiliyor. Şarj kablosunu 3-5 sefer çıkarıp takınca ancak o zaman şarj etmeye başlıyor. Aynı sorunu yaşayan veya bu soruna çözüm bulan var mı?

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Donanımsal sorun olabilir farklı şarj aletiyle deneyin sonuç aynı olursa şarj girişine toz kaçmış olabilir. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız yedek alarak telefonu sıfırlayınız.

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Benimde daha yeni yeni fark ettiğim şarj olurken (power bank) 80-90 civarında anlık kesilmeler yaşıyorum cihazı bir kaç kere sıfırladım ama düzelmedi.

halil627

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halilibrahim
Cihazım
xiaomi 6
Konular
0
Bende gece yatarken mi 6 telefonumu sarja taktım sabah sarj olmamıştı bende soketi tam takmamışımdır diye sarj aletinide yanıma aldım işe geldim sonra kontrol ettiğimde 1 dakika telefon sarj oluyor sonra kesiyor. Ama telefon USB den sarj oluyor ve Sarj aleti diğer baska telefonları sarj ediyor. sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi

Trkglyz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mİ 6
Konular
1
Donanımsal sorun olabilir farklı şarj aletiyle deneyin sonuç aynı olursa şarj girişine toz kaçmış olabilir. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız yedek alarak telefonu sıfırlayınız.
Farklı bir şarj aleti ile de denememe rağmen düzelmedi. Kendi şarj aletimi farklı telefonda denedim sorunsuz çalışıyor. Ayrıca bu sorunun başladığı andan itibaren yeniden başlat özelliğide çalışmıyor. Telefonu yeniden başlatmaya kalkınca telefon kapanıyor açılmıyor. Yazılımsal bir sıkıntıya benziyor ancak telefonu da sıfırlamama rağmen düzelmedi.

Eaydin08

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi6
Konular
0
mi 6 (mıuı 10.4.1.0) güncellemesinden sonra mobil veri düzgün çalışmıyor. Wifii dan interneti kullanabiliyorum ama. yardımcı olabilir misiniz?

xargrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Benimde başıma geldi günlerdir uğraşıyorum.. Yazılımsal olduğunu düşünüp internette tavsiye edilen çoğu işlemi yaptım bi işe yaramadı.. Son olarak Elime bir toplu iğne alıp şarj soketinin içini temizledim, yetmedi şarj kablosunu değiştirdim.. Şu anda hiç bir sorun kalmadı.. Ben bu şekilde çözdüm Umarım sizde sorununuzu çözersiniz..

CihadOzden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 6 Ceramic
Konular
0
Aynı sorunlar bende de var ve tel kapalı olsa bile çok çabuk şarj tüketiyor yani telefon kapalıyken bile 8-10 saatte tamamen şarjı bitiyor yazılım öncesi hiç bir sıkıntısı yoktu telefon güncelleme den sonra böyle oldu çözümü bulan arkadaş var mı yazılımı geri çekme şansımız var mı yardım lütfen şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Üst Alt