Soru Mi 6 Şarj Zamanlama ?

• Konbuyu başlatan Seken
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 3K

Seken

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ne ?
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşımın internette gördüm de Mi 6 larda bir özellik varmış şarj cihazı takılı olsa dahi belirlediğiniz zamanlarda telefonu şarj ediyormuş böyle bir özellik mümkünmü varmıdır ?

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
O dediğiniz zaman ayarla mi nin prizi ama şöyle bir şey var zaten şarj yüzde yüzü gördümu kapatıyor kendini doldurmuyor gereksiz bence tak gece sabah al işe git öyle yapıyorum :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben o konuda hala çelişkideyim anlatınca mantıklı gelecek
Zaman ayarlı prize takıp 2 saat 30 dk ayarlıyorum cihaz 100 oluyor ama sabah aldığımda 98-99 olduğunu görüyorum
Fakat normal şarj aletini takıp sabah aldığımda 100 olarak alıyorum
Çeliştiğim yer bu

Oyla:

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Zaman ayarlı prize takıp 2 saat 30 dk ayarlıyorum cihaz 100 oluyor ama sabah aldığımda 98-99 olduğunu görüyorum
Çeliştiğim yer bu
Şimdi mantıksal olarak bakarsak pirize diyoruz ki 2saat kusur her neyse elektrik ver sonra kes bunu doğal olarak kapatıyor kendini ve sabaha kadar beklemede kaldığı için şarj yiyor bu normal ama prizde şöyle oluyor yüzde yüz olunca kapatıyor şarjı beklemeye geçiyor beklerken şarj yiyor doğal olarak yüzde 99a düşüyor e bunu yüz yapması lazım hani öyle programlı ya yüz yapıyor tekrar beklemeye geçiyor bence bu doldur bosaltta bir sorun olmaz .

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Şimdi mantıksal olarak bakarsak pirize diyoruz ki 2saat kusur her neyse elektrik ver sonra kes bunu doğal olarak kapatıyor kendini ve sabaha kadar beklemede kaldığı için şarj yiyor bu normal ama prizde şöyle oluyor yüzde yüz olunca kapatıyor şarjı beklemeye geçiyor beklerken şarj yiyor doğal olarak yüzde 99a düşüyor e bunu yüz yapması lazım hani öyle programlı ya yüz yapıyor tekrar beklemeye geçiyor bence bu doldur bosaltta bir sorun olmaz .

Doldur boşalt yapınca da eski cihazımda batarya kalibrasyon sorunu vardı bu cihazlarda da olur mu acaba diye düşünüyorum ama teknoloji ne derece gelişti bilgim yok :)
Daha önce de belirttiğim gibi bu işlem münazara gibi faydalı diyen de var zararlı diyen de

Oyla:

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Doldur boşalt yapınca da eski cihazımda batarya kalibrasyon sorunu vardı bu cihazlarda da olur mu acaba diye düşünüyorum ama teknoloji ne derece gelişti bilgim yok :)
Daha önce de belirttiğim gibi bu işlem münazara gibi faydalı diyen de var zararlı diyen de
Şimdi kalibre olayı bir dizi text dosyası oraya yazıyor sistem şarj hareketlerini mesela kalibre kaçtı, olmazda kaçtı diyelim o zaman su olabiliyor batarya %90 veya 80dolu aslında ama sana yüz gösteriyor onunda sebebi var tabi girmeyelim şimdi yani sonuç olarak bu telefonun 3bin kusur bataryası ve quick şarjı varken bana 90 şarjda verse ne olur 80de verse ne olur zaten her yer piriz yüzde 50yi görmeden takıyorum pirize 10dk bakıyorum işime ;)

Oyla:

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Çeliştiğim yer bu
Hocam o zaman kesiyordur elektrigi sarj iniyordur %99 oldu mu tekrar sarj ediyordur. Ben 3 aydan beri bir kere bile gece birakmadim sarjda

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam o zaman kesiyordur elektrigi sarj iniyordur %99 oldu mu tekrar sarj ediyordur. Ben 3 aydan beri bir kere bile gece birakmadim sarjda
Ben gece bırakıyorum ama zaman ayarlı priza :)

Oyla:

Seken

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ne ?
Cihazım
Mi 6
Konular
5
zaten benim konuyu açmamdaki maksat pilin hasar görmemesi bu doldur boşaltlar sebebiyle. şuanlık yeni aldığım mi6 nın pil performansı benim beklentilerimin çok üstünde. aktif kullanmama rağmen 1 gün 4-5 saat falan rahat dayanıyor.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam böyle birşeyin faydası zaten olamaz. Ama zararı ne denli büyük ya da küçük; önemli olan bunu konuşmak. Ki ne olursa olsun belli bir derecede zararı olacak; sonuçta cihaz 1 kere bile bu işleme girse her gece fazladan 1 kez şarj olmuş sayılır. Bende acil durumlar haricinde gece şarjda bırakmamaya çalışıyorum; en güzeli de sizin yaptığınız aslında.

Bu arada Ben gece şarj full dolu iken telefonu bekleme durumunda bırakınca; sabah telefonun şarjı halen %100 oluyor. Sizde neden düşüş oluyor, ben onu anlamadım. Normalde %100 ile almanız lazım sabahta.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam böyle birşeyin faydası zaten olamaz. Ama zararı ne denli büyük ya da küçük; önemli olan bunu konuşmak. Ki ne olursa olsun belli bir derecede zararı olacak; sonuçta cihaz 1 kere bile bu işleme girse her gece fazladan 1 kez şarj olmuş sayılır. Bende acil durumlar haricinde gece şarjda bırakmamaya çalışıyorum; en güzeli de sizin yaptığınız aslında.

Bu arada Ben gece şarj full dolu iken telefonu bekleme durumunda bırakınca; sabah telefonun şarjı halen %100 oluyor. Sizde neden düşüş oluyor, ben onu anlamadım. Normalde %100 ile almanız lazım sabahta.
Hocam aslında bunu çok şarj yiyen romlarda fark edebiliyorsunuz örn miuitr bekleme modunda %10 gidiyordu orada fark ettim bunu , son zamanlarda (yeni güncellemelerde globedeyim onda ) pek gitmiyor

Oyla:
Üst Alt