Yardım Mi 6 Miui 10.0.1. 0 Güncelleme Sonrası Sorunlar

HasanRafet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Rafet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 10.0.1. 0 kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Mi 6 cihazına miui 10.0.1.0 güncellemesi geldi daha sonra kilit ekranında müzik görüntülenmemeye başladı ayrıca WhatsApp için bildirim gelince yarısı gözüküyor yarısı gözükmüyor ayrıca tuşları devre dışı bırakma fonksiyonunu google Chrome için her zaman sor olacak şekilde ayarladım fakat sadece Chrome Üzerinden video izlerken soruyor

Aymit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet safa
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
2
Dostum bu güncelleme aylar önce geldi yenisi gelir çok takma sana yeni gelmesine çok şaşırdım

Oyla:

HasanRafet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Rafet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Yen
Dostum bu güncelleme aylar önce geldi yenisi gelir çok takma sana yeni gelmesine çok şaşırdım
Yeni gelmedi aylardır bu sorunları yaşıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Temiz kurulum veya cihazı sıfırlama sorunuzu çözebilir.
Temiz bir kurulumu nasıl yapacağımı bilmiyorum cihazıda sıfırlamaktan yana değilim ama mecbur kalırsam yapacağım cihaza nasıl Temiz bir kurulum yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz eğer mecbur kalırsam

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Yen

Temiz bir kurulumu nasıl yapacağımı bilmiyorum cihazıda sıfırlamaktan yana değilim ama mecbur kalırsam yapacağım cihaza nasıl Temiz bir kurulum yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz eğer mecbur kalırsam
BL kilidinizin kapalı olduğunu görüyorum bu yüzden tek seçeneğiniz Fabrika Ayarlarına sıfırla yapmak, bu yöntemde temiz kurulum ile hemen hemen aynı sonucu verecektir.

Oyla:

HasanRafet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Rafet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
BL kilidinizin kapalı olduğunu görüyorum bu yüzden tek seçeneğiniz Fabrika Ayarlarına sıfırla yapmak, bu yöntemde temiz kurulum ile hemen hemen aynı sonucu verecektir.
Bl kilidinin tam olarak işlevi hakkında bilgim yok konu açarken sormuştu internetten bakıp bildiğim anladığım kadarıyla yazdım yani açık olma ihtimali de var fakat şunu sormam gerekiyor fabrika ayarlarına sıfırlarsam sonuç elde edermiyim yoksa düzelmeme ihtimalide var mı ayrıca Bl kilidinin açık olup olmadığını nasıl anlayacağım

Oyla:

Muaddib1789

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hdndn
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
9
Yen

Boşuna temiz kurulum yapmayın genelin yaşadığı sorunlar bunlar. Güncelleme ile düzelecek mi göreceğiz.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Bl kilidinin tam olarak işlevi hakkında bilgim yok konu açarken sormuştu internetten bakıp bildiğim anladığım kadarıyla yazdım yani açık olma ihtimali de var fakat şunu sormam gerekiyor fabrika ayarlarına sıfırlarsam sonuç elde edermiyim yoksa düzelmeme ihtimalide var mı ayrıca Bl kilidinin açık olup olmadığını nasıl anlayacağım
Hocam cihazı açarken altta "unlocked" yazıyorsa kilit açıktır. Kilit ne ise yarıyor derseniz kısaca cihaza müdahale etmeyi zorlaştıran bir mekanizma diyebiliriz.

Oyla:

HasanRafet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Rafet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Boşuna temiz kurulum yapmayın genelin yaşadığı sorunlar bunlar. Güncelleme ile düzelecek mi göreceğiz.
Peki güncelleme ne zaman gelecek bir tarih var mı belli mi

Hocam cihazı açarken altta "unlocked" yazıyorsa kilit açıktır. Kilit ne ise yarıyor derseniz kısaca cihaza müdahale etmeyi zorlaştıran bir mekanizma diyebiliriz.
Teşekkür ederim peki fabrika ayarları hakkında sorduğum soru için ne söyleyebilirsiniz yani sıfırlarsam kesin sonuç elde eder miyim

Oyla:

HasanFB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
19
bendede bluetooth kulaklıkla müzik dinlerken sesler kopuk kopuk geliyorda arada mecburen 9.2.2 ye döndüm yeni güncelleme gelmesini bekliyorum çinde gelmiş yakında bizede gelir

Oyla:
Üst Alt