Yardım Mi 6 Kamera Değişikliği

Polstuslu45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Revolution OS MİUİ
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar.
Daha önce 2 kamera siparişi verdim değiştirmek için. Birincisi taktığımda çalıştı. Fakat bir süre sonra (10dk) yeşil çekmeye başladı iade ettim. İkinci siparişimde kamera takmama rağmen hiç çalışmadı. Onuda iade ettim. Doğrumu bilmiyorum bir telefoncu dosya flashlamam gerektiğini söyledi TWRP'den. Tam olarak ne yapmam gerekli aldığım kameranın çalışması için?
Bu arada takım işlemini stock romda kilitliyken yaptım.
Destek, yardımlarınız için teşekkürler.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Bunu bir deneyin. Stock kameraya bayağı bir özellik kazandırıyor....

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bunu bir deneyin. Stock kameraya bayağı bir özellik kazandırıyor....

Hocam yazılımsal olarak değil arkadaş donanım olarak kamerayı değiştirmiş . Polstuslu45 stock rom yüklü iken denediniz mi ?

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Oyla:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Hocam mi6 arka kamera için çeşitli donanım versiyonları mevcut c1 dual ve c1m dual şeklinde v10'a kadar donanım sürümleri var.
Sizin telefondan çıkardığınız kameranın sürümü ile yeni aldıklarınız eşleşiyormu?
Eşleşmiyorsa donanım farklılıklarında kamera yazılımı düzgün çalışmaz, bu size gönderilen kameraların bozuk olduğu anlamına gelmeyebilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Hocam mi6 arka kamera için çeşitli donanım versiyonları mevcut c1 dual ve c1m dual şeklinde v10'a kadar donanım sürümleri var.
Sizin telefondan çıkardığınız kameranın sürümü ile yeni aldıklarınız eşleşiyormu?
Eşleşmiyorsa donanım farklılıklarında kamera yazılımı düzgün çalışmaz, bu size gönderilen kameraların bozuk olduğu anlamına gelmeyebilir.

Hocam peki merak ettim bunlar arasında ne gibi farklar var mesela LG panel ile jdi panel gibi mi

Oyla:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Hocam peki merak ettim bunlar arasında ne gibi farklar var mesela LG panel ile jdi panel gibi mi
Hocam tam olarak donanım farklılıkları arasındaki farkı bilmiyorum ancak tüm sürümlerde kullanılan algılayıcı sensör aynı imx386.
Sensörlere bağlı devre kartı ve devre elemanların dizilişinde iyileştirmeye gidilmiş olabilir, arkadan aydınlatmalı cmos sensörlerde devre elemanlarının yerleşiminin fotoğraf kalitesine etki ettiğini biliyorum.

Oyla:

Polstuslu45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Maalesef bordunu yırttım ve attım. Ama uyum sorunu yaşasam yeşil görüntü almam diye tahmin ediyorum. Evet stock rom üzerinde denedim. Birincide ilk düzgün çalıştı kapağı taktım yeşil ekran aldım. İkincide ise hiç çalışmadı. Peki ne yapacağım??

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Maalesef bordunu yırttım ve attım. Ama uyum sorunu yaşasam yeşil görüntü almam diye tahmin ediyorum. Evet stock rom üzerinde denedim. Birincide ilk düzgün çalıştı kapağı taktım yeşil ekran aldım. İkincide ise hiç çalışmadı. Peki ne yapacağım??

Özelden yazar mısın hocam

Oyla:

Polstuslu45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Mi 6
Konular
4

Lütfen cevap verirmisiniz bordu kırıldı atmıştım. İlk görseldeki gibi gri denemiştim hiç çalışmamıştı. İkincide komple siyah o çalışıp yeşile dönmüştü. Nereden öğrenebilirim şimdi? Eski kamera bilgisi yok. Model no sordu bir satıcı bende bilmiyorum model numarasını nerede yazar ki?

Oyla:
Üst Alt