Mi 6 İncelemem.... Alınır mı ?

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10
Merhabalar ;
Yaklaşık olarak 10 gün önce cepport dan mi6/64 Black aldım. Gözlemlediklerimi saygı değer miuitürkiye ailesi ile paylaşmak istiyorum.

Tasarım & Dış Görünüş

+ Tasarımını oldukça beğendiğimi söylemek istiyorum. Bir çok arkadaşım İphone zannetti ( İphone u olan bile )
+ Bana çok ince bir telefon gibi geldi 5.15 inç gayet yeterli diye düşünüyorum.
- Oldukça kaygan bir telefon kılıfsız kullanmak zor gibi duruyor belki zamanla alışılabilir. ( ince ve uzun bir elim olmasına rağmen tutmak zor olabiliyor düşürülme riski mevcut )
- mi 6 ağır bir cihaz uzun süre telefon konuşması ya da desteksiz elde tutulduğu zaman yoruyor eli

Temel Özellikleri

Hız : Snapdragon 835 işlemcinin farkını hissediyoruz. gram takılma ve ya çalışmayı durdurdu gibi kronik android sorunlarıyla karşılaşmadım benden bu konuda tam puan aldı.

Ekran parlaklığı ve renklerin görünümü : Daha önceki telefonumda kesinlikle yüksek güneşe maruz kalındığı zaman son parlaklıkta dahi telefonu göremezdim. Mi 6 bu konuda olması gereken gibi. Ve ekrandaki renk tonu gayet güzel

Parmak izi : Daha önceki telefonumda ( Lg g3 ) parmak izi yoktu. Bu yüzden kıyas yapamam ama saniyeden daha hızlı okuyor ve parmağımın bütün kenarlarını net bir şekilde tanıttığınız zaman dik dahi bassanız açıyor yorum sizin :)

Arayüz : Sanırım İ phone arayüzüne benziyor. Şık ve stabil diyebilirim 100lerce de tema imkanı da var. Dilerseniz farklı bir arayüz ( Nova, Tsf Shell.. ) kullanabilirsiniz herhangi bir pil ve ya hız düşüşü yaşanmaz.

İkinci Alan : Bu özelliğe kesinlikle değinmek istiyorum. Daha önce böyle bir özellik duymadım ve görmedim de. Kısaca anlatmak gerekirse telefonunuzu ikiye bölüyor farklı işletim sistemleri gibi düşünülebilir. Farklı parmak izleri ile giriliyor ve geçişde yaparken de yine şifre ya da parmak izi istiyor. Geçişler normal olandan yavaş olsa da çok bekletmiyor. Açıkcası benim çok hoşuma gitti. Yaklaşık 3 gün böyle kullandım. Gayet güzel çalıştı ama belli bir zamandan sonra yavaşlamalar oldu ram yeterli gelmeyebiliyor sanırım ama yinede kullanılabilir pil de de % - 5-10 arası değişim gösterir diye düşünmekteyim. [ ( İş & normal kullanım, Normal kullanım & Çocuk için ve ya gizli bir kullanımda yapılabilir size kalmış :) ]

Kamera

Kamera konusunda çok fazla bir şeye değinmeye gerek yok bence kısaca anlatmak gerekirse gün ışığında mükemmel diyebilirim. Özellikle bokeh efektine hayran kaldım. Işık düştüğü zaman arada dağlar kadar fark oluşuyor gözle görülür kumlanmalar oluyor diyebilirim ama yinede genel olarak iyi diyebilirim. Fotoğraf çekme aşığı iseniz profesyonel bir makine alıp gezilerinizde onu kullanmanızı tavsiye ederim.

Pil

Pil rahatlıkla 1.5 günü çıkarabilcek yapıya sahip. Ekran süresi olarak iddaa edildiği gibi 7-8 saatleri kesinlikle görmedim belki benim yoğun kullanımımdan kaynaklı olabilir ama sonuçta 1.5 gün gayet yetiyor. Daha iyi olabilirdi.

Isınma

Standart kullanımda ısınma oluşmuyor Ancak yüksek grafikli oyunlar oynandığı zaman bariz ısınıyor diyebilirim ama bu da çok normal.

İnternet

Bu konuda çok fazla yorum yapıldı kısaca söylicem çeken yerde çekiyor çekmeyen yerde çekmiyor olumlu olumsuz bir durum gözlemlemedim ( T.T )

Fiyat

2000 lira gibi bir fiyat tek başına bakıldığı zaman yüksek gibi dursa da diğer markaların amiral gemilerine göre yarı yarıya bir sonuçla bırakıyor bizi. Bu da mi 6 yı alma iştahını arttıran faktörlerden birisi.

Son olarak F/P olarak harika bir cihaz belkide en önemli özelliği fiyatıdır. Alan arkadaşlara hayırlı olsun, alacak arkadaşlara da tavsiye ederim.

Son düzenleme:

erdem2003

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
17
ikinci ekran dediğiniz şey ikinci alan galiba?
ikinci ekran çünkü ekranı ikiye bölme olarak algılanabilir,

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10

Aynen hocam öyle. Herhangi bir bilgim yoktu bunla alakalı kullanmadan önce. Ayrıca belirteyim bu özellik ile uygulamalar birbirinden bağımsız çalışabiliyor isterseniz aynı uygulamadan iki yerde de olabiliyor. Bence bir çok kişinin hoşuna gidecek önemli bir detay olarak gördüm.

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Aynen hocam öyle. Herhangi bir bilgim yoktu bunla alakalı kullanmadan önce. Ayrıca belirteyim bu özellik ile uygulamalar birbirinden bağımsız çalışabiliyor isterseniz aynı uygulamadan iki yerde de olabiliyor. Bence bir çok kişinin hoşuna gidecek önemli bir detay olarak gördüm.
Hocam zaten mıuı da uygulama klonlama var ikinci kullanıcı açıp bidaha kurmaya gerek yok.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
paylaşım için teşekkürler hocam MI6 alacaklar için yararlı bir inceleme olmuş.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşımız ikinci Ekran demiyor, ikinci Alan diyor...yani yanlış algılanılanacak bir durum yok ortada

Hocam zaten mıuı da uygulama klonlama var ikinci kullanıcı açıp bidaha kurmaya gerek yok.
Bu bahsedilen ikinci Alanın, Uygulama klonlamayla uzzaktan yakından alakası yok.....Misafir Modu gibi düşünün....Saygılarımla

Sayın turkeycel Siz de Cihazınızı güle güle kullanın.....

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Sanırım msy arkadaşımız ikinci alan içinde tekrar kurmaya gerek yok demek istedi skorpi hocam

• Beğen
Tepkiler: msy

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sanırım msy arkadaşımız ikinci alan içinde tekrar kurmaya gerek yok demek istedi skorpi hocam
Bilemem ki...Ben ne okuduğuma ve anladığıma bakarak yazdım...anladığım kadarıyla da, kendileri O şekilde anlamamışlar....

Üst Alt