Yardım Mi 6 için Lineage OS yüklemek?

cono80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V11.0.6.0.PCAMIXM
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 6 (sagit)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhabalar. Telefonumun garantisi bitti. Custom ROM olarak Lineage OS kurmayı düşünüyorum. Daha önceki telefonlarımda da root ve custom rom kurulumu yapmıştım ancak Mi telefonlarda biraz farklı galiba. Bootloader kilidi açmak, twrp yüklemek ve root hakkında yardımınızı rica ediyorum. Lineage OS hakkındaki yorumlarınıza da rica ederim.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Arkadaşlar merhabalar. Telefonumun garantisi bitti. Custom ROM olarak Lineage OS kurmayı düşünüyorum. Daha önceki telefonlarımda da root ve custom rom kurulumu yapmıştım ancak Mi telefonlarda biraz farklı galiba. Bootloader kilidi açmak, twrp yüklemek ve root hakkında yardımınızı rica ediyorum. Lineage OS hakkındaki yorumlarınıza da rica ederim.
Rehber - Custom Rom Nedir Nasıl Kurulur ? buyrun

Oyla:

cono80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Teşekkütler hocam. Ancak merak ettiğim konulardan birisi de MIUI ile arasında güvenlik olarak sürekli google security patch updatelerini aldığı için daha iyi olduğu söyleniyor.
Aosp romlar da alıyor güvenlik yaması,romdan roma değişir tabi

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Tercihinize saygı duymakla beraber Mi6 gibi bir cihazı efsane yapan eu beta rom dur. Bilhassa miui 12 bazlı 20.4.30 ile bir başka cihaz oldu diyebilirim. Kaldı ki aosp romlar bizim cihazlarda sanki emanet gibi duruyorlar..
Tabii yine de tercih sizin..

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Aosp romlar her ay güncelleme alıyor güvenlik güncellemesi.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Tercihinize saygı duymakla beraber Mi6 gibi bir cihazı efsane yapan eu beta rom dur. Bilhassa miui 12 bazlı 20.4.30 ile bir başka cihaz oldu diyebilirim. Kaldı ki aosp romlar bizim cihazlarda sanki emanet gibi duruyorlar..
Koçara hocama kesinlikle katılıyorum Mi 6'nın üstadıdır kendisi 8=) .Kendisinin tavsiyeleri ile cihazı en iyi duruma getirebilirsiniz.

Oyla:

cono80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Beta romlar daha geliştirme aşamasında olduğu için kararsızlık ve hata ile karşılaşma yüksek diye biliyorum.Sizin gözüşleriniz nedir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Koçara hocama kesinlikle katılıyorum Mi 6'nın üstadıdır kendisi 8=) .Kendisinin tavsiyeleri ile cihazı en iyi duruma getirebilirsiniz.
Eyvallah hocam :D

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Beta romlar daha geliştirme aşamasında olduğu için kararsızlık ve hata ile karşılaşma yüksek diye biliyorum.Sizin gözüşleriniz nedir?
Eu nun beta sürümleri en az Stabil romlar kadar stabil diyebilirim. Uzun zamandır eu beta rom kullanırım ve hiç başka bir roma geçme ihtiyacı hissetmedim. ( Kısa süreli miroom ve Revos tecrübem dışında)
Ufak tefek hatalar tabiki oluyor ama bir hafta sonra gelen güncelleme ile sıkıntılar çözülüyor.
Bence siz Mi6 nın güncelleme desteğinin kesileceği 19 hazirana kadar eu beta sürümlerini deneyimleyin. Daha sonra isterseniz istediğiniz herhangi bir AOSP roma geçebilirsiniz.
Fakat Mi6 nın hakkını veren eu rom dur. Eminim yükledikten sonra bunu sizde anlayacaksınız.

Oyla:

cono80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Eu nun beta sürümleri en az Stabil romlar kadar stabil diyebilirim. Uzun zamandır eu beta rom kullanırım ve hiç başka bir roma geçme ihtiyacı hissetmedim. ( Kısa süreli miroom ve Revos tecrübem dışında)
Ufak tefek hatalar tabiki oluyor ama bir hafta sonra gelen güncelleme ile sıkıntılar çözülüyor.
Bence siz Mi6 nın güncelleme desteğinin kesileceği 19 hazirana kadar eu beta sürümlerini deneyimleyin. Daha sonra isterseniz istediğiniz herhangi bir AOSP roma geçebilirsiniz.
Fakat Mi6 nın hakkını veren eu rom dur. Eminim yükledikten sonra bunu sizde anlayacaksınız.
Hocam birde bootloader kilidinin açılması bazı özelliklerin devre dışı kalmasına ve güvenlik açısından sıkıntıya sebep oluyormuş. Find my phone gibi. Bir diğer sorum da twrp yükledikten sonra da miui offical sitesinen indireceğimiz rom.zip ( ) dosyasını twrp ile kurma durumumuz var mıdır?

Oyla:
Üst Alt