Haber Mi 6 için kötü haber

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Her ne kadar telefonların ömrü çok uzun olmasa da ilerleyen yıllarda uygulama geliştiricileri eski sürümlere desteği kestiği zaman Android sürümünün önemi ortaya çıkmış olur sanırım :)
gectim android 7yi android 6ya bile destegin kesilmesine daha cok var. yani xiaominin şuan yaptigi cok mantıklı. en fazla 5sene kullanılacak cihaza neden android 8-9getirmeye çalışsın. onun yerine uygun android sürümüne cok kararli bir arayüz sunar daha iyi

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
muiu 10 ilk geldiğinde ne sıkıntılar yaşadık bizde biliyoruz hocam android 8 ilk çıktığında da sıkıntıların olması çok normal. Ben mi mix cıhazımda android 6.0 varken ki oyun performansıyla şuan yüklü android 8 oyun performansı arasında dünya kadar fark var. Tabi ki muiu sürümünün de etkisi var ama android sürümü güncellenmese de olur diye bir şey yok yani.
Muhakkak öyledir. Zaten bizim yani en azından benim android sürümü güncellenmesin diye bir iddiam yok. Elbetteki güncellensin. ( Ben şu an hevesle android pie yi bekliyorum ) Yalnız şurası da bir gerçek.... Anroid güncellemesinin sisteme pek etkisi olmuyor. En azından ben göremedim.

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Xiaomi pie güncellemesi yayınlama sa bile, xda forumunda yayınlanacak aosp tabanlı android 9 ve hatta 10 sürümlerini bile bu cihazda kullanmaya devam edeceğim.
Mi 6'nın donanımı yeter de artar bile, sırf güncelleme vermeyecekler diye güzelim cihazı çöpe atacak değiliz.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Güncelleme sadece performans artışının sağlanması amacını baz almaz, güncelleme aynı zamanda güç yönetiminin iyileştirilmesi sağlanarak ekran süresinin uzatılması, karnelden kaynaklı cihazda ısınma gibi fiziksel aksanlara zarar verebilecek durumların oluşmasını engellemek, oluşan uygulama hataların giderilmeye çalışılması şeklinde yapıldığı taktirde güncellemedir ..

9.2.3.0 güncellemesi dağıtıldığında telefonların aşırı derecede ısındığına , 8 saat gibi uzun bir sürede bile ancak 0 dan 75-78 seviyelerine kadar şarj olabildiğine şahit olduk .. şahsen telefonlar ısıdan cayır cayır yanarken sonradan sağlıklı sayılabilecek bir güncelleme dağıtılmış olsa bile fiziksel olarak etkilendiklerini düşünüyorum ..

Yani performans artışına bataryayı değişmiş olduk ne anladık biz bu işten ?

Önemli olan sistemin maximum performansta rahatça çalışabilmesidir

Cihazın fiziksel özelliklerini en iyi şekilde zorlanmadan cihazı yormadan kullanmasını sağlayacak bir güncelleme versinler stabilitede bir problem olmasın isterse android sürümüm 5 olsun şahsen benim için bi önemi yok

He android güncellemesi vermesin demiyorum tabiki onunda katkıları var ama verecekse doğru düzgün bir güncelleme versin, kullanışlı sevilen bir özelliği geliştirmek yerine bi güncellemeyle ortadan kaldırmasın ..

Önemli olan bunlar ...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
normalde xiaomi mi serilerine 2 android redmi serilerine 1 android güncellemesi veriyor ve mi 6 1 android güncellemesi aldı aslında vermesi lazım ama artık ben xiaomi ye güvenemiyorum. en az 4 - 5 sene miui güncellemesi veren şirket artık 2. yıl sonunda miui güncellemelerini de kesiyor. iyice samsunglaştı..

Bence bu guncelleme olayi tamamem cipset ile alakali, 801,808,810 ve hatta 820 de bir hayli isinma sorunu mevcuttu.

Zaten bu ısınma sorunları yuzunden kağıt üstünde ucan kaçan bu cipsetli cihazlar yarım saatlik oyun sonunda sd 625 seviyesine iniyordu(karşılaştırma videoları vardi mobilde olduğumdan atamıyorum)

Her çıkan Android versiyonu daha fazla kaynak tuketir.
Güncelleme konusunda Xiaomi hala top class seviyesinde bana gore

Redmi note 5 kullaniyorum fabrikadan nougat ile cikan bu cihaz pie guncellemesi icin tester ekibi açtılar.

Sorun xiaomi den değil geri zekali snapdragon thermal sorunlu cipsetlerinden de kaynaklanıyor.
Nasıl gundeme gelmedi bu skandal seri anlamak güç.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Bence bu guncelleme olayi tamamem cipset ile alakali, 801,808,810 ve hatta 820 de bir hayli isinma sorunu mevcuttu.

Zaten bu ısınma sorunları yuzunden kağıt üstünde ucan kaçan bu cipsetli cihazlar yarım saatlik oyun sonunda sd 625 seviyesine iniyordu(karşılaştırma videoları vardi mobilde olduğumdan atamıyorum)

Her çıkan Android versiyonu daha fazla kaynak tuketir.
Güncelleme konusunda Xiaomi hala top class seviyesinde bana gore

Redmi note 5 kullaniyorum fabrikadan nougat ile cikan bu cihaz pie guncellemesi icin tester ekibi açtılar.

Sorun xiaomi den değil geri zekali snapdragon thermal sorunlu cipsetlerinden de kaynaklanıyor.
Nasıl gundeme gelmedi bu skandal seri anlamak güç.
Mi 3/Mi/Mi5/mi5S'de çekirdek kapatma olayı tamamen xioamiye bağlı. Xioami dışında hiçbir firma SD800/821'a kadar olan hiçbir telefonunda bu duruma geçmedi.Xioami benim gözümde top class seviyesinde bir marka olamaz.Kötü bir marka demiyorum top class seviyesinde marka olmak farklı bir olay.Xioaminin yazılımsal olarak üzerinde çok çalışması gereken şeyler var arayüzü oldukça hafifletmek gibi.

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Çok ta önemli değil uygulama desteği falan sıkıntı yaratmadığı sürece ki Windows değil bu böyle olsun güncelleme alması o kadar da önemli değil.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Mi 3/Mi/Mi5/mi5S'de çekirdek kapatma olayı tamamen xioamiye bağlı. Xioami dışında hiçbir firma SD800/821'a kadar olan hiçbir telefonunda bu duruma geçmedi.Xioami benim gözümde top class seviyesinde bir marka olamaz.Kötü bir marka demiyorum top class seviyesinde marka olmak farklı bir olay.Xioaminin yazılımsal olarak üzerinde çok çalışması gereken şeyler var arayüzü oldukça hafifletmek gibi.

Zaten marka olarak değil, telefonlarina güncelleme desteği bakımından top class dedim :)

Yoksa herkesin malumu yazilimlari tiriska, çıktıktan 6 ay sonra yazılım desteğini kesen firmaları gördükten sonra. ama snapdragon da bu seriler konusunda açıkçasi özür borçlular iyi kaktirdilar bizlere.
En az iki nesil telefonlar soba oldu, markadan bağımsız..

asim03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
5
Xiaomi ucuz ve yazılım destegi iyi olduğu icin seviliyor. Sen amiral gemisi diye sattigin telefona 2 buyuk güncelleme veremiyorsan buyuk değilsin. En kotu ihtimalle resmi olarak android 9 almasi gerekir. Miui guncellemesi veriliyor muhabbetini geciniz. O zaman android surumu guncellemesi vermesinler telefonların hic birine. Samsung, sony android surum yerine yazilim guncellemesi versin gorsellik degissin bitsin. Xiaomi kullanmadan önce dusuncem yazilim olarak cok iyi olmalari ve haftalik guncellemelerle kullanicilari memnun etmeleriydi. Mi6 kullaniyorum ve boyle bir sey soz konusu degil. Adamlar her yeni guncellemede baska bir sey bozuyorlar. Miui 9 da giderilen sorun miui 10 gelince sanki daha once yokmus gibi ayni sorunla veriyorlar guncellemeyi. Yazilim işinde vasattir xiaomi. Aksini söyleyen fanboyluk yapıyordur. Zira Custom romlarda ayni şekilde. Hepsi birbirinin aynisi. Adamlar birkac oynama yaparak parayla rom satıyorlar :)

Üst Alt