Haber Mi 6 için kötü haber

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Andoriod güncellemesinin önemli olmadığını söyleyen bazı kullanıcılar var da merak ediyorum neden cihazlara android güncellemeleri yayınlanıyor o zaman? Madem öyle sadece muiu güncellemesi yayınlansın o zaman niye uğraşıyorlar ki.
Ona bakarsan meuzi hiç bir şekilde android güncellemesi vermiyor sadece kendi launcherini güncelliyo buna nedeyeceksin hocam?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Andoriod güncellemesinin önemli olmadığını söyleyen bazı kullanıcılar var da merak ediyorum neden cihazlara android güncellemeleri yayınlanıyor o zaman? Madem öyle sadece muiu güncellemesi yayınlansın o zaman niye uğraşıyorlar ki.
O dediğiniz kullanıcılardan biri olarak size kendi kişisel tecrübelerimle şöyle cevap vereyim sayın hocam. Ben cihazı miui 8 yüklü aldım ve üç gün sonra 9.2.2 güncellemesini yükledim. Cihazımda Android 7 sürümü vardı. Daha sonra 9.2.3 sürümüne güncelledim ve cihaz android 8 oreo ya yükseldi. Bu kez parmak izi yavaşladı, batarya problemleri başladı. En sonunda da hepimizin beklediği miui 10 güncellemesini yaptım ve cihaz bu kez görsel olarak zenginleşti; hız ve performansı arttı. Cihazımda halâ android 8 yüklü,
Android Pie güncellemesi neler getirir tecrübe etmeden konuşmak nafile. ( mi 8 ve Poco kullanıcılarının memnuniyetsiziğini görüyoruz o başka ) Android One tabanlı saf android cihazlarda dediğiniz gibi performans artışı sağlayabilir, onu tartışmam ama şundan kesinlikle eminim ve iddia ediyorum. Başta Skorpi üstadım olmak üzere çoğu kullanıcının da benim gibi düşündüğüne eminim
Xiaomi cihazlarda önemli olan android güncellemesi değil sistem güncellemesidir.
Saygılarımla

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
ANDROİD 9 GÜNCELLEMESİ ALACAK TELEFON. ALLAH AŞKINA HÜRRİYETİN HABERİNE Mİ İNANIYOR SUNUZ?

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hürriyet az ötede öl ya haha-- Normal haberleri bile doğru yapmıyorlar buna hiç inanmadım

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Çünkü cihaz android tabanlı çalışıyor fakat arayüz miui

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
anladım android 4.4.4 kit kat olsa dahi muiu 11 ile bütün özellikler olacak diyosunuz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ona bakarsan meuzi hiç bir şekilde android güncellemesi vermiyor sadece kendi launcherini güncelliyo buna nedeyeceksin hocam?
dediğiniz sistemi hiç kullanmadım o yüzden romun özellikleri hakkında yorum yapamam ama android sürümü alttabanı oluşturuyor e muiu arayüzü ile birleşerek kullanıyoruz biz bu özellikleri. Android sürümlerinin getirdikleri yenilikleri sadece muiu ile alamıyoruz ki biz. Ekran bölme bile mi4 cihazımda muiu 10 olmasına rağmen yok çünkü android 6.0 cihazlarda bu özellik kullanılamıyor dediler.

1cskndlgr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cskndlgr
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
46
pie güncellemesini alacağı onaylandı bile hürriyet haber okuyup inanmayın:D onların işi gücü reyting

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Android 9 yerine miui güncellemesi verirse ne gülerim anlatamam :) Miui güncellemesi sırf güncelleme vermek için veriyorlar adam gibi bişey verdikleri yok.Miui 8'den beri arayüzde adam gibi gelişme olmadı 8 yerine 9 9 yerine 10 yazıyor. Android güncellemesi vermeyekse zaten yapmasınlar bu işi. Adamlar OP3T resmi pie veriyor.OP5/5T saymıyorum bile.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
O dediğiniz kullanıcılardan biri olarak size kendi kişisel tecrübelerimle şöyle cevap vereyim sayın hocam. Ben cihazı miui 8 yüklü aldım ve üç gün sonra 9.2.2 güncellemesini yükledim. Cihazımda Android 7 sürümü vardı. Daha sonra 9.2.3 sürümüne güncelledim ve cihaz android 8 oreo ya yükseldi. Bu kez parmak izi yavaşladı, batarya problemleri başladı. En sonunda da hepimizin beklediği miui 10 güncellemesini yaptım ve cihaz bu kez görsel olarak zenginleşti; hız ve performansı arttı. Cihazımda halâ android 8 yüklü,
Android Pie güncellemesi neler getirir tecrübe etmeden konuşmak nafile. ( mi 8 ve Poco kullanıcılarının memnuniyetsiziğini görüyoruz o başka ) Android One tabanlı saf android cihazlarda dediğiniz gibi performans artışı sağlayabilir, onu tartışmam ama şundan kesinlikle eminim ve iddia ediyorum. Başta Skorpi üstadım olmak üzere çoğu kullanıcının da benim gibi düşündüğüne eminim
Xiaomi cihazlarda önemli olan android güncellemesi değil sistem güncellemesidir.
Saygılarımla
muiu 10 ilk geldiğinde ne sıkıntılar yaşadık bizde biliyoruz hocam android 8 ilk çıktığında da sıkıntıların olması çok normal. Ben mi mix cıhazımda android 6.0 varken ki oyun performansıyla şuan yüklü android 8 oyun performansı arasında dünya kadar fark var. Tabi ki muiu sürümünün de etkisi var ama android sürümü güncellenmese de olur diye bir şey yok yani.

1cskndlgr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cskndlgr
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
46
muiu 10 ilk geldiğinde ne sıkıntılar yaşadık bizde biliyoruz hocam android 8 ilk çıktığında da sıkıntıların olması çok normal. Ben mi mix cıhazımda android 6.0 varken ki oyun performansıyla şuan yüklü android 8 oyun performansı arasında dünya kadar fark var. Tabi ki muiu sürümünün de etkisi var ama android sürümü güncellenmese de olur diye bir şey yok yani.
miui iyidir yaaaa siz hiç lenovo arayüzü kullandınız mılenovo bile vazgeçti artık

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Her ne kadar telefonların ömrü çok uzun olmasa da ilerleyen yıllarda uygulama geliştiricileri eski sürümlere desteği kestiği zaman Android sürümünün önemi ortaya çıkmış olur sanırım :)

Üst Alt