Yardım Mİ 6 ekran dokunmatiği problemi

emrahuzun84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Konu ile ilgili paylaşım bulamadığım için yeni konu açma gereği duydum,
Mi 6 telefonumun ekran dokunmatiğinde ölü bölgeler mevcut, 1cm yatay bir şeritte dokunmatik hiç işlemiyor. yaptığım araştırmalara göre format atmanın yada teleonu söküp ekran konnektörlerinin sökülüp yeniden takılmasının problemi giderdiğini söylüyorlardı. Format attım fakat problemim giderilmedi. Telefonu komple söküp tüm konnektörler sökülüp(ekran dahil) takıldı fakat sorun devam ediyor. Sorum şu, telefonun ekranı sağlam fakat dokunmatiğini değiştirmem gerekiyor. Komple ekran almadan dokunmatik kısmını alıp değiştirebilme imkanımız var mıdır? Gerekli malzemeyi alırken nelere dikkat etmemiz gerekir. Teknik bilgiye sahip arkadaşlar yarımcı olabilirlerse çok mutlu olurum. İyi forumlar.

Sıfır

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuncay
Cihazım
Xiamoi Mi Max 2
Konular
23
Lütfen cihazınıza kendiniz müdahale etmeyiniz. Ritzy Delta KVK GSM iletişim teknik servislerine uğrayın. Bu şirketler xiaomi cihazları iyi bilir.
Olmassa yada bu servislere ulaşamazsanız yeni bir dokunmatik ekranı olabildiğince çin sitelerinden temin etmeye çalışın. Telefon tornavida seti alın. İnternette telefonun vidalarının boyutu yazar. dikkatlice kapağı açın vidaları açın. ve her vidanın yerin ezberleyin aksi takdirde ana karta zarar verebilirsiniz. başta pilini kapağını (ucu altın ve kapaklı bir yapı) kaldırın. telefonu söktükten sonra ekranın kapağını ayırın. Yeni touch ekranınızın kapağını geri takın. vidaları yine eski yerlerine takın.

Oyla:

emrahuzun84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Lütfen cihazınıza kendiniz müdahale etmeyiniz. Ritzy Delta KVK GSM iletişim teknik servislerine uğrayın. Bu şirketler xiaomi cihazları iyi bilir.
Olmassa yada bu servislere ulaşamazsanız yeni bir dokunmatik ekranı olabildiğince çin sitelerinden temin etmeye çalışın. Telefon tornavida seti alın. İnternette telefonun vidalarının boyutu yazar. dikkatlice kapağı açın vidaları açın. ve her vidanın yerin ezberleyin aksi takdirde ana karta zarar verebilirsiniz. başta pilini kapağını (ucu altın ve kapaklı bir yapı) kaldırın. telefonu söktükten sonra ekranın kapağını ayırın. Yeni touch ekranınızın kapağını geri takın. vidaları yine eski yerlerine takın.
Reklam yapmasaydiniz iyiydi. Telefonu komple sokup taktim zaten. Hatta ekran daha önce serviste değişmişti kenarlardan ışık sızması vardi. Ben söküp yapistirdigimda bu sizmalar bile gitti. Servislerin isciligi bana göre kötü yani ben soruma cevap ariyorum. Teknik bilen arkadaslarin yardimini bekliyorum. Saygilar

Oyla:

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam zannediyorum maliyeti nedeniyle dokunmatiği değiştirip ekranın kalmasını istiyorsunuz fakat ekran ve dokunmatiğin birbirlerinden ayrılması çok zor ve uğraştırıcı. Başarı ile tamamlanma olasılığı da oldukça düşük, başarılı olsa dahi ekrandan alacağınız performans büyük ihtimalle eskiye kıyasla tatminkar olmayacaktır.... Bunların hepsini mükemmel şekilde gerçekleştirebilecek tekniğe ve tecrübeye sahip bir tamirci bulsanız dahi alacağı işçilik ücreti ile beraber toplam maliyet yeni bir ekran alma maliyetine yaklaşacaktır. Dolayısıyla tavsiye yeni bir ekran almanız yönünde :)

Oyla:

emrahuzun84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Hocam zannediyorum maliyeti nedeniyle dokunmatiği değiştirip ekranın kalmasını istiyorsunuz fakat ekran ve dokunmatiğin birbirlerinden ayrılması çok zor ve uğraştırıcı. Başarı ile tamamlanma olasılığı da oldukça düşük, başarılı olsa dahi ekrandan alacağınız performans büyük ihtimalle eskiye kıyasla tatminkar olmayacaktır.... Bunların hepsini mükemmel şekilde gerçekleştirebilecek tekniğe ve tecrübeye sahip bir tamirci bulsanız dahi alacağı işçilik ücreti ile beraber toplam maliyet yeni bir ekran alma maliyetine yaklaşacaktır. Dolayısıyla tavsiye yeni bir ekran almanız yönünde :)
Telefonu açtığımda onu bende fark ettim. Ekran ve dokunmatik birbirlerine entegre gibi yapışıktı, ayrılabilir mi diye zorlamaya cesaretim olmadı :) Yeni ekran siparişi verdim artık, komple değiştireceğim mecbur.

Oyla:
Üst Alt