Yardım Mi 6 Durduruldu Hatası ve reboot sorunu

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Cihazımı iki hafta önce hb'dan aldım, cihazı açtığım andan itibaren çeşitli uygulamalarda durduruldu hatası alıyorum, kararsız kaldığı durumlarda ise hızlı yeniden başlatıyor.

Cihazın güncellemesi olduğunu fark edince muhtemelen güncelleme gerektiriyordur diye düşünüp update ettim. yine aynı şekilde durduruldu ve donmalar yaşadım.

Aldığım firmaya gönderdim fakat servis raporu gerektiğini iade alamayacaklarını söyleyip geri gönderdiler.

Cihaza Miflash tool ile global stable yazılım yüklemesi yaptım ancak yine aynı.
onun dışında ne beta ne de developer roma geçemedim.
Sistem güncelleyiciden güncelleme yapamıyorum, genelde unofficial hatası veriyordu, vpn ile çinden bağlanınca kendi yazılımını (miui9 Stable) doğruladı ancak onu da yükleyemedi.
Fastboot ile hiç yüklenemiyor, lock status hatası nedeniyle.

Unlock işlemini yapıp rom yüklemeyi düşündüm , Başvuru yaptım onaylandı fakat stable rom olduğundan dolayı unlock işlemini de yapamadım 86006 hatası nedeniyle.
Edl kablosu yaptım fakat miui 9 ile onun da önüne geçilmiş sanırım.

Unlock işlemi delta servisinde garantiyi etkilemiyor deniyor, doğru mu?

Başka yapabileceğim bir şey var mı diye bir çok alanı araştırdım ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Cihazımı iki hafta önce hb'dan aldım, cihazı açtığım andan itibaren çeşitli uygulamalarda durduruldu hatası alıyorum, kararsız kaldığı durumlarda ise hızlı yeniden başlatıyor.

Cihazın güncellemesi olduğunu fark edince muhtemelen güncelleme gerektiriyordur diye düşünüp update ettim. yine aynı şekilde durduruldu ve donmalar yaşadım.

Aldığım firmaya gönderdim fakat servis raporu gerektiğini iade alamayacaklarını söyleyip geri gönderdiler.

Cihaza Miflash tool ile global stable yazılım yüklemesi yaptım ancak yine aynı.
onun dışında ne beta ne de developer roma geçemedim.
Sistem güncelleyiciden güncelleme yapamıyorum, genelde unofficial hatası veriyordu, vpn ile çinden bağlanınca kendi yazılımını (miui9 Stable) doğruladı ancak onu da yükleyemedi.
Fastboot ile hiç yüklenemiyor, lock status hatası nedeniyle.

Unlock işlemini yapıp rom yüklemeyi düşündüm , Başvuru yaptım onaylandı fakat stable rom olduğundan dolayı unlock işlemini de yapamadım 86006 hatası nedeniyle.
Edl kablosu yaptım fakat miui 9 ile onun da önüne geçilmiş sanırım.

Unlock işlemi delta servisinde garantiyi etkilemiyor deniyor, doğru mu?

Başka yapabileceğim bir şey var mı diye bir çok alanı araştırdım ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
Bootloader kilidiniz kapalı ise mi flash ile fastboot modda rom kurulumu yapamazsınız cihaz kilitli diye hata alırsınız durduruldu hataları cihazı sıfırlayıp veya mi flash ile temiz rom kurulumu yapıldığı zaman çözülebiliyor bootloader kilidinin açılması (delta servis için) garanti dışı bırakmaz.

Xiaomi tool uygulamasıyla rom yüklemeyi deneyin, en son sorunluydu düzelmiştir belki.

Oyla:

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim.
Cihazı fabrika ayarlarına döndükten sonra da aynı sorunlar devam ediyor.
Mi flash ile kurulum yapamıyorum. Lock state hatası alıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

xiaomitool ile yapıyorum yine aynı sorunlar devam ediyor.

unlock yapamadım, unlock yapabilmek için de developer veya beta roma geçmemiz gerektiğini okudum fakat rom yüklemesi yapsam zaten sorunum ortadan kalkacak. ne yapabilirim üstte ki yazdıklarımı defalarca denedim

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Xiaomi tool ile developer rom kurmayı denedizmi?

Oyla:

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Evet, farklı sürümlerde denedim, en son 5.1 sürümünde denedim unathorized hatası verdi şimdi usb hata ayıklama izinlerini sıfırlayıp tekrar izin verip deneyeceğim olmazsa 5.2 sürümünde deneyeceğim

5.2de de böyle bir sorun verdi

Tekrar deneyince %8 de kurulum tamamlandı dedi yeniden başlattı ama hiç bir değişiklik olmadı, fabrika ayarına döndü sadece. developer romu denemiştim ama telefon bilgilerinde stable rom yazıyor
[doublepost=1519042277,1518876943][/doublepost]Arka kapağı açıp edl moda aldım sonra developer rom yükledim. Mi hesabını cihazla ilişkilendirdim. şimdi 72 saat sonra tekrar denememi istedi :D

global developer romu flash all except storage seçeneği ile yükledim fakat yine aynı sorunlar var. twrp yükleyip custom roma mı geçmeliyim

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Evet, farklı sürümlerde denedim, en son 5.1 sürümünde denedim unathorized hatası verdi şimdi usb hata ayıklama izinlerini sıfırlayıp tekrar izin verip deneyeceğim olmazsa 5.2 sürümünde deneyeceğim

5.2de de böyle bir sorun verdi

Tekrar deneyince %8 de kurulum tamamlandı dedi yeniden başlattı ama hiç bir değişiklik olmadı, fabrika ayarına döndü sadece. developer romu denemiştim ama telefon bilgilerinde stable rom yazıyor
[doublepost=1519042277,1518876943][/doublepost]Arka kapağı açıp edl moda aldım sonra developer rom yükledim. Mi hesabını cihazla ilişkilendirdim. şimdi 72 saat sonra tekrar denememi istedi :D

global developer romu flash all except storage seçeneği ile yükledim fakat yine aynı sorunlar var. twrp yükleyip custom roma mı geçmeliyim
Sürüm değişimlerinde önerilen kurulum seçeneği clean all (dahili hafızayı ve herşeyi siler) seçeneğidir. Yedekleri alıp başka bir ortama aktardıktan sonra edl moda alıp tekrar deneyin.

Oyla:

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Sürüm değişimlerinde önerilen kurulum seçeneği clean all (dahili hafızayı ve herşeyi siler) seçeneğidir. Yedekleri alıp başka bir ortama aktardıktan sonra edl moda alıp tekrar deneyin.

Aslında iki kere yaptım , ilkinde komple temizlesin diye flash all seçeneği ile yaptım. Düzelmeyince forumda okuduğum except Storage seçeneğiyle bir kez daha yükledim. İkisinde de sonuç sürekli olarak durduruldu ve soft rebootlar yaşanıyor
Sorunun yazılımsal olmama ihtimali var mıdır . Unlock yaptıktan sonra başka bir roma geçsem bile aynı şekilde hatalar alırsam boşa zaman kaybetmiş olacağım.

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Aslında iki kere yaptım , ilkinde komple temizlesin diye flash all seçeneği ile yaptım. Düzelmeyince forumda okuduğum except Storage seçeneğiyle bir kez daha yükledim. İkisinde de sonuç sürekli olarak durduruldu ve soft rebootlar yaşanıyor
Sorunun yazılımsal olmama ihtimali var mıdır . Unlock yaptıktan sonra başka bir roma geçsem bile aynı şekilde hatalar alırsam boşa zaman kaybetmiş olacağım.
Boşa zaman kaybetmeden cihazı garantiye yollayın. Normal şartlarda temiz kurulum sonrası cihazın toparlaması gerekir.

Oyla:

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Unlock yaptım, stock ve custom romlar yükledim ama yine aynı davrandı. Son olarak cihazın raminde bir sorun olduğuna kanaat getirdim. orijinal haline getireyim de firmaya göndereyim. Cihazı hiç kurcalamadan AnTuTu indirip test yapsaydım donanımından şüphem olmazdı. Donma kapanma durdurulma hatasını orijinal yazılımında fark edip araştıran olursa diyerek düşüncelerimi de ekledim ki belki birinin işine yarar . Yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Oyla:

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
2
Unlock yaptım, stock ve custom romlar yükledim ama yine aynı davrandı. Son olarak cihazın raminde bir sorun olduğuna kanaat getirdim. orijinal haline getireyim de firmaya göndereyim. Cihazı hiç kurcalamadan AnTuTu indirip test yapsaydım donanımından şüphem olmazdı. Donma kapanma durdurulma hatasını orijinal yazılımında fark edip araştıran olursa diyerek düşüncelerimi de ekledim ki belki birinin işine yarar . Yardımlarınız için teşekkür ederim :)
Sorunun sebebi neymiş. Ram'den mi yoksa başka bir sebebi mi çıktı? Mi note 3 te aynı sorun var.

Oyla:
Üst Alt