Yardım Mi 6 çaresiz bıraktıran ısınma + şarj sorunu

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
MIUI 9.2.2.0 kullanıyorum. Gece %100 de çıkarıyorum sabaha %60- %70 kalıyor. Sarj tüketen uygulamalarada bakıyorum tüketen hiçbir şey yok görünmüyor ve telefonu elime aldığımda da ısınma mevcut oluyor.

Gece sarja bıraktığım zaman sabaha kadar dolsa bile cihaz amper çekiyor ve ısınıyor. %100 olsa bile kapatmıyor şarjı.

İşlemci kullanımına baktım sorun yok,
Hard reset attim düzelmedi,
Arka planda çalışan uygulama yok,
Batarya kalibrasyonu yaptim sorun devam.
Bir tek Rom atmadım.

İşin en ilginç noktası ise 4 gun günlük 1.30 saat ekran süresi alıyorum 2 gu ise günlük 5-6 saat ekran süresi.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar Ben çaresiz kaldım sorun nerde olabilir acaba?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
Arkadaşlar sonunda çözümünü bulmuş ve halletmiş bulunmaktayim. Birçok arkadaşın muzdarip olduğu bu sorunlar silsilesinin neden sarj entegresinden kaynaklanıyormuş. Şuan sarjimda, ısınmada, kapanmada, ekran surelerinde hiçbir problem yoktur. Tamamiyle sorunum çözülmüş bulunmaktadır. Xiaomi Mi 6 ve diğer Şarj entegrelerini bulmak için 2 ay uğraştım ve sonunda temin edebileceğimiz yeri de buldum. Bulamayan arkadaşlara da yardımcı olurum satıcının iletişim bilgileri için.

İşin garip yani fabrikasyon çıkışından daha muazzam ekran süreleri alıyorum Mi6 telefonum da :

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

hasankurtcebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Arkadaşlar sonunda çözümünü bulmuş ve halletmiş bulunmaktayim. Birçok arkadaşın muzdarip olduğu bu sorunlar silsilesinin neden sarj entegresinden kaynaklanıyormuş. Şuan sarjimda, ısınmada, kapanmada, ekran surelerinde hiçbir problem yoktur. Tamamiyle sorunum çözülmüş bulunmaktadır. Xiaomi Mi 6 ve diğer Şarj entegrelerini bulmak için 2 ay uğraştım ve sonunda temin edebileceğimiz yeri de buldum. Bulamayan arkadaşlara da yardımcı olurum satıcının iletişim bilgileri için.

İşin garip yani fabrikasyon çıkışından daha muazzam ekran süreleri alıyorum Mi6 telefonum da :

Merhaba Usta konuyu hortlatıyorum ama, entegreyi kendiniz mi değiştirdiniz yoksa tamircide mi değiştirildi? Bir de satıcı bilgisi ile eğer tamir ettirdiyseniz tamirci bilgisini paylaşabilir misiniz? Benim telefonumda da facebook, whatsapp gibi basit uygulamalarda bile aşırı ısınıyor ve pili çabuk bitiyor, pili değiştirdim (deji pil taktım) ama çözüm olmadı. Neredeyse 3 yıllık cihaz, pili ilk defa değiştirdim

Oyla:
Üst Alt