Yardım Mi 6 birden kapandı şarj yok gösteriyor açılmıyor

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 11
Telefon Modeli
Xiaomi mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar %28 civarında şarjım vardı resim çekerken birden kapandı eve gidip şarja taktım fastboot moduna girdi açmaya çalıştım power butonuna basılı tuttum fakat sürekli batarya boş işareti çıkıyor 3-4 saat şarjda tuttum şarj olduğu sürece sürekli fastboot modu yanıyordu 3-4 saat sonra açmaya çalıştım fakat tekrardan batarya boş ikazı verdi sizce ne oldu arkadaşlar ??

Ekli dosyalar

• IMG_20200510_164606.jpg
    IMG_20200510_164606.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 4

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Merhaba arkadaşlar %28 civarında şarjım vardı resim çekerken birden kapandı eve gidip şarja taktım fastboot moduna girdi açmaya çalıştım power butonuna basılı tuttum fakat sürekli batarya boş işareti çıkıyor 3-4 saat şarjda tuttum şarj olduğu sürece sürekli fastboot modu yanıyordu 3-4 saat sonra açmaya çalıştım fakat tekrardan batarya boş ikazı verdi sizce ne oldu arkadaşlar ??
Fastboota giriyorken fastboot rom yükleyin

Oyla:

PowerOne Projects

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
V.H.K.İ
Konular
16
Hocam bu sorun bir keresinde bendede olmuştu fakat benimki romdan kaynaklı olmuştu eğer bataryanizdan kaynaklı ise o başka ama romdan kaynaklı bir sorunda olabilir son zamanda farklı bir kernel sürümü denediniz mi ?

Oyla:

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Batarya bozuktur buyuk ihtimalle

Oyla:

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
telefon 3 yıldır bende arkadaşlar sıfır almıştır son 1-1.5 yıldır şarj soketinde gevseklik vardı yavaş şarj alıyordu ama yinede kullanılıyordu birden bire bataryanın bozulmuş olası mümkün mü ? yakın zamanda hiç romu ile oynamadım en son 2 sene önce türkçe yapmıştım

Oyla:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
telefon 3 yıldır bende arkadaşlar sıfır almıştır son 1-1.5 yıldır şarj soketinde gevseklik vardı yavaş şarj alıyordu ama yinede kullanılıyordu birden bire bataryanın bozulmuş olası mümkün mü ? yakın zamanda hiç romu ile oynamadım en son 2 sene önce türkçe yapmıştım
Hocam%28 de kapandı demişsiniz
Bataryanın bozulmuş olması da bir ihtimal

Oyla:

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Batarya bozulunca ani kapanmalar yaşanması normal yüzde 40 ta kapanan telefon gördüm

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
rom yükle açılırsa bahtına açılmazsa bu sefer telefonu açıp bi soketi çıakrıp geri takıp şarj edip denersin ben açamam dersen telefoncuya bi ugrayığ batarya değiştirt bataryadan olma ihtimali var.
bi ihtimalde bataryayı şoklaman gerekebilir power bank ile şarja tak 30dak falan beklesin.
şoklamak için bi yöntemde telefonu derin dondurucuya atmak telefonu bi poşete sar 2 bilemein 3dakyı geçmeyecek şekilde dondurucuya at sonra şarja tak.açmaya çalışma sadece şarj olsun...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada bu derin dondurucu muhabbetini 10 yıldan fazladır kullanırım hep işe yarar işe yaramadıgı tek durum bataryanın tamamen kullanılmaz hale geldiyi veya sistemin çöktüğü durumlar :)

Son düzenleme:
Oyla:

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rom yükle açılırsa bahtına açılmazsa bu sefer telefonu açıp bi soketi çıakrıp geri takıp şarj edip denersin ben açamam dersen telefoncuya bi ugrayığ batarya değiştirt bataryadan olma ihtimali var.
bi ihtimalde bataryayı şoklaman gerekebilir power bank ile şarja tak 30dak falan beklesin.
şoklamak için bi yöntemde telefonu derin dondurucuya atmak telefonu bi poşete sar 2 bilemein 3dakyı geçmeyecek şekilde dondurucuya at sonra şarja tak.açmaya çalışma sadece şarj olsun...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada bu derin dondurucu muhabbetini 10 yıldan fazladır kullanırım hep işe yarar işe yaramadıgı tek durum bataryanın tamamen kullanılmaz hale geldiyi veya sistemin çöktüğü durumlar :)

4-5 saatir şarjda kaldı hocam zaten olmadı dediğin gibi arka kapağı açıp bataryayı çıkartıcam aklımda deji batarya almak var bide şarj soketi alayım diyorum hazır açmışken iyice yenileyim cihazı

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
4-5 saatir şarjda kaldı hocam zaten olmadı dediğin gibi arka kapağı açıp bataryayı çıkartıcam aklımda deji batarya almak var bide şarj soketi alayım diyorum hazır açmışken iyice yenileyim cihazı
Bataryadan önce şarj soketini yenile bence dene şarz oluyorsa orijinal bataryana devam et.Yazdıklarına bakarsak şarj soketinden kaynaklı gibi geldi bana

Oyla:
Üst Alt