Rehber Mi 6 Ahize sorunu Tek Çözüm Yolu

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu beta rom
Telefon Modeli
mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Bildiğiniz gibi forumda fazlasıyle mi 6 cihazlarda ahize sorunu yaşayan kişiler var ve bu konuda herzaman yeni konu açılıyor. Bende bu konulardan edindiğim bilgiler dahilinde genel bir konuda cözüm yollarını toplamak istedim.
Soru 1 : Yeni güncelleme geldi ve benim telefonumun ahize sesi azaldı ne yapmalıyım ?
Soru 1 CEVABI : Bende böyle bir sıkıntıyle karşılaştım ama eu beta roma geçtiğim halde ve telefonun ses dosyaları olabilecek halinin en iyi performansında olsa bile bu sorunum geçmedi ve çeşitli ses yükseltme programları denememe rağmen genede sorun düzelmedi . Yani yazılım düzelse bile sorun çözülmeyebilir.
Soru 2 : Ahizeyi değiştirdim ama genede ses az geliyor ne yapmalıyım ?
Soru 2 CEVABI : Muhtemelen ahizeniz zaten bozuk değildi ve bu sorun benim yapmak istediğim gibi sizi ahize değiştirmeye yöneltti ancak sorununuz düzelmedi.
ARAŞTIRMALARIMA GÖRE BULDUĞUM ÇÖZÜM: Ahize koruma telini malesef çinli kardeşlerimiz mikroskobik derecede küçük yaptıkları için telefonu toza sokmadığımızı bilsek bile elimizi dokunduğumuzda bile göremediğimiz tozlarla kapanıyor ve bu tozları elektrik süpürgesi,diş fırçası,bant gibi şeylerle çok denememe rağmen temizleyemedim ve forumda gördüğüm yazılara göre bir iğne yardımıyle ahize deliklerini birazcık genişlettim ve sorunum düzeldi. Bazı kişiler şöyle düşünebilir "telefonun üzerine birşey dökülse ordan su girer ve telefonu bozar" diyebilir. Ancak telefonun üstüne su dökülse zaten alt tarafı komple açık siz ne yaparsanız yapın su heryerden girer. Telefonun tek görevi olan konuşma işlevini sağlamayıp telefonu kulağımın içine sokmak zorunda kalmaktansa su girmesini tercih ederim.
(Ahizenin delinmiş hali bu şekilde siz daha güzel bi görüntüde yapabilirsiniz)

Ekli dosyalar

• IMG-20190814-WA0025.jpg
    IMG-20190814-WA0025.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
hangi cihaz olduğunu tam hatırlamıyorum ama bende hoparlör sesi az geliyor diye iğneyi aygaz da ısıtıp plastik kasanın hoparlör deliklerini bayaaaa bi genişletmiştim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

xreaLy+

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
0
Balata spreyi ile temizledim, ilk günkü haline döndü tavsiye ederim.

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
ahize deliklerini genişletmek akıllıca bir çözüm olmuş tebrikler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Balata spreyi ile temizledim, ilk günkü haline döndü tavsiye ederim.

ben de öyle yaptım ama bu temizleme spreyleri uçup gitmediği için dikkatli kullanmak gerekiyor.

Oyla:

xreaLy+

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
0
ahize deliklerini genişletmek akıllıca bir çözüm olmuş tebrikler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben de öyle yaptım ama bu temizleme spreyleri uçup gitmediği için dikkatli kullanmak gerekiyor.
balata spreyi uçucu bir madde hocam. Telefonu kapatıp uygulayın. Cihaz bir süre kapalı kalsın, sonra açın. Sorun olacağını sanmıyorum.

Oyla:
Üst Alt